2019-20 MK reprezentace – národní tým

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od SugarRay »

Mě se líbí ty poslední dva ročníky MK , design super , plnění taky , teď 19 - 20 jasně ve srovnání s OFS nemá šanci co se týče poměru cena - výkon , určitě bych si koupil radši dva collector boxy OFS 17 - 18 než jeden MK 19 - 20 za stejný peníze o tom ani potom .
Ale zase když člověk vidí co dělá UD tak tohle je pořád hodně rozumný plnění za rozumný peníze proti tomu .
Teď zase ty nový OPC Platinum jak ojebali to už je fakt do nebe volající . Člověk má kliku když tam chytne jednu voilet pixels a jednu red paralel / 199 na box . Neskutečně zase nafoukly objem boxů a teď mi to přijde že nejen kvůli epacku a tudíž zase o další level rozmělnily tu kvalitu / množství insertů a paralel karet na box .
Já jsem si chtěl koupit jeden nebo dva boxy OPC Platinum 19 - 20 , ale když to vidim jak to zase odrbali tak bych šel radši do těch MK teda.
Ono celkově já osobně to vidim teď tak že se víc lidí zaměří na český karty , já teda rozhodně jo , protože z Ebaye už nic riskovat nehodlam na žádný karty už bidovat nebudu , situace v zámoří je naprosto děsivá v důsledku toho divadla s koronahovadinou se tam procesy ještě víc zrychlujou a já řikam že USA jdou jako první do kytek ze všech státu na týhle planetě kde se hraje divadlo s moribundusem . Poslední karta na kterou jsem bidoval - vyhrál 1.3 - St.Louis-Lecavalier The Cup dual auto patch /5 doteď nedorazila , stála mě 4500,- kč i s poštou , prodejce pak už ani nekomunikoval , přes ebay jsem pak naštěstí vymohl peníze zpět , ale tohle už fakt ne , nikomu nedoporučuju v týhle době uměle vyvolaný krize tam něco kupovat , protože budete čekat fakt hrozně dlouho nebo to nedorazí vůbec .
Tudíž dokud nebude OFS a MK provozovat tu zhovadilost s názvem E-pack a sypat do boxů tisíce redemption karet tak já radši podpořim český karty , český výrobce , se sbíránim jednotlivců končim v důsledku výše jmenovanýho , všechny karty St.Louise , Roďáka atd. jsem měl z Ebay , takže pojedu už jenom OFS , MK a občas vemu nějakej NHL box u Pavla na shopu .
Obrázek

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Můžu říct s čistým svědomím, že tato série konkuruje loňské velmi. A za nás je ještě zajímavější svým obsahem. Jmena na memo, 1/1 karty, die-cut golmani, projekt Best Capitans ve spolupráci s ČT + propojení s mobilem, všechny inserty individuálně číslované... Uvidíš případně sám.
DzEjDy píše:Celkem pravda, že co se týká memo karet, tak začíná být malinko přehokejkováno. Rozumím, že je to asi nejdostupnější artefakt, tak snad se z toho nestane rutina. Letos snad v českých kartách kromě tady tý jedný rukavice Kousala ani nic jinýho nebylo ne? Asi jeden boxík zkusím abych si to ošahal naživo, ale na první pohled to nemůže loňskýmu ročníku konkurovat. A obávám se, že to tentokrát nevytrhne ani těch pár karet Jágra.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

:mail: Ve vší úctě.. Je to jednouché..., my jsme výrobci a my si toto rozhodujeme. ... jaké hráče vybereme, kolik kusů a pro jaké projekty.
Na Buyback jsme vybrali Filipa Hronka, protože hrál skvělé MS a byl vyhlášen nejlepším obráncem. David Rittich také měl skvělou sezóny a výkony, bereme ho jako možná nejlepšího českého golmana v NHL. Jeho podpisy (sapolemky) jsme měli schované z 3-4 roky staré podpisové akce. Milana Gulaše, protože je nejlepší v české extralize. Během EHT táhl český tým. A JJ68 to je legenda sama, to není potřeba komentovat. Podařilo se nám ve společném projektu pro Kladno získat celkem 50 podpisů na 4 starších sériích. Všichni podepsali starší série (kromě samolepky Ritticha, toho jsme letos osobně nezískali, to píšu, ale výše).
DzEjDy píše:Ok, pravděpodobně ano. Ale proč se potom vyberou dva, resp. tři hráči a ty se dají do boxů a zbytek se nechá do expo balíčků? Akorát další čurbes v checklistech co která karta je a kam patří. A hlavně, možná by bylo fajn začít věci nazývat pravými jmény, mám pocit, že se začíná potírat rozdíl mezi buyback, expo, update atd... Momentálně je populární slovo buyback, ale někdy ty karty vůbec buybacky nejsou.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od DzEjDy »

Ok, opět díky za reakce. Vaše právo na to kolik, které karty a kam umístíte plně respektuji. Je to spíš pohled sběratele, že to působí checklistově trošku chaoticky...

Jestli můžu požádat ještě o komentář k těmto kartám Jágra. Proč vyšla znovu jeho UG karta? Tohle přece není buyback, spíš nějaký reprint, vlastně ta samá karta je vydaná znovu akorát s nižší limitací.
Obrázek

*thks*
Obrázek

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Jasně, jdeme na to... věřím, že to může být matoucí. Technicky nevyšla znovu jeho UG karta. Reprint to není, za mě jsou reprinty staré karty, které jsou po několika letech vytištěny na jiný papír, jinou technologii nové karty. (viz NHL karty). Tohle je stejná karta, jak papírově, tak technologicky.
Jarda v roce 2018 podepsal za přispění svazu/bpa jako ostatní legendy (Růča, Hašen, Straka atd), bohužel podepsal cca 25 karet, škoda, že na jiné místo, než povodně měl, což je celý Jarda.. čili karty jsou inserty podpisové série UG. Současně při výrobě těchto UG karet, se tiskne technologií, kde se samozřejmě musí vytisknout např. 200-300 karet. (ne jen 25)

Pokud máte příležitost se potkat, zaslat, zkrátka podepsat některé výjimečné hráče, snažíme se jako výrobci tuto šanci chytit za pačesy. Tahle příležitost se nám v rámci spolupráce s Kladnem znovu naskytla. Tak jsme zaslali na Kladno tyto karty. Jarda už je podepsal na dané místo, kde je více prostoru. Potvrzení pravosti z Kladna jsem přikládal výše. Čili na Kladno byly poslány karty a několik se nám jich vrátilo zpět podepsaných v rámci spolupráce s Kladnem.

Jak Buyback chápu já, tak je to starší karta (podepsaná), která byla použita v novém produktu. *gc*
Doporučuji případně přečíst článek na https://www.beckett.com/news/buyback-cards/

Chápu, že je někdo nemusí mít Buyback karty rád, my je rádi máme. *placnuti* Karty jsme opatřili na zadní straně číslovaným hologramem pro ochranu a odlišení. Fotky dáme brzy na naše sociální media.
*typing*

To je celý příběh. *thks*


DzEjDy píše:Ok, opět díky za reakce. Vaše právo na to kolik, které karty a kam umístíte plně respektuji. Je to spíš pohled sběratele, že to působí checklistově trošku chaoticky...

Jestli můžu požádat ještě o komentář k těmto kartám Jágra. Proč vyšla znovu jeho UG karta? Tohle přece není buyback, spíš nějaký reprint, vlastně ta samá karta je vydaná znovu akorát s nižší limitací.
Obrázek

*thks*
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

Pardon, že se do toho vložím se svou připomínkou. :)

Buyback je "starší vykoupená karta", která byla následně oražena a vložena do nového produktu. Obvykle jde o kartu, která neměla limit (u NBA karet jsem viděl bohužel i Buybacky z karet s limitací, což je nešťastné řešení). Příkladem jsou například letošní Buyback karty v UD Series. Upper Deck odkoupil celé base sety, orazil je výročním buyback razítkem 30th Anniversary a limitací 1/1. To je Buyback. Jde o vykoupení starších karet a opětovné vložení do nových produktů. Přesně jak se píše ve zde uvedeném článku Beckettu ("The name comes from the idea that the card manufacturer went out onto the secondary market and purchased their own cards back."). Nejde o to vytvořit karty nové. A tyto Jágrovy karty v limitu /5 jsou nové karty, tedy z hlediska správné terminologie nemůžou být Buybackem.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

kometak18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03. pro 2018 19:56:04

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od kometak18 »

jak píše Bianconero... buyback karta je vykoupená karta oražená buď limitem, nebo třeba podepsaná hráčem, případně může obsahovat podpis s limitem. V lepším případě ji výrobce doplní o certifikát pravosti (viz. staré SP Authentic). Netvrdím, že podpis /5 na UG je špatný, naopak, ale nejedná se rozhodně o buyback kartu, jelikož původní karta byla podepsaná a tato vypadá naprosto stejně, jenom se liší limitací. Tolik terminologie.

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Pozor! Nejde o nové karty, jak píšete. Ale o původní karty.
Posláno do Kladna, v rámci spolupráce, část vrácena zpět a podepsána. Můžeme se bavit jestli můžeme nazývat "vykoupena", neboli "buyback", když jsme neplatili fyzicky, ale bylo započteno v rámci spolupráce. Za mě je to samé. Sice nešly fyzicky peníze, ale naše služby a produkt. To máte to samé, spíš účetní otázka. Kladno nám mohlo účtovat a my platit, ale bylo to zbytečné účtování.
Takže Buyback ve smyslu definice:

- starší karta - ANO

- "vykoupeno"- ANO (započteno)

- opětovně vloženo do nových balení - ANO

- rozlišeno razítkem vepředu a limitací, číslovaný hologram vzadu - ANO
Bianconero píše:Pardon, že se do toho vložím se svou připomínkou. :)

Buyback je "starší vykoupená karta", která byla následně oražena a vložena do nového produktu. Obvykle jde o kartu, která neměla limit (u NBA karet jsem viděl bohužel i Buybacky z karet s limitací, což je nešťastné řešení). Příkladem jsou například letošní Buyback karty v UD Series. Upper Deck odkoupil celé base sety, orazil je výročním buyback razítkem 30th Anniversary a limitací 1/1. To je Buyback. Jde o vykoupení starších karet a opětovné vložení do nových produktů. Přesně jak se píše ve zde uvedeném článku Beckettu ("The name comes from the idea that the card manufacturer went out onto the secondary market and purchased their own cards back."). Nejde o to vytvořit karty nové. A tyto Jágrovy karty v limitu /5 jsou nové karty, tedy z hlediska správné terminologie nemůžou být Buybackem.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

To není účetní věc, to je věc toho, jestli byly tyto karty, které nyní nazýváte Buyback, vloženy už dříve v nějakém z vašich produktů. Pokud nebyly, nejsou to Buyback karty. Podmínkou Buyback karet je, že už jste je někdy vložili do produktů a následně zpětně získali nějakým způsobem zpět, aby byly následně opětovně vloženy do něčeho nového. Jinak to Buyback skutečně není.

Takže otázka je jednoduchá, byly tyto nově oražené a podepsané Jágrovy karty někdy už v oběhu mezi sběrateli? Pokud ano, jsou Buyback, pokud ne, Buyback nejsou.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od DzEjDy »

Jako bavíme se opravdu o detailech, nerad bych byl za hnidopicha, ale zase bychom měli nazývat věci pravými jmény. Ono teď za čerstva, je to ještě v pořádku, ale třeba za deset, patnáct let, tyhle aktuální informace zapadnou prachem a věřte mi, že potom to dokáže nadělat ve sbírkách neplechu. Sám jsem to teď zažil, když jsem trošku reorganizoval svoji sbírku a právě český karty někde okolo roku 2005 - 2010 je hodně velký názvoslovný rodeo.

Takže když se vrátím k těm definicím. Starší karta? Tohle samotný už je na můj osobní pocit hodně s otazníkem. Buyback rok starého ročníku, asi technicky ano, ale podle mě to popírá myšlenku buyback karet. Vykoupeno? Tady rozhodně nesouhlasím, ta karta nikdy nebyla v oběhu, je úplně jedno jestli byste ji případně koupil za peníze, vyměnil za jiné karty, dostal darem, atd... ale ta karta nikdy předtím nebyla v žádném produktu, žádném boxu ani balíčku a nikdy ji neměl žádný sběratel ve sbírce/nabídce. Takže tady rozhodně ne a za mě zásadní omyl buyback definice. Opět vloženo do nového balení (no bez toho slovíčka "opět") souhlas a nějaké rozdílové označení od původní karty, taky ok. I když. Opět narážíme na to, že ta původní karta je limitována /25 s podpisem hráče. Tudíž, ano, ta nová karta je graficky stejná, techonologicky stejně vyrobená, klidně i ve stejný čas a na stejném místě, ale karta je to jiná. Fakt těžko říct, jak takovou kartu nazvat, já se s tím nikdy nesetkal, je to jakási reedice, ale buyback rozhodně ne. Chápu, že karty Jágra a navíc podepsané prodávají, dělají dobrou reklamu produktu, ale zase bych asi netlačil tak moc na pilu. Hodně tam vidím střet vás jako sběratele a vás jako vydavatele. Jako sběratel chci mít Jágrův podpis a využiji každé příležitost, jako vydavatel bych měl ale dodržovat nějaká pravidla.
Obrázek

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Rozumím vám. Máte pravdu, otázka je jak je toto v praxi řešitelné vzhledem ke stavu karet ? Představte si, že karty pošlete do oběhu a pak je vykoupíte od sběratele zpět? Nikdy nebudou v Mint stavu..
Tady si dovolím znovu citovat z článku na Beckettu a zvýrazňuji podstatné věci.

"At its most basic, a buyback is a term used for old cards that have been included in a new product. Sometimes there’s some sort of addition to the card like a stamp or even an autograph. Other times these original cards might be included in packs as-is. It varies from company to company and product to product."

Slovíčko Might be included lze vyjadřuje možnost za určitých podmínek. ..TAk že mohly být součástí produktu. ALE nemusely. To nejpodstatnější ale je, jak se píše v další větě, že vždy záleží na výrobci a produktu. Což říká poslední věta.

Bianconero píše:To není účetní věc, to je věc toho, jestli byly tyto karty, které nyní nazýváte Buyback, vloženy už dříve v nějakém z vašich produktů. Pokud nebyly, nejsou to Buyback karty. Podmínkou Buyback karet je, že už jste je někdy vložili do produktů a následně zpětně získali nějakým způsobem zpět, aby byly následně opětovně vloženy do něčeho nového. Jinak to Buyback skutečně není.

Takže otázka je jednoduchá, byly tyto nově oražené a podepsané Jágrovy karty někdy už v oběhu mezi sběrateli? Pokud ano, jsou Buyback, pokud ne, Buyback nejsou.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

Proto se o tom bavíme a vysvětlujeme. A to je dobře. A já vám za to děkuji, že mám u nás v Čechách lidi co to zajímá. Od toho jsou diskuzní fora a já se o tom rád budu bavit. Horší než mlčet. *placnuti*
DzEjDy píše:Jako bavíme se opravdu o detailech, nerad bych byl za hnidopicha, ale zase bychom měli nazývat věci pravými jmény. Ono teď za čerstva, je to ještě v pořádku, ale třeba za deset, patnáct let, tyhle aktuální informace zapadnou prachem a věřte mi, že potom to dokáže nadělat ve sbírkách neplechu. Sám jsem to teď zažil, když jsem trošku reorganizoval svoji sbírku a právě český karty někde okolo roku 2005 - 2010 je hodně velký názvoslovný rodeo.

Takže když se vrátím k těm definicím. Starší karta? Tohle samotný už je na můj osobní pocit hodně s otazníkem. Buyback rok starého ročníku, asi technicky ano, ale podle mě to popírá myšlenku buyback karet. Vykoupeno? Tady rozhodně nesouhlasím, ta karta nikdy nebyla v oběhu, je úplně jedno jestli byste ji případně koupil za peníze, vyměnil za jiné karty, dostal darem, atd... ale ta karta nikdy předtím nebyla v žádném produktu, žádném boxu ani balíčku a nikdy ji neměl žádný sběratel ve sbírce/nabídce. Takže tady rozhodně ne a za mě zásadní omyl buyback definice. Opět vloženo do nového balení (no bez toho slovíčka "opět") souhlas a nějaké rozdílové označení od původní karty, taky ok. I když. Opět narážíme na to, že ta původní karta je limitována /25 s podpisem hráče. Tudíž, ano, ta nová karta je graficky stejná, techonologicky stejně vyrobená, klidně i ve stejný čas a na stejném místě, ale karta je to jiná. Fakt těžko říct, jak takovou kartu nazvat, já se s tím nikdy nesetkal, je to jakási reedice, ale buyback rozhodně ne. Chápu, že karty Jágra a navíc podepsané prodávají, dělají dobrou reklamu produktu, ale zase bych asi netlačil tak moc na pilu. Hodně tam vidím střet vás jako sběratele a vás jako vydavatele. Jako sběratel chci mít Jágrův podpis a využiji každé příležitost, jako vydavatel bych měl ale dodržovat nějaká pravidla.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

lukas kopp píše:
Tak přece odkoupím něco, co je v pořádku a to vkládám jako Buyback. Nicméně mohou být karty třeba ze 60. let, které jsou poničené a jsou třeba gradované na stupeň 4 nebo 5 (setkal jsem se s tím u starých baseballových karet), které pak vložím jako historický artikl do nějakého speciálního produktu. Ono je ve své podstatě jedno, co si kam vložíte. Ale nemůžete nazývat něco Buybackem, když to Buybackem není. Můžete si vymyslet jiný název, ale Buyback je celkem jednoznačený. Respektivě můžete si dělat co chcete, o tom žádná. :D Nicméně jdete proti pravidlům, která jsou nějak nastavená.

Tím co cituje v angličtině a zvýrazňujete nezměníte svůj omyl v posouzení, co je nebo není Buyback. Jak jsem psal, je to jednoduché, Buyback je karta, která už byla v oběhu a vy jste ji získal zpět a následně zpět zabalil a produkoval dál. Limitované karty /5 Jaromíra Jágra jste vyrobil a poslal podepsat na Kladno a pak se Vám vrátily zpět. Nicméně to je pořád běžná praxe, trasa výrobce - hráč (ať už jakkoliv zprostředkovaně) - výrobce. Karty nikdy nebyly vpuštěny mezi veřejnost. A to je základní parametr, na kterém je Buyback postavený.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
lukas kopp
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 102
Registrován: úte 02. srp 2016 12:57:57
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od lukas kopp »

O tom co je běžná praxe nebo není bychom tady mohli asi douho polemizovat.

Nemyslím si, že to je základní parametr. Jak píšou ve článku v Beckettu... Buyback mohly (nemusely) být součástí balení, čili u lidí.

Zkusíme tu definici přeložit:

"At its most basic, a buyback is a term used for old cards that have been included in a new product. Sometimes there’s some sort of addition to the card like a stamp or even an autograph. Other times these original cards might be included in packs as-is. It varies from company to company and product to product."

"Ve většině případů, termín buyback je používán pro staré karty, které jsou použity v nových produktech. V některých případech jsou na karty přidávávány razítka nebo podpisy. Jindy (myšleno dříve) mohly být tyto originální karty (né nově vytištěné-to je pak reprint) obsaženy v balíčcích jako takových. Záleží společnost od společnosti a produkt od produktu."

*thks* Tím toto téma za nás uzavírám. At si v tom každý najde svoji pravdu.

Bianconero píše:
lukas kopp píše:
Tak přece odkoupím něco, co je v pořádku a to vkládám jako Buyback. Nicméně mohou být karty třeba ze 60. let, které jsou poničené a jsou třeba gradované na stupeň 4 nebo 5 (setkal jsem se s tím u starých baseballových karet), které pak vložím jako historický artikl do nějakého speciálního produktu. Ono je ve své podstatě jedno, co si kam vložíte. Ale nemůžete nazývat něco Buybackem, když to Buybackem není. Můžete si vymyslet jiný název, ale Buyback je celkem jednoznačený. Respektivě můžete si dělat co chcete, o tom žádná. :D Nicméně jdete proti pravidlům, která jsou nějak nastavená.

Tím co cituje v angličtině a zvýrazňujete nezměníte svůj omyl v posouzení, co je nebo není Buyback. Jak jsem psal, je to jednoduché, Buyback je karta, která už byla v oběhu a vy jste ji získal zpět a následně zpět zabalil a produkoval dál. Limitované karty /5 Jaromíra Jágra jste vyrobil a poslal podepsat na Kladno a pak se Vám vrátily zpět. Nicméně to je pořád běžná praxe, trasa výrobce - hráč (ať už jakkoliv zprostředkovaně) - výrobce. Karty nikdy nebyly vpuštěnNemyy mezi veřejnost. A to je základní parametr, na kterém je Buyback postavený.
Nové webovky jen pro repre kartičky:http://www.hokejovekarticky.cz
Facebook: https://www.facebook.com/MojeKarticky/
Instragram: mojekarticky

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Bianconero »

V pořádku. Za mě potíráte definici jednoho z mnoha druhů karet. Ale to je na Vás, jak jsem psal, vydávat si můžet co chcete, trh českých karet už je takto plný řady hybridů z dílny OFS. Takže za mě OK, další hybrid na poli českých karet už nepřekvapí a nijak zvlášť nevybočí, naopak zapadne do "zaběhlého standardu". :) Aspoň si za sebe ujasňuji to, že nejde o Buyback, ale další formu insertu a tak k němu budu přistupovat. Každopádně díky za diskusi. :thumbup:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Jirka87
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 02. pro 2016 9:47:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Jirka87 »

Pojem buyback už tu byl vysvětlen správně několikrát, do toho se tedy pouštět nebudu *rfl*

Ale rozhodně se nemůže jednat o původní kartu (tedy jak píšete "opětovně vloženou do balení" ), protože být to původní karta, měla by přeci na sobě ten limit /25 , pod kterým by byl nový "buyback limit" /5. Jak už tu psal myslím Bianco, buyback u už původně limitovaných karet by byl hodně nešťastnej, ale buyback by to byl. Zkrátka pořád by bylo v oběhu těch 25 karet, z čehož by 5 karet "získaných/vykoupených" zpět mělo razítko a další (nižší) limit navíc. Ale pokud je v oběhu 25 karet a o rok později jich 5 přidáte....nejsou a nemůžou to být ty původní. Prostě pokud vyrobíte 30+ karet, 30+ jich pošlete hráči/týmu na podpis, 30+ se Vám jich vrátí....Vy jich 25 vydáte s limitem /25 a o rok později ze "zbytku" uděláte /5.....máte pravdu, není to reprint...ale rozhodně to není buyback (a když už, tak k reprintu to má blíž než k buybacku)...já osobně bych to viděl jako "2.edici", která má nižší limit, protože je podpis větší (na správném/lepším místě) *nevim*
POMALÝ RESTART SBÍREK
Martin Brodeur - 322 karet
Dušan Salfický - 19 karet
Petr Sýkora - 42 karet

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od Heppig »

Když jsem ráno viděl ty screeny Dzejdyho váhal jsem, jestli se mám pustit do vysvětlení co je Buyback, ale kluci to koukám udělali za mě :D

Přicmrndu alespoň jednou poznámkou. Už limitované karty se do buybacků moc nedávají hlavně proto, že pokud mají limit třeba 25 a je tedy vytvořeno 25 karet, sběratelé je asi nebudou úplně chtít vrátit a přijít tak o svou kartu. A to ještě předpokládám, že veškeré boxy/balíčky jsou otevřeny a všech 25 se opravdu dostane ke sběratelům.

Chápu, že vytvoření formy a následný tisk je drahý, proto se vytvoří karet víc a jsou z toho promo, pseudopromo, 1st day, 2nd day atd. Ale udělat z toho ještě nižší limit a vydat stejnou kartu hned v dalším roce je prostě divný. Bude ta stejná karta příští rok s limitem 3 a za dva roky 1/1 protože tam Jarda vyšil podpis jako z partesu? Schválně to tahám až ad absurdum, aby bylo pochopeno, jak to zní mně.
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Uživatelský avatar
worlikk
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3943
Registrován: čtv 03. kvě 2012 20:37:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od worlikk »

Lukáši, kdyby všichni výrobci světa věnovali stejný množství energie, (který vynakládáte vy při obhajobě neobhajitelnýho), na sebemenší detail, měli bychom se my sběratelé jak prasata v žitě, protože by se produkovaly tip ťop produkty. Kdybyste radši uznal, že jste nezvolili nejlepší řešení názvu a nechal to být...místo toho tady budete slovíčkařit a bránit se jasným argumentům. Tohle prostě buyback není. Toto je karta z nadvýroby. Označit ji něco jako "special edition", "reedition" nebo něco podobnýho, nikdo by neřekl ani popel, ba naopak by vám třeba i poděkovali, že se tyhle karty objevily znovu...
Btw kolik těch karet ještě máte, aby Jardovi sběratelé věděli, co je ještě čeká?
NABÍDKA POPTÁVKA
Kočí 35(+2 neoficiální) Kratěna 127

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od deiv14 »

Já si dovolím 3 takové poznámečky:

1) Překládají se tu z angličtiny celé odstavce. Nebylo by jednodušší přeložit v prvé řadě samotné slovo "buyback"?

2) Brát Beckett jako nějakou svatou studnici sběratelských vědomostí je přinejlepším dost nešťastné. Vzhledem k tomu, kolik poskytují nepřesných a nekompletních informací, je s velkým podivem, že k nim tolik lidí takto vzhlíží. Už nějakou dobu poměrně intenzivně pracuju s checklisty hokejových karet a za tu dobu jsem si o Beckettu vytvořil celkem nelichotivý obrázek.

3) Líbí se mi, jakým způsobem Lukáš vede diskuzi. Obsahově sice rozhodně nesouhlasím, ale ta forma je na hodně dobré úrovni. Cítím svěží vítr na poli českých vydavatelů karet.
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 MK reprezentace – národní tým

Příspěvek od DzEjDy »

deiv14 píše:3) Líbí se mi, jakým způsobem Lukáš vede diskuzi. Obsahově sice rozhodně nesouhlasím, ale ta forma je na hodně dobré úrovni. Cítím svěží vítr na poli českých vydavatelů karet.
*gp* *gp* *gp*

Nemusíme spolu souhlasit, mít na věc různý názor, jiný výklad, ale ta zpětná vazba a forma odpovědí je opravdu fajn a díky za to. *h-s*
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti