2017-18 OFS Tournament of the Century

Žhavé novinky týkající se sezóny 17 / 18
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Lukyn55 »

Heppig píše:Rozjede tu někdo master set? :P Mimochodem, je pravda, že náklad je 300 boxů?
no asi musí, když vlastně v každém boxu máš celý paralelní set /300 ;)
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od DzEjDy »

Když si tu sérii prohlédnu jako celek, tam mě napadnou jako první dvě slova - škoda a bohužel :( . Pro mě osobně promarněná příležitost a produkt, který by si zasloužil mnohem více práce a úsilí. Zajímalo by mě např. kdy byl pan Svoboda osloven nebo kdy mu byly karty na podpis předány. Protože tohle se dá připravovat třeba i rok i víc dopředu, není tam žádný časový omezení jako u klasické série OFS, kdy ročník začne v září a v prosinci musí jít karty na trh. Vaše odpověď že se to nestihlo kvůli balení o pár dní je pro mě pouhá výmluva. Proč se to nezačalo vyřizovat o těch pár dní dřív? I ta grafika je tragická, jedna karta neustále dokola. Nagano je pro mě co se týká hokeje svatý a tohle není to, co by k takovýmu významu patřilo. Škoda, bohužel...

Btw. doufám že ten Paterův rozmazaný podpis do žádnýho z boxu nepůjde...
Obrázek

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5967
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od SugarRay »

To je pravda nebylo tady žádný časový omezení a kdyby se to vydalo třeba až v květnu tak by to asi nikomu nevadilo a souhlasim taky s tim že se z toho dalo vytěžit daleko víc . I ELH karty mi přijdou daleko propracovanější a rozmanitější , jak řikáš je to škoda .
Ale tu duhu Albyho bych chtěl tak jako tak .
Obrázek

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

DzEjDy píše:Když si tu sérii prohlédnu jako celek, tam mě napadnou jako první dvě slova - škoda a bohužel :( . Pro mě osobně promarněná příležitost a produkt, který by si zasloužil mnohem více práce a úsilí. Zajímalo by mě např. kdy byl pan Svoboda osloven nebo kdy mu byly karty na podpis předány. Protože tohle se dá připravovat třeba i rok i víc dopředu, není tam žádný časový omezení jako u klasické série OFS, kdy ročník začne v září a v prosinci musí jít karty na trh. Vaše odpověď že se to nestihlo kvůli balení o pár dní je pro mě pouhá výmluva. Proč se to nezačalo vyřizovat o těch pár dní dřív? I ta grafika je tragická, jedna karta neustále dokola. Nagano je pro mě co se týká hokeje svatý a tohle není to, co by k takovýmu významu patřilo. Škoda, bohužel...

Btw. doufám že ten Paterův rozmazaný podpis do žádnýho z boxu nepůjde...
naprosto bez komentáře

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Bianconero »

Ač jsem již řadu let přesedlaný na kanadský hokej, ať už fanouškovsky nebo sběratelsky, tak tenhle turnaj jsem sledoval, snad i htlal z pohledu českého fandy. Na booomu, jaký kolem turnaje století byl a dalších dobrých 10-12 let z něho žil celý český hokej, jsme snad všichni tady "odkojení". A je jedno, zda jde o staré harcovníky, kluky a holky kteří na tom vyrůstali nebo ty nejmladší z nás, kteří se zrovna třeba narodili, podvědomí máme všichni z české hokejové obce.

Ke kartám samotným:
  • Řadovky neurazí, nenadchnou. Jde o výčet hráčů, trenérů, povinnost, která je součástí jakéhokoliv týmového setu k nějaké události, ať už Stanley Cup, Mistr ligy, výroční série k nějakému turnaji. Za mě dobrý. Paralelky bych možná udělal jinak, ale k tomu se dostanu v otázkách níže.
  • Authentic Moments jednoznačně nejlepší karty z celé série. Skvělé fotografie, ražba, texty, super.
  • Signature. Sjednocení designu a de facto jakýsi sériový mustr z jiných sérií pana Hrbka, určitě to má své opodstatnění. Když dostanu do ruky kartu ITG, hned vím, že je to ITG, snadno rozpoznatelné. Když dotanu do ruky kartu OPC, rovněž vím, od koho ta karta. Stejně tak je to s kartami z dílny pana Hrbka. Má to jasný formát a když si to vezmu kolem a kolem, až budou ITG, OPC nebo pan Hrbek dělat karty za 5, 10 nebo třeba i 15 let, jsem si jistý, že to stále bude ve stejném duchu. Otázkou je, zda je to špatně, či dobře. To ať posoudí každý sám. Někdo může říct jednotvárnost, jiný může říct sériouvá sjednocenost.
  • Medal replica jsou zajímavým nápadem. Podle náhledů na fotkách to vypadá hezky, replika medaile působí velice věrohodně. Ostatně trikolora na kartách je taky pěkným a netradičním nápadem.
  • Logo patch jsou takovou "vatou", aspoň mi to tak přijde. Pokud je znak na řadovkách, asi není šťastné ho dávat i jako patch. Nebo klidně naopak. Patch super, ale na řadovky zvolit něco jiného? Tam by se ve své podstatě hodilo udělat řadovky s fotkami ze hry a pak mít na patch kartách tyhle "manufaktury". Takhle může působit velice fádně, když jsou řadovky, paralelky a ještě patche, kde je všude znak. Jestli toho znaku není přece jen trochu moc.
A tím jsme vyčerpaly karty. Vlastně ne, ještě ta oversized, což je moc pěkný, za mě super nápad. Tyhle oversized mám osboně moc rád.

A teď pár snad konstruktivních otázek.

1) Fotografie. Skutečně nešlo použít fotografie ze hry na řadové karty? Věřím, že pan Koliš má těch fotografií celou řadu, už i s ohledem na ty, které například použil v knize Roberta Záruby o Dominiku Haškovi.

2) Signature. Co převažovalo - objížděl jste hráče, nebo jim karty zasílal na klub, domů, přes jiného zprostředkovatele?

3) Řadovky vs paralelky vs Patch karty. Všude státní znak. Chci se zeptat, proč tak široké využití státního znaku? A k paralelkám, nešlo udělat něco ve stylu OFS paralelek z posledního ročníku 2017-18 a zapojit trikoloru ještě tímto způsobem? Chci říct udělat paralelky ve vyšším nákladu - řadovky, modré paralelky, červené paralelky viz takto barevná loga právě u paralelek OFS.

4) Realizace projektu. V jakém časovém horizontu probíhala práce na sérii? Jinými slovy, v jakém časovém období práce probíhala?

Děkuju, pokud jste si to vůbec přečetl :thumbup: a předem děkuju, pokud věnujete čas odpovědím na mé otázky. :wave:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Heppig
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: ned 24. úno 2013 17:26:02

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Heppig »

Lukyn55 píše:
Heppig píše:Rozjede tu někdo master set? :P Mimochodem, je pravda, že náklad je 300 boxů?
no asi musí, když vlastně v každém boxu máš celý paralelní set /300 ;)
Lol! Máš pravdu, mě to nedošlo :-D
Sbírám: David Aebischer, Jakub Škarek, David Výborný, Lukáš Rousek
Série: CZ Legendy, Wien 96

Aebischer http://tinyurl.com/zsxtrba
Rousek https://rousek10.webnode.cz/
Tradelist:http://tinyurl.com/cdva8yk
Wantlist: http://tinyurl.com/onfwpkm/
WANTED: Jakub Škarek Purple

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Bianconero píše:Ač jsem již řadu let přesedlaný na kanadský hokej, ať už fanouškovsky nebo sběratelsky, tak tenhle turnaj jsem sledoval, snad i htlal z pohledu českého fandy. Na booomu, jaký kolem turnaje století byl a dalších dobrých 10-12 let z něho žil celý český hokej, jsme snad všichni tady "odkojení". A je jedno, zda jde o staré harcovníky, kluky a holky kteří na tom vyrůstali nebo ty nejmladší z nás, kteří se zrovna třeba narodili, podvědomí máme všichni z české hokejové obce.

Ke kartám samotným:
  • Řadovky neurazí, nenadchnou. Jde o výčet hráčů, trenérů, povinnost, která je součástí jakéhokoliv týmového setu k nějaké události, ať už Stanley Cup, Mistr ligy, výroční série k nějakému turnaji. Za mě dobrý. Paralelky bych možná udělal jinak, ale k tomu se dostanu v otázkách níže.
  • Authentic Moments jednoznačně nejlepší karty z celé série. Skvělé fotografie, ražba, texty, super.
  • Signature. Sjednocení designu a de facto jakýsi sériový mustr z jiných sérií pana Hrbka, určitě to má své opodstatnění. Když dostanu do ruky kartu ITG, hned vím, že je to ITG, snadno rozpoznatelné. Když dotanu do ruky kartu OPC, rovněž vím, od koho ta karta. Stejně tak je to s kartami z dílny pana Hrbka. Má to jasný formát a když si to vezmu kolem a kolem, až budou ITG, OPC nebo pan Hrbek dělat karty za 5, 10 nebo třeba i 15 let, jsem si jistý, že to stále bude ve stejném duchu. Otázkou je, zda je to špatně, či dobře. To ať posoudí každý sám. Někdo může říct jednotvárnost, jiný může říct sériouvá sjednocenost.
  • Medal replica jsou zajímavým nápadem. Podle náhledů na fotkách to vypadá hezky, replika medaile působí velice věrohodně. Ostatně trikolora na kartách je taky pěkným a netradičním nápadem.
  • Logo patch jsou takovou "vatou", aspoň mi to tak přijde. Pokud je znak na řadovkách, asi není šťastné ho dávat i jako patch. Nebo klidně naopak. Patch super, ale na řadovky zvolit něco jiného? Tam by se ve své podstatě hodilo udělat řadovky s fotkami ze hry a pak mít na patch kartách tyhle "manufaktury". Takhle může působit velice fádně, když jsou řadovky, paralelky a ještě patche, kde je všude znak. Jestli toho znaku není přece jen trochu moc.
A tím jsme vyčerpaly karty. Vlastně ne, ještě ta oversized, což je moc pěkný, za mě super nápad. Tyhle oversized mám osboně moc rád.

A teď pár snad konstruktivních otázek.

1) Fotografie. Skutečně nešlo použít fotografie ze hry na řadové karty? Věřím, že pan Koliš má těch fotografií celou řadu, už i s ohledem na ty, které například použil v knize Roberta Záruby o Dominiku Haškovi.

2) Signature. Co převažovalo - objížděl jste hráče, nebo jim karty zasílal na klub, domů, přes jiného zprostředkovatele?

3) Řadovky vs paralelky vs Patch karty. Všude státní znak. Chci se zeptat, proč tak široké využití státního znaku? A k paralelkám, nešlo udělat něco ve stylu OFS paralelek z posledního ročníku 2017-18 a zapojit trikoloru ještě tímto způsobem? Chci říct udělat paralelky ve vyšším nákladu - řadovky, modré paralelky, červené paralelky viz takto barevná loga právě u paralelek OFS.

4) Realizace projektu. V jakém časovém horizontu probíhala práce na sérii? Jinými slovy, v jakém časovém období práce probíhala?

Děkuju, pokud jste si to vůbec přečetl :thumbup: a předem děkuju, pokud věnujete čas odpovědím na mé otázky. :wave:
1) samozřejmě že se daly použít fotky "ze hry" ale problém byl že spoustu těch fotek jsem používal v předchozích projektech a jsou z těchto karet notoricky známé, protože s panem Kolišem spolupracuji už dlouho.
ono těch fotek v archívu pana Koliše zase tolik není a ne všechny jsou vhodné na karty.
2)začal jsem v čevenci a cca polovinu jsem objel a něco obeslal, každopádně velký dík patří Dominikovi za jeho pomoc s kontaktováním spoluhráčů a podporou celého projektu
3) asi se to dalo pojmout trochu obšírněji a jsou tam kreativní rezervy
4) začínalo se cca koncem května a tisk karet začal koncem června

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5967
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od SugarRay »

Je super že Dominik Hašek na tom takhle spolupracoval , o to víc zamrzí že tý sérii nebylo dáno víc času , zrovna týhle nejdůležitější hokejově historicky a asi i sběratelsky , tahle série mohla klidně vznikat roky a řikam ani by se nikdo nezlobil kdyby nevyšla zrovna v tom termínu únorovýho výročí ale později tady byla taková síla a potenciál v týhle sérii ža by to nemělo vůbec žádnej vliv na tu poptávku , nedá se říct že by se ta příležitost uplně zazdila , ale fakt si myslim že jste tomu měly dát mnohem , mnohem víc času .
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Tomino69 »

Měl bych také jednu otázku a to zda je nějakým způsobem ošetřeno aby nedošlo k rozpití podpisů jako v předchozích sériích (Masked Stories, Icebook)? Byla by to velká škoda. Věřím že nejsem jediný koho to zajímá. Předem díky za odpověď.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

SugarRay píše:Je super že Dominik Hašek na tom takhle spolupracoval , o to víc zamrzí že tý sérii nebylo dáno víc času , zrovna týhle nejdůležitější hokejově historicky a asi i sběratelsky , tahle série mohla klidně vznikat roky a řikam ani by se nikdo nezlobil kdyby nevyšla zrovna v tom termínu únorovýho výročí ale později tady byla taková síla a potenciál v týhle sérii ža by to nemělo vůbec žádnej vliv na tu poptávku , nedá se říct že by se ta příležitost uplně zazdila , ale fakt si myslim že jste tomu měly dát mnohem , mnohem víc času .
potřeboval bych aby den měl alespoň 30 hodin, ale nechci aby to znělo jako výmluva, přemýšlím jestli by jste mi nemohl nějaký čas prodat ;)

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Tomino69 píše:Měl bych také jednu otázku a to zda je nějakým způsobem ošetřeno aby nedošlo k rozpití podpisů jako v předchozích sériích (Masked Stories, Icebook)? Byla by to velká škoda. Věřím že nejsem jediný koho to zajímá. Předem díky za odpověď.
karty na podpisy jsou laminovány matným laminem a rozpití určitě nehrozí, to způsobovalo tzv. soft touch lamino se sametovým povrchem.
jediné rozpití bylo způsobeno u dvou podpisů pana Patery a u asi 5 podpisů pana Šmehlíka, ti karty podepisovali pravděpodobně hodně rychle a pokládali je na sebe, ale to prostě nejde ovlivnit když u toho nejste

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Tomino69 »

Super, ještě jednou díky :thumbup:

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od DaveBrownsound »

Jeden boxik urcite otevru, ale jak se znam, budu mit medaili Lenera a podpis Libora Prochazky :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5967
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od SugarRay »

Já to myslel spíš tak že to mohla být nějaká rozpracovaná série na neomezenou dobu na který se mohlo průběžně dělat .
Naposledy upravil(a) SugarRay dne sob 27. led 2018 22:49:30, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

DaveBrownsound píše:Jeden boxik urcite otevru, ale jak se znam, budu mit medaili Lenera a podpis Libora Prochazky :-)
Libora mi schovej :D

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

DaveBrownsound píše:Jeden boxik urcite otevru, ale jak se znam, budu mit medaili Lenera a podpis Libora Prochazky :-)
zrovna dnes jsem část boxů balil a snažím se to dělat tak že když je v boxu medaile pana Lenera nebo pana Martince a pod. tak je k tomu patch některé z hvězd nebo podpis či dva

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od DaveBrownsound »

Steven Hockey Cards píše:
DaveBrownsound píše:Jeden boxik urcite otevru, ale jak se znam, budu mit medaili Lenera a podpis Libora Prochazky :-)
Libora mi schovej :D
Vymenim za Hasana :lol:
Veteran fans hcs píše: zrovna dnes jsem část boxů balil a snažím se to dělat tak že když je v boxu medaile pana Lenera nebo pana Martince a pod. tak je k tomu patch některé z hvězd nebo podpis či dva
To mi dava nejakou nadeji, diky za info :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Vyprodáno v předprodeji

Uživatelský avatar
tomas78
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1258
Registrován: sob 21. led 2012 23:06:33
Bydliště: Jaroslavice Okr.Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od tomas78 »

Veteran fans hcs píše:Vyprodáno v předprodeji
Aha takže s křížkem po funuse a ani jeden boxík se ke mě nedostane.... *cry-a* *cry-a* *cry-a*

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5967
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017-18 OFS Tournament of the Century

Příspěvek od SugarRay »

Veteran fans hcs píše:Vyprodáno v předprodeji
Tak to je dobrý *lgh* kdo má ještě nějaký dotazy k sérii ? :angel:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „2017 / 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host