Czech Sports Cards Expo 2024 - Kladno

Informace o pořádaných burzách v České republice i na Slovensku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Davejar
Opora
Opora
Příspěvky: 329
Registrován: pát 03. led 2014 21:12:35
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Czech Sports Cards Expo 2024 - Kladno

Příspěvek od Davejar »

Ahoj všem,

nenašel jsem tu nikde informace, tak si dovolím to vložit já, ať se nás sejde co nejvíc *placnuti*

letos se uskuteční už 6. ročník sběratelského expa a to konkrétně

Czech Sports Cards Expo 2024 - ČEZ stadion Kladno 18.5.2024

vstupenky a veškeré informace najdete na webu: https://www.czechsportscardsexpo.cz/

program:

7:00
Vstup pro vystavovatele na přípravu stánků a prezentací.

9:00
Začátek EXPA! Vstup pro návštěvníky vchody stadionu č. 01 a 02. Vchody jsou přístupné i pro vozíčkáře a mají nejblíž k ledové ploše. Vstupenky lze zakoupit i na místě. Zároveň začíná prodej limitované série EXPO balíčků, ve kterých naleznete nízko limitované karty dostupné jen na EXPU.

10:00
Autogramiáda č. 1 – máte příležitost získat podpisy sportovních hvězd. Připravíme pro vás karty i profi fixy, můžete si donést i vlastní. Autogramiáda má svá pravidla. Sledujte aktuální seznam hostů.

12:00
Prohlídka stadionu s managerem týmu. Nahlédněte do kabiny kde seděli ty největší hvězdy (Jágr, Patera, Procházka, Kaberlové, Nový nebo Pospíšil a další). Podíváte se také např. do VIP prostor, včetně skyboxů, rolbovny, režie a mediální místnosti. Tuhle možnost máte jen nyní!

13:00
Autogramiáda č. 2 – máte příležitost získat podpisy sportovních hvězd. Připravíme pro vás karty i profi fixy, můžete si donést i vlastní. Autogramiáda má svá pravidla. Sledujte aktuální seznam hostů.

14:00
Slosování vstupenek– ústřižek vaší vstupenky určitě nevyhazujte! Slosujeme ho. Společně s našimi partnery pro vás připravujeme řadu parádních cen. Od 14:20 máte možnost sledování utkání IIHF MS Lotyšsko vs. Švédsko.

16:00
Předání daru nadačnímu fondu. Na EXPU vždy také pomáháme těm, co to potřebují. Od 16:20 možnost sledování utkání IIHF MS v ledním hokeji Kanada vs. Finsko

18:00
Konec EXPA

Obrázek

Uživatelský avatar
Slausek
Opora
Opora
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 16. dub 2020 22:30:03
Bydliště: Jičín

Re: Czech Sports Cards Expo 2024 - Kladno

Příspěvek od Slausek »

Už nám sice pár dní od Expa uteklo, ale i tak bych se k této sběratelské akci rád vrátil. Mám pořád v hlavě pár věcí, které bych z ní chtěl dostat. Vím, že to tady čte nebo minimálně čítávali pořadatelé Expa, tak třeba těch mých pár připomínek dopadne na úrodnou půdu. Prosím, neberte to nutně jako negativní kritiku, obecně jsem si sběratelskou burzu moc užil a velkou radost mi dělala komunikace s drtivou většinou vystavovatelů, která byla přátelská a bezproblémová. Jsem moc rád, že jsem si z Expa dovezl pár pěkných karet plus nějaký ten box na otevření.
Následující řádky jsou čistě můj subjektivní názor, nikoliv kritika. To už spíš třeba návrh na zlepšení, ať už čehokoliv...

Už pár měsíců před Expem jsem zakoupil VIP vstupenku - upřímně mě nejvíce nalákala taková ta nevinná věta na konci všech zmíněných výhod VIPu při zveřejnění cen vstupenek. Stálo tam něco ve stylu "možná přijde i Jaromír Jágr". Nemám to pořadatelům za zlé, především nikde nepsali, že tam bude. Ale upřímně i ta minimální, teoretická možnost potkat Jaroša v nějakém "dejme tomu uzavřeném kruhu" několika desítek šťastlivců mi za to stála. Možná jsem naivní... :lol:

Když vezmu popořadě výhody VIP vstupenek, tak přednostní vstup na akci nebyl vůbec k zahození, nicméně slosované vstupenky byly myslím všechny, kartičku jako dárek dostala také nejspíš většina (a ne, jiná limitace mě nijak neobměkčí). VIP prostor nebyl špatný, nicméně výběr jídla byl dost slabý (sorry jako), a kvůli řízku jsem si VIP opravdu nekupoval. Placené pití (mimo minerálky) mě dost zklamalo. A parkování za závorou fakt jako nějakou výhodu neberu. Sečteno podtrženo, nevidím tam žádnou přidanou hodnotu. *nevim*
Chybí mi k tomu opravdu něco navíc, něco, co ostatní mít nemohou. Třeba setkání s nějakou extra hvězdou, když to přeženu, třeba s tím Jágrem. Prostě něco, kde si řeknu, že ty utracené peníze za něco stály. Proč neudělat třeba dva druhy VIP - prostě omezenej počet - jeden druh bude mít žrádlo, druhej bude mít zážitek.

Nedá mi to, ale musím si i trochu rýpnout do autogramiády - opět, přijde mi, že na autogramiádu mám každý rok něco. Myslím si, že ty ceny za podpis jsou už relativně přes hranu (ve frontě na autogramiádu jsem zaznamenal, že to není jen můj názor) - v minulých letech jsem si pravidelně kupoval kartičky všech zúčastněných, i když mi třeba jejich jméno (při vší úctě) nic moc neříkalo. Protože prostě díky "one-off" designu s logem Expa jsem to bral jako suvenýr. A rád jsem si k tomu dokoupil i třeba puk, měl jsem s sebou několik vlastních karet na podpis + třeba knihu. Teď bych jen za autogramiádu (kdybych si vzal kartu pro každého jednoho) dal 1500 kč. Pořadatelé by si měli uvědomit, že na autogramiádu chodí i děti, co si chtějí nechat podepsat svoje idoly... Proč vybírat, koho si nechám podepsat a koho ne? A ne, certifikát autentičnosti neberu jako něco, co by mělo cenu podpisu zvyšovat. Předpokládám, že kdyby měli lidi možnost, tak si 90% lidí vybere podpis bez certifikace - na autogramiádu jdu přece kvůli tomu, abych si udělal radost a ne abych sbíral předměty, které budu chtít prodat a nikdo si to stejně nekoupí. Ostatně samotná certifikace tu autogramiádu neskutečně zdržovala. Myslím, že už to mohlo být všechno předchystané - tady máš kartičku na podpis, tady certifikát a nazdar

A ještě chvilku autogramiáda. Za ty roky mi chybí nějaká superstar, fakt nějaký host, co by všem vyrazil dech. Jasně, v minulých letech mě hodně potěšilo, že jsem měl možnost potkat třeba Romana Čechmánka, Tomáše Rolinka, Roberta Reichela nebo třeba letos Jaroslava Pouzara. Ale chybí mi někdo typu Patrik Eliáš, Dominik Hašek, Kuba Voráček, Pavel Francouz a další a další... Jasně, teď je MS, to je možná překážka (u některých rozhodně), ale.... Samozřejmě je mi jasné, že přemluvit někoho, aby se přijel podepsat fanouškům a pak jel zase domů není nic jednoduchého, ale jak píšu, chybí mi nějaká superstar. Někdo, u koho by všichni hokejoví fanoušci řekli, že když tam bude např. Jágr, tak to já dojedu i na druhej konec republiky třeba právě v rámci VIP. *nevim*

Znovu opakuju, tohle není žádné odplivnutí si, neberte to, prosím, vyloženě jako kritiku. Pokud si to opravdu přečte někdo z organizačního týmu, zkuste se nad zmíněným zamyslet. Nepíšu to jako arogantní, namyšlený idiot, pro kterého není nic dost dobré. Píšu to především jako fanoušek hokeje a nadšený sběratel karet, který si přeje, aby jeho oblíbená sběratelská akce šla fanouškům naproti, nestála na místě a nastavovala laťku pro ostatní sběratelské burzy...

Dík a zase za rok zdar, ať už kdekoliv... :wave:

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Czech Sports Cards Expo 2024 - Kladno

Příspěvek od lukas kopp »

Ahoj, a moc děkuju za tento příspěvek. Beru ho jako konstruktivní, objektivní, pár věci se pokusím vysvětlit. Jsem rád, že sis akci z celkového pohledu užil a chystáš se přijet znovu.

*sepisuju* VIP vstupenky - co se týká VIP, tak těch výhod tam bylo poměrně hodně oproti základní. Když vezmeš, že cenový rozdíl mezí základní a VIP byl 300-400 Kč, záleží jestli jsi kupil v předprodeji nebo ne. Technicky vzato navýšení jen o cenu cateringu. Zkusím ty výhody tady vypsat.
Nejdřív musím říct, že VIP byly teď uplně novinkou a pro nás pořadatele trochu otazníkem..

1) VSTUP dříve - Oproti základní vstupence bylo možno na akci být o hodinu dříve, tzn. v 8:00 a mít tak hodinku na to si oběhnout "jako" první oblíbené prodejce a něco ulovit. Co musím uznat, měli jsme přednostní vstup nechat i během akce, tzn. "rychlou řadu" , to na příští akci určitě uděláme aby VIP nečekali venku frontu.

2) PARKING za závorou přímo kolem stadionu - nevím proč jsi v tom výhodu neviděl, mít jistotu, že zaparkuju vždy a úplně u stadionu, to přeci není špatné. Než se strachovat, kde v přilehlých ulicích zaparkuju, jestli bude plno a budu muset párkovat dál a tahat věci..

3) JÍDLO - psali jsme všude, že součástí VIP prostor je jídlo, nikoliv pití. Nakonec jsme dali mimerální vody. Na akci byl objednán catering za 300 Kč na osobu, kromě příloh tzn. zeleniny a bramborového sálatu bylo k dispozici na osobu 3 ks debrecínkských párků, 1ks miniburger, 180 g mix řízků kuřecí/vepřové. Omáčky atd. Vše se doplnovalo během akce a bylo ještě předimenzováno oproti počtu objednaných VIP, začalo se servírovat od 10:00. Čili prakticky catering už zaplatil rozdíl mezi základní a vip vstupenkou. Jestli jsi přišel, když už byly jen řízky mě mrzí, ale nevíme jak toto uhlídat. Budeme o tom přemýšlet do příště. Neomezenou konzumaci piva, vína atd na baru jsme nechat nechtěli, to by se musela cena cateringu kompletně navýšit a nechtěli jsme aby někdo neomezeně konzumoval alhohol. Cena piva byla frendly 40 Kč myslím.

4) MOŽNOST POTKAT HOSTY - jako orgranizátoři jsme nabízeli všem hostům si jít posedět do VIP a dát si něco k jídlu. Pokud vím, byla možnost posedět a promluvit s panem Pouzarem, Novým, reprezentantkami Noemi a Blankou ti to využili. Možná i s panem Ščerbanem, to si nejsem jistý jestli tam byl. Šance, že se objeví Jaromír existovala taky. Ikdyž zde samozřejmě nikdo nevěděl, ani představitelé klubu. To bylo čistě na Jaromírovi.. Meet & Greet v hezkém prostředí, pokecat, mrknout na MS v televizi to tu bylo..

5) KARTA JJ ZDARMA při vstupu, ta byla pro všechny. 1:10 i s lepší limitací. Stejná šance pro všechny. Taky můžeme uvažovat o tom, že vip by měli kartu s nižší limitací. Ale právě ta možnost "trefit" tu "lepší" kartu, je pro všechny zajímavá. Myslím, že to je jednak hezká vzpomínka i možnost kartá dále vyměnit/prodat.

*sepisuju* AUTOGRAMIÁDA
Sběratelství se vyvíjí... Ať chceme nebo ne, už je na karty možné nahlížet i jako na investici. Navíc padělků je všude hodně, je to celosvětový problém v kartách i memorabiliích. Podpisy se falšují.. Z hokejek hraných na hobby hokejích se dělají věci hrané hráči a podobně.
Změnili jsme koncept a věřím, že je to správný krok. Jde nám o to, aby si člověk odnášel podepsanou kartu, suvenýr s jednoznačnou autenticitou. Mít doklad k tomu, že daná karta a předmět byl oficiálně podepsán na této autogramiádě. Ať chceme nebo ne, jsou situace, kdy sběratel může svoji sbírku chtít prodat kvůli jakékoliv životní situaci nebo jednou jeho děti. Za hodnotu "100 Kč" je tvůj předmět uplně na jiné úrovni. Pokud si kartu necháš podepsat před stadionem, ano má hodnotu, ale především hodnotu pro tebe. Na tom není nic špatného. Když ji budeš vyměnit nebo prodat dál nedostaneš za ni nikdy tolik jako za tu s COA. Bavíme se o tom s kluky z. Ceny 100 a 200 Kč jsou ještě pod tržní hodnou. Pro příklad Jaromír Jágr se v americe komerčně podepisuje za cca 100usd. A čeká se na něj fronta a na všechny se nedosetane. Když vezmeš, že by tady byla za 2500,- za jeho podpis, kdo by si ho koupil.? Kdo by kritizoval pořadatele nebo Jaromíra, že je drahej.? Ale vlastně není, protože takto se pohybují ceny jeho podpisů na ebay a aukru a podobně. Čechy ještě nejsou myslím připraveny na takové ceny. Lidé jsou zvyklý dostávat podpisy zdarma před stadionem. Řada z nich končí obratem na aukru za stovky, tísícovky. My podpisové karty nemůžeme už nabízet za 25 Kč nebo za 50 Kč, to prostě není reálné.
Ano, máš pravdu není to nic jednoduchého, málo kdo se podepisuje zadarmo protože zná hodnotu svého podpisu, my se ještě snažíme i podporovat nadační fondy, což se nám stále daří. Z Kladna půjde 25.000 ,-

Autogramiáda měla své mouchy, příště ji určitě zrychlíme, aby se tak dlouho nečekalo. Ti hosté jsou dobrá jména legendy, hvězdy = reprezentační zkušenost. Budeme bojovat o velká jména.

Ještě jednou díky, za komentář. Snad jsem ledasco objasnil. Doufám, že se uvidíme 23.11. 2024 na dalším vánočním EXPU nejspíše v Pardubicích.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Odpovědět

Zpět na „Burzy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů