2018-19 Chronology

Boxy otevřené sběrateli v měsíci lednu 2020.
Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2018-19 Chronology

Příspěvek od pavelbart »

Michale, jsem asi trochu starší než ty, dovolím si něco k cenám. Když jsem začínal jako dítě v 90. letech, byly balíčky dražší než dnes. Topps Chrome u nás stály ke stovce, ale výplaty byly asi 10x nižší než dnes. Ne-li více.
Některý byly i za 30, 40,- Kč, ale levný to moc nebylo. Pak puberta, tam to nechci hodnotit a vrátil jsem se cca ve 20-ti. A to si úplně moc nepamatuju. Ale pamatuji si dobu, kdy jsem začal vážně sbírat Haška a to byly Series 1, MVP, Victory, Black Diamond, ITG BTP... ne moc high endů.
Jestli mám dobrou paměť, tak ty boxy stály minimálně jak dnes, jen Victory byly kolem 500, 700, -Kč, což bylo samozřejmě super na 36 balíčkovej box - to by dnes chtělo zpět pro děti...
Ale kolem roku 2005 byly boxy určitě na podobný vlně jako dnes. Jen ta skladba byla jiná. Ví, že byl i nižší dolar - když jsem prodával hašana sbírku, byl na historickém minimu - z PP mi to tenkrát dalo asi 13,80 Kč/USD!!!!
A koukal jsem, v roce 2008, kdy jsme začínali s eshopem, to bylo okolo 17,-/USD-
A dnes? 23,70 přes PP, 23,- střed. To je něco, co na US ceny vliv nemá, ale na naše to má sakra velký vliv. Životní úroveň je ale úplně jinde, takže to není tak cítit.
S tím mohu navázat na Omertu - jsme strašně rozmazlená společnost. Máme vše, žijeme v extrémním blahobytu. To se snad shodneme všichni...
Nechci teda obracet debatu jen na Michala, jen že ty ceny myslím, že u Series 1 tenkrát prostě nebyly výrazně nižší. Co byl rozdíl, nikdo nehlídal zásilky ze zámoří, dalo se objednávat cokoliv a nic se nikde nestopovalo.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „Leden/January 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host