Narodeninová otváračka

Boxy otevřené sběrateli v měsíci březnu 2023.
Odpovědět
Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Narodeninová otváračka

Příspěvek od parom »

Hneď na začiatok napíšem, že predtým ako sa dostanem priamo k samotnému brejku, pridám tomu "trošku" dlhší úvod.

Doteraz som rozbaloval boxy iba od SportZoo a kariet našej ligy mám už v zbierke celkom dosť, tak som si povedal, že znovu preskočím na NHL a dám si aj pauzu od výroby vlastných kariet a vyskúšam nejaký svoj prvý box od UD. Posledné mnou zakúpené balíčky z NHL boli od Panini Score 10/11 :D.

Keďže tých sérii, u ktorých by som bol ochotný kúpiť celý box bol asi 10, tak som si vymyslel tabulku, ktorá mi porovnávala vybrané série, čo sa týka počtu kariet/balíčkov/ceny/šance na to čo v boxe chcem a zistil som, že to je dosť vyrovnané a nemal by som ostať iba u jednej série... a jedného boxu.
A práve teraz máme rok 2023 kedy UD vydá v jednom roku série až z 3 sezón od 20/21 až 22/23 takže to u mňa vyzerá, že na každú sezónu sa budem snažiť zohnať aspoň niečo.
Do semifinále sa u mňa prebojovali Premier, Ultimate, Stature a The Cup....v US som našiel eshop, ktorý "novú" sériu 20-21 predáva za "ľudovú baťovku" 1499,99USD ... za 6 kariet. Podla eshopu hokej-karty bola ich predajná cena "iba" necelých 20k kč, čo je výrazný rozdiel, ale stále je to dosť... no na druhú stranu v mojej "tabulke" bola aj napriek cene plechovka na dosť vysokom mieste a prečo si neurobiť "radosť" na narodky predsa.
Šanca, že tam bude niečo extra bola zo všetkých boxov spolu so Stature a Premier najlepšia, ale tá cena aj tak bola dosť
odrádzajúca. Aj keby to bolo 20 tisic kč stále je tá cena vyššia než za 2 Premier alebo 4 Stature...takže sa na prvé miesto dostali minuloročné Stature, Premier a tretie možné miesto The Cup.
V čase keď som sa ešte rozhodoval zrazu vyšiel checklist The Cup v excel tabulke, ktorá bola naozaj veľmi dobre prehľadná, takže som si rýchlo vyselektoval karty hráčov, ktoré by som chcel a ktoré nie.
Z checklistu, ktorý mal presne 4214 riadkov by som ponechal cca 2100 a to som dal preč iba karty hráčov, ktorých by som vyslovene Nechcel ( N jako nímandi ). Takže by som mal tak šancu cca 50:50, že nájdem niečo lepšie a za nie práve malú cenu. Videá predošlých sérii CUPiek na YT na tom boli tiež podobne.
A tak som skúsil urobiť svoj "virtuálny kejs break" pomocou generátoru náhodných čísiel a vyselektovaniu jednotlivých druhov kariet podľa kategórii a dúfal, že mi pomôže sa rozhodnúť.
Pri rozhodovaní mi to dalo predstavu o tom, aká je asi šanca na zisk nejakej super karty úplne rovnako, ako aj z videí na YT samozrejme, keďže bola ale v práci celkom nuda prečo sa nezabaviť :D.
...mimochodom velmi rád si rozbalujem darčeky a keďže The Cup sú balené štýlom krabica v ktorej je plechovka a v nej ďalšia krabica a až v nej karty...... no nekúp to... Najradšej by som asi počkal na UD The Cup so Slafkovským, ale ak v roku 2023 vyšla sezóna 20/21 ? V jednom roku asi 2 série The Cup UD vydávať nebude. Takže asi možno za 2 roky?
....Prípadné hodnotenie kariet a môjho výberu nechám na Vás a ak ste dočítali až sem klobúk dole :D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
Tu máme teda krabicu boxu...
Obrázek
.
.
.
.
V ktorej bola plechovka.....
Obrázek
.
.
.
A v nej ďalšia ešte menšia krabica...
Obrázek
.
.
.
V nej už mali byť konečne samotné karty...dúfal som, že v boxe nájdem nejaké super hviezdy, HOFerov,Mekdžízisov,Sidov,Kaprov, brankárov... atď...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
nakoniec sa zadarilo a k tomu pekný limit 222....


Obrázek

Musím sa priznať, že som chvilku potom rozmýšľal ako tie karty dostať z tej tuhej peny bez toho aby som ich poškodil, nakoniec prišiel na rad nôž, ktorým som tú penu z rohov rozrezal a poodtŕhal a podarilo sa... akurát som si u toho všimol z boku kariet, že tam je akási žltooranžová karta -> takže "Chemical Composition o ktorej som dúfal, že tam nebude...
.
.
.
.
Ďalšou kartou mal byť Rookie Auto Patch... a že aj bol....
.
.
.
.
najskôr na mňa vykukla brankárska prilba.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
Obrázek
...musím uznať, že z tých cca 50 mien, ktoré na tejto karte mohli byť celkom slušný výsledok...škoda len tej nálepky...
.
.
.
.
.
.
.
Treťou kartou, bol prekvapivo ďalší Rus....
.
.
.

.
.
.
a nie, Kaprizov to nebol....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Obrázek
Dnešný hráč Edmontonu/AHL, o ktorého existencii som sa dozvedel asi až...teraz ? Samotná karta síce vyzerá celkom dobre ale bola celkom sklamaním a keďže sa ešte jednalo o tak nízky limit vedel som, že už nič lepšie ma asi v boxe čakať nebude...
.
.
.
.
.
.
.
.
alebo že by predsa?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

tak asi nie...
Obrázek
Naozaj si neviem predstaviť, čo mali v hlavách v UD, keď takúto kartu dali do The CUP....
.
.
.
.
.
.
.
.
keď som prezeral checklist, mal som pocit že tieto CUPky sa budú niesť v duchu...Alex for everyone...a tak sa aj stalo....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Už tomu chýbal iba jeho podpis, karta ale inak naozaj pekná...
Obrázek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
a nakoniec....
Obrázek
...6 kariet za nami...box začal prvými dvomi kartami naozaj super ale potom...čo už. Zrovna najlepší box z kejsu som asi nedostal ale myslím, že to mohlo byť aj horšie aj keď za tie peniaze by som čakal predsa len niečo viac...možno nabudúce :D

Uživatelský avatar
zbynekf7
Opora
Opora
Příspěvky: 376
Registrován: pát 30. říj 2020 14:18:37
Bydliště: Plzeň

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od zbynekf7 »

Díky za skvělé povídání v rámci cesty k výběru a rozbalování. Rád jsem si to přečetl všechno. Škoda, že jsi nevybral Stature. Ale stejně to nebylo tak zlé, i když Kostina také neznám, takže chápu.
Sbírky:
OFS Síň slávy HCNT-Cooper 56/56; Rainbow paralel 138/138; Black Authentic Signature White 42/61; PMCH 43/45.

UD Mistrovství světa juniorů do 20 let 1991/1992 česko-anglicky 100/100.

Nabídka:
Textově na fóru, s obrázky na ACC.

Poptávka:
http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=45&t=17013

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 752
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od elektrikar »

pěkná analýza, měsíce studování a za minutu rozbaleno *rfl* *lgh*

obsah.........viděl jsem horší i lepší, ale za 20k prostě toho Wayna na podpisu chceš
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
flynander
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 110
Registrován: pon 01. zář 2014 19:05:20
Bydliště: Šternberk

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od flynander »

Pěkný příběh a otvíračka. :thumbup: Díky že ses podělil, Cupy se tady moc často neprezentují. Plnění bylo aspoň co se týče hodnoty velmi slušné, jelikož jenom ten Sorokin by ti mohl vrátit minimálně polovinu ceny boxu. :) Nicméně chápu, že jsi chtěl asi jiné jména.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od DaveBrownsound »

Naozaj si neviem predstaviť, čo mali v hlavách v UD, keď takúto kartu dali do The CUP....
Co do cupu, cela ta karta je uplnej nesmysl, tohle by nemelo vubec existovat :-D
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
humajz
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 189
Registrován: pát 06. dub 2018 10:32:25

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od humajz »

Gratulace k Iljovi, samolepky jsou fail jak vrata, zvlášť když ti hráči normálně hrají NHL, nadto tam jsou normálně redemption.. nechápu...

Chemical sice HS podpis, ale je to hnusdesign nonplusultra ... nebýt loga The Cup tipoval bych na nějaký low-end produkt ...

díky za break a máš teda odvahu
San Jose Sharks Hertl
Češi

Uživatelský avatar
standish
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1306
Registrován: pát 15. črc 2011 8:36:03

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od standish »

Díky za break. Krásně sepsaný úvod, s chutí jsem ho otevřel komplet. Jenom se zeptám, u té karty Chemical Composition, která je opravdu úlet, co je to oranžové ve výřezu?

Uživatelský avatar
parom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř 07. úno 2018 18:41:21

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od parom »

U karty Chemical Composition je ten oranžový výrez v hornej časti iba oranžový papier, z ktorého sa skladá prostredná časť karty. Dlho som skúmal tú kartu, čo to má vlastne byť...ale dať prierez zemskej kôry na hokejovú kartu, to neviem koho mohlo napadnúť. U tejto karty som ale zistil celkom zaujímavú vec. Jersey/patch karty z môjho boxu a to dokonca aj Sorokin má "iba" player worn jersey (mám to chápať tak, že sa v tom drese iba podpisovali? ) Pritom "Chemical Composition" má ako jediná game worn jersey.... takže... že by toto bola tá pravá a jediná zberateľská karta hodná série The CUP ? *nevim*

Po rozbalení môjho boxu som skúsil pozrieť na YT aj ďalšie brejky a je pravda, že som mal ešte celkom slušný obsah...Síce žiadna "bomba" ale aspoň dobré meno na rookie autopatch a ešte k tomu brankár čo je u mňa plus. Je aj určite pravda, že tých hráčov ktorý mohli byť na tejto karte naozaj lepších veľa nie je. Ovechkin,Lafreniere,St.Louis taktiež super hráči len škoda, že nie zrovna na lepších kartách. Samozrejme keď som si vyberal tento box vedel som do akého rizika idem a bol som ochotný ho akceptovať, keďže naozaj nie je od UD séria, u ktorej by bola tak veľká šanca na top karty pri kúpe iba jedného boxu....ale nakoniec za tie peniaze človek naozaj čaká, že tam nejaká tá podpísaná legenda/dnešný top hráč aj s nejakou tou memo naozaj bude....verím ale, že v kejse z ktorého bol môj box nejaký taký box mal a určite tam bol aj taký, ktorý by stál tak za....tak je to ale asi vždy :D

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Narodeninová otváračka

Příspěvek od SugarRay »

Chemical Composition taky nechápu a hlavně ta karta je ošklivá , vůbec se do série The Cup nehodí , když vezmu jakoukoliv kartu Excusite tak je asi 100x krásnější než tahle hrůza .
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Březen/March 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host