Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Boxy otevřené sběrateli v měsíci květnu 2017.
Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od sabres911 »

Promin Pavle, tak 25 usd. Já jen reagoval na to, že prostě karta na první pohled vypadá skvěle a když sbíráš Tučnáky, tak máš mega radost a nikdy na ni nezapomeneš, což se ti klidně stane i u nějaké paralelky. Jak jsem psal Peldapovi, super že breakuje a baví ho to, ale když chce přeprodat karty na eBayi, tak prostě dostaneš určitou částku a ta opravdu může být závislá od výkonů. Murray v playoff ještě nechytal, tak na postupu nemá moc velký podíl, jestli narážíš na to... a ano, ty ceny za prodané karty postupem času klesaji :D .. třeba za 15 usd (11.5.) nebo 17.65 (8.5.), pak je tam i 56 usd v polovině dubna. Nechci do tebe rýpat, ale nemyslím, že by dal někdo za murrayho tady víc než litr...kartička je to prostě krásná, ale nalijme si čistého vína...

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

Luky, je vidět, že seš aktuálně trochu mimo sběratelskou obec.
Ale to je v pohodě, sežeň mi ji za 500,- Kč prosím, vezmu si rád dvě, klidně 3. A to myslím smrtelně vážně. O ebayi bych ti tady toho mohl napsat mnoho, ale je to zbytečný. Jestli je to pro tebe "beckett", OK. Mně to je vlastně úplně jedno:-))).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od Omerta »

Pavle to nebylo na tebe ;) To jsem psal Peldapovi jenom pro zajímavost, ale neuvedl jsem jméno :)
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

V pohodě Omerto:-)))
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od peldap »

já ale vůbec karty na Ebay neprodávám, pokud se objeví nějaká zajímavá karta tak pouze nakupuji. Ebay je pro mě jenom takový orientační bod, abych zhruba věděl, kolik případně za tu kartu chtít a zbytečně nechtěl za kartu nějakou šílenost.
Jinak prodávám pouze na Aukru, na burze ale ze všeho nejraději kartu vyměním nějakému sběrateli kterému udělám radost, nejraději za něco do mé sbírky, to jen na vysvětlenou.
Jak napsal p. Bartko, tyto hlášky mě opravdu radost z karty nezkazí...
sabres911 píše:Promin Pavle, tak 25 usd. Já jen reagoval na to, že prostě karta na první pohled vypadá skvěle a když sbíráš Tučnáky, tak máš mega radost a nikdy na ni nezapomeneš, což se ti klidně stane i u nějaké paralelky. Jak jsem psal Peldapovi, super že breakuje a baví ho to, ale když chce přeprodat karty na eBayi, tak prostě dostaneš určitou částku a ta opravdu může být závislá od výkonů. Murray v playoff ještě nechytal, tak na postupu nemá moc velký podíl, jestli narážíš na to... a ano, ty ceny za prodané karty postupem času klesaji :D .. třeba za 15 usd (11.5.) nebo 17.65 (8.5.), pak je tam i 56 usd v polovině dubna. Nechci do tebe rýpat, ale nemyslím, že by dal někdo za murrayho tady víc než litr...kartička je to prostě krásná, ale nalijme si čistého vína...

Uživatelský avatar
sabres911
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 439
Registrován: sob 09. črc 2011 19:14:29
Bydliště: Kunovice, Brno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od sabres911 »

pavelbart píše:Luky, je vidět, že seš aktuálně trochu mimo sběratelskou obec.
Ale to je v pohodě, sežeň mi ji za 500,- Kč prosím, vezmu si rád dvě, klidně 3. A to myslím smrtelně vážně. O ebayi bych ti tady toho mohl napsat mnoho, ale je to zbytečný. Jestli je to pro tebe "beckett", OK. Mně to je vlastně úplně jedno:-))).
Pavli, budu oponovat. To že nové boxy si kupuju v minimálním množstvím, či nechodím na pravidelné burzy přece neznamená, že jsem mimo sběratelskou obec. Dění ohledně kartiček sleduji stále, i když logicky v menší míře než kupříkladu ty. Včera jsem koupil jednu super starší case a ano, i když zaplatím DPH přes Global Shipping Program, tak mě vyšla na úžasné peníze a už se těším, až mi to přivezou. Jen cena nových sérií je prostě nadsazena díky nováčkům, kteří se sice dají vyměnit za super karty nebo prodat, ale vyjma pár top hráčů jako Matthews nebo McDavid (z posledních 2 sezón), spadne hodnota karet v následující sezóně výrazně dolů. McDavid je nový Crosby, jeho YG bude mít pořád dobrou cenu, Panarin by se mohl na hlavu postavit, Larkin a kdysi silná sběratelská základna DET si z jeho YG taky neudělá žádný poklad.

Je sice fajn, že karta má nějakou Beckettovou cenu, když trejduješ, máš +/- nějakou představu, co bys měl dostat. Když kupuješ single karty na eBayi, cena se ti navyšuje o poštovné, když nyní narazíš na 4usd do Evropy, řekneš si, super cena. U dražších či větších zásilek většinou automaticky platíš DPH, protože GSP je prostě dost používaný, ale prostě to tak má být. Čili za 500 korun Murrayho opravdu nekoupíš, dejme tomu těch 25 + 7 pošta, takže 32 x 26 a jsi na té cca 800 korunách. Sám jsi ale x-krát říkal, že si spousta lidí radši uloví kartu na ebayi, než by za stejné peníze koupila něco u nás, případně u tebe. A s tvým tehdejším názorem plně souhlasím. Ovšem z pohledu prodejce jsou zákony eBaye dost kruté. Zveřejnění položky můžeš mít i free, ale po odečtení poplatků za ebay final fees a paypal jsi na cca 85% částky.

Shrnu to:
prodejce: 25 (x cca 0.85 usd) = 21.25 x 25.7 = 546,-Kč
kupující: 25 usd + 7 usd pošta = 822,-Kč.

A to je to, o čem se tu celou dobu bavím... tedy opravdu za 500 korun ti Murrayho z eBaye neseženu, ale nemyslím, že bych ho dokázal nyní prodat za 40 usd čistá ruka např.

PS: Peldape, cílem nebylo ti kazit nějakou radost z karty, sám jsi mi psal na Diamond Vision a říkal jsem ti, že ti ty dvě karty strašně rád za něco vyměním, o tom sbírání karet je. Jen jsem reagoval na nějaký příspěvek ohledně neuvěřitelně vysoké ceny karty, protože tomu tak prostě není. Pokud si ji necháš ve sbírce, je to úžasný kousek, vyměnit jde taky, ale terno na pro prodejce dost nevýhodné eBayi s ní člověk momentálně neudělá. That's all :)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

Tak vidíš, sám si došel k 800,- Kč a to já osobně bych si ji tady radši koupil za 1000,- Kč vytaženou z boxu, s možností pohodové reklamace v případě poničení atd. Takže 1000,- Kč je podle mě úplně pohodová a reálná cena.
Co se týče prodeje tady a na ebayi, já to už dávno nesrovnávám, u nás se prodává tak nějak už stabilně a i dražší karty a ebay neřeším, prodávám tam jen to, co musím... a pak karty zákazníků, na jejich přání.
A asi sis sám všiml, že ebay šel úplně do kopru, v podstatě tam dnes dokáží prodat slušně karty jen ti nejsilnější prodejci se 150000 feedbacky. A pak RC karty jako je McD a s těmi máš pravdu. Ostatní je bída, jen týden po vydání to jde za slušné peníze. Přijde mi, že navíc na ebayi nejsou žádné pořádné karty, jako bývalo zvykem. Třeba u Haška, když už něco je, totálně s cenou mimo mísu, ale fakt 5-ti násobně. Pak Leaf, Vault apod. Toho je mraky, stejně jako řadovek a obyč. insertů. Tohle kdybys vše odečetl, tak tam zbylo strašně málo. Je to určitě díky poplatkům. Který jsou šílený. Já tam taky prodávat nechci. Nevyplatí se to...
Každopádně tam sleduji dlouhodobě propad v kvalitě nabízeních karet. A nedivím se, prodejci mě sami velmi často kontaktují mimo s nabídkami mimo. I oni chtěj ušetřit těch 10%...
Mně jen vadí ten názor typu - na ebayi šla za 20USD, nabízím 500. Ať ho řekne kdokoliv, Velmi často pak zjistíš, že prodejce neposílá do Evropy, má 80 hodnoceních apod... to vše má na výslednou cenu velký vliv.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od zizomil »

peldap píše:nechápu?
zizomil píše:spravne na me nemas :-) :-)
s tim překupnictvím :-) :-)

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od peldap »

jo jo, to je v pohodě.
sabres911 píše:
pavelbart píše:Luky, je vidět, že seš aktuálně trochu mimo sběratelskou obec.
Ale to je v pohodě, sežeň mi ji za 500,- Kč prosím, vezmu si rád dvě, klidně 3. A to myslím smrtelně vážně. O ebayi bych ti tady toho mohl napsat mnoho, ale je to zbytečný. Jestli je to pro tebe "beckett", OK. Mně to je vlastně úplně jedno:-))).
Pavli, budu oponovat. To že nové boxy si kupuju v minimálním množstvím, či nechodím na pravidelné burzy přece neznamená, že jsem mimo sběratelskou obec. Dění ohledně kartiček sleduji stále, i když logicky v menší míře než kupříkladu ty. Včera jsem koupil jednu super starší case a ano, i když zaplatím DPH přes Global Shipping Program, tak mě vyšla na úžasné peníze a už se těším, až mi to přivezou. Jen cena nových sérií je prostě nadsazena díky nováčkům, kteří se sice dají vyměnit za super karty nebo prodat, ale vyjma pár top hráčů jako Matthews nebo McDavid (z posledních 2 sezón), spadne hodnota karet v následující sezóně výrazně dolů. McDavid je nový Crosby, jeho YG bude mít pořád dobrou cenu, Panarin by se mohl na hlavu postavit, Larkin a kdysi silná sběratelská základna DET si z jeho YG taky neudělá žádný poklad.

Je sice fajn, že karta má nějakou Beckettovou cenu, když trejduješ, máš +/- nějakou představu, co bys měl dostat. Když kupuješ single karty na eBayi, cena se ti navyšuje o poštovné, když nyní narazíš na 4usd do Evropy, řekneš si, super cena. U dražších či větších zásilek většinou automaticky platíš DPH, protože GSP je prostě dost používaný, ale prostě to tak má být. Čili za 500 korun Murrayho opravdu nekoupíš, dejme tomu těch 25 + 7 pošta, takže 32 x 26 a jsi na té cca 800 korunách. Sám jsi ale x-krát říkal, že si spousta lidí radši uloví kartu na ebayi, než by za stejné peníze koupila něco u nás, případně u tebe. A s tvým tehdejším názorem plně souhlasím. Ovšem z pohledu prodejce jsou zákony eBaye dost kruté. Zveřejnění položky můžeš mít i free, ale po odečtení poplatků za ebay final fees a paypal jsi na cca 85% částky.

Shrnu to:
prodejce: 25 (x cca 0.85 usd) = 21.25 x 25.7 = 546,-Kč
kupující: 25 usd + 7 usd pošta = 822,-Kč.

A to je to, o čem se tu celou dobu bavím... tedy opravdu za 500 korun ti Murrayho z eBaye neseženu, ale nemyslím, že bych ho dokázal nyní prodat za 40 usd čistá ruka např.

PS: Peldape, cílem nebylo ti kazit nějakou radost z karty, sám jsi mi psal na Diamond Vision a říkal jsem ti, že ti ty dvě karty strašně rád za něco vyměním, o tom sbírání karet je. Jen jsem reagoval na nějaký příspěvek ohledně neuvěřitelně vysoké ceny karty, protože tomu tak prostě není. Pokud si ji necháš ve sbírce, je to úžasný kousek, vyměnit jde taky, ale terno na pro prodejce dost nevýhodné eBayi s ní člověk momentálně neudělá. That's all :)

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5962
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od SugarRay »

Ja osobne se divim ze tam porad jeste tolik lidi dava karty do aukci , nedavno jsem na ebay vyhral patch Martyho ze dolac od Kanadana a jeste mel postu zdarma , kdyz to prislo na obalce vidim 6 dolacu , tak mu pisu - kamo diky za kartu jestli chces poslu ti aspon tech 6dolaru za postu je to sileny za kolik tam ty karty chodi atd .
Tak mi psal ze uz na to taky kasle a na ebay bude davat uz jen karty u k terych vi ze se dobre prodaj , to je tech par jmen co jste tady uvedly , rc karty aktualni , ktery zrovna frci , ani ty penize nechtel . Ja bych na ebay taky uz nedal nic je to zumpa , to uz to dam radsi na Aukro .
Ty ceny jsou naprosto smesny , nedavno tam mel jeden borec v aukcich podpisovky Program of Excelenc z The Cup hard signed deset limit sami top hrace a vetsina koncila od 400 do 700 stovek korun ceskych , to je nenormalni .
Triple podpisovky z Spa stary roky nesehnatelny karty do litru uplne s prehledem ! Takze se nedivim ze ty kvalitni karty v aukcich se moc uz neobjevujou , ted plneni boxu jde uplne do sracek ty novy Spa tam uz snad jenom jedna podpisovka na box , v casu dve ty fwa patch , jaka je sance ze clovek vytahne nekoho z tech top rookies ? Totalni silenost *ne*
Obrázek

Uživatelský avatar
Maurice Richard 9
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1077
Registrován: ned 16. čer 2013 14:40:45
Bydliště: Brno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od Maurice Richard 9 »

Sugy tu aukci podpisovky Program of Excelenc z The Cup jsem taky sledoval.Je to taky tím,že ten trh je opravdu,přesicen.Dříve toho bylo méně,byla to celkem vzácnost nějaký ten podpis.Já ti řeknu,že se již asi 4 měsíce snažím něco ulovit a nemám vůbec štěstí.Jarda je docela v kurzu,když dám na podpisovku limit 60usd skončí 62,teď jsem přihazoval na megapatch z Premierek limit 22,zase nic dal jsem 150usd...skončil na 155.Teď řeším problém s prodejcem.Podařilo se mě vyhrát jednu podpisovku z letošních Ultimate.Borec tam měl napsáno poštovné 9usd,no a teď mě poslal poštovné 40usd!!Tak karta za 45 a poštovné za 40???Už mě to taky nebaví,raději si zakoupím něco od Pavla,karty mám druhý den doma,poštu zdarma.
Obrázek

Jean Beliveau autograph karty
Connor McDavid autograph
David Pastrňák memorabilia cards

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5962
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od SugarRay »

No jak jsem nedavno mel v poste tu Martyho Emblems of Endorsement / 15 , tak tam chtel 20 US dollaru za postu , taky masakr , nejvic jsem jednou platil 33 US doporucena tracking number , jedna karta ... No ale 40 to nevim co to je za postu :angel: tam jak to nema ten prodejce jasne uvedeny u aukce tak nikdy nevis co na tebe pak vybali , kdyz je moznost tak brat karty u nas o tom zadna .
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Yojimbo
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 68
Registrován: úte 17. lis 2015 2:22:35
Bydliště: Kladno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od Yojimbo »

pavelbart píše:Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
Já uvažuji o zřízení shipita. Vlastně jsem se k tomu už dávno rozhodl, jenom jsem lenoch. Tímto způsobem by šly do značné míry redukovat náklady na dopravu, když člověk na zásilku nespěchá a nechá to tam chvilku poležet, aby se toho sešlo více a poté si to poslal najednou. Taky lze hýbat s cenou uvedenou na zásilce kvůli DPH. Má s tím někdo zkušenosti v případě větších zásilek? Boxy a casy, nikoliv jednotlivé karty.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od zizomil »

pavelbart píše:Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
NENI TO TROCHU MIMO... je to uplne mimo :-) ty nakupujes xy boxu a kejsu tady je to o jedny karte :-) a to jestli chce 40usd za jednu kartu tak to bych ho poslal bez pardonu do zádele...

Uživatelský avatar
Yojimbo
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 68
Registrován: úte 17. lis 2015 2:22:35
Bydliště: Kladno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od Yojimbo »

zizomil píše:
pavelbart píše:Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
NENI TO TROCHU MIMO... je to uplne mimo :-) ty nakupujes xy boxu a kejsu tady je to o jedny karte :-) a to jestli chce 40usd za jednu kartu tak to bych ho poslal bez pardonu do zádele...
Po mně nedávno chtěl prodejce 100 CAD za poštovné pro jednu kartu. :D Vyhrál jsem v aukci levně zlatý Starquest, tak si to chtěl vykompenzovat a ještě to narovinu přiznal. Samozřejmě jsme se pohádali a z obchodu nic nebylo, zrušil to.

Uživatelský avatar
Maurice Richard 9
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1077
Registrován: ned 16. čer 2013 14:40:45
Bydliště: Brno

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od Maurice Richard 9 »

No já mu napsal a neodpověděl nic...tak čekám negativní komentář,40usd mu za poštovné jedné karty nedám.
Obrázek

Jean Beliveau autograph karty
Connor McDavid autograph
David Pastrňák memorabilia cards

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

zizomil píše:
pavelbart píše:Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
NENI TO TROCHU MIMO... je to uplne mimo :-) ty nakupujes xy boxu a kejsu tady je to o jedny karte :-) a to jestli chce 40usd za jednu kartu tak to bych ho poslal bez pardonu do zádele...
Žížo neser... :)
Těch boxů zas tolik nebylo, aby to stálo takový majland.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

zizomil
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 461
Registrován: stř 11. dub 2012 23:11:53

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od zizomil »

pavelbart píše:
zizomil píše:
pavelbart píše:Hoši, je to trošku mimo, ale teď jsem platil za dodávku boxů částku za poštu, že už si normálně říkám, zda si pro to nemám lítat a udělat si pěkný víkend... protože ta částka je už opravdu skoro na ceně letenky...
NENI TO TROCHU MIMO... je to uplne mimo :-) ty nakupujes xy boxu a kejsu tady je to o jedny karte :-) a to jestli chce 40usd za jednu kartu tak to bych ho poslal bez pardonu do zádele...
Žížo neser... :)
Těch boxů zas tolik nebylo, aby to stálo takový majland.
urcite bylo :-) kolik? 10 ,20 kejsu?? :-)

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13478
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2016-17 UD ICE 3. BOX

Příspěvek od pavelbart »

Ne fakt ne Žížo:-). Jen nějaký starší raritky no... tak řeknu 40, 50 maximálně.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „Květen/May 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host