Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Boxy otevřené sběrateli v měsíci říjnu 2016.
Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od Omerta »

No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)

Cenu a obsah Premierek asi nemá cenu komentovat, tohle je prostě (jako hodně letošních produktů) RC produkt a je to dělaný pro severoamerický sračkatrh....
Connora jsi sice vytáhla, ale není konor, jako konor. Škoda, mohl jsi být za hrdinu ;)

Vůbec špatně ale nedopadly Black, ten Seguin je randomly inserted, takže takovej "lehkej" kejshitík.

Já si osobně počkám na Cupky, tam snad bude aspoň bejska nějaký legendy :D
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

díky za kompliment, nevím jestli jsem odvážný hrdina nebo vůl. Tak věřím, že hláška o Poierovi byla celkem vtipná, ale já jsem jí myslel smrtelně vážně, tento hošík mě při otvírání boxů už úplně deptá, fakt se mi o něm už i zdá.
DJjandy píše:O tom, že si bohužel neměl moc štěstí už tady bylo napsáno dost, já před tebou rozhodně smekám klobouk za odvahu, protože takovýchto brejků se tady moc nevidí. A fakt si mě pobavil s tím komentářem k tomu Poierovi (nebo jak se to píše), že bys ho snad vytáhl i z Icebooku jak je úplně v každým boxu. *lgh*

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od Bianconero »

Omerta píše:No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)
*gp*
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od SugarRay »

Ještě mě ale zaráží jedna věc , když jsem otvíral Premier 14 - 15 a Ultimate stejnej rok tak v každym balíčku byla jenom jedna jsy karta , co jsem zatim viděl ty brejky 15 - 16 těch high end sérií tak všude je hroznýě moc těch obyčejných jsy karet , který člověka nenadchnou a ani nemaj žádnou hodnotu v takových sériích by jich mělo být podlě mě minimum a né že to bude hlavní výplň boxů , to je prostě špatně .
Black , Premier i Ultimate jsou samí jsy a rc podpisovky + jsy , to je docela hovadství nemůžu si pomoct .
McDavid sice super , šance vytáhnout jeho rc je lákavá ale já bych šel spíš do Premier 14 - 15 .
Obrázek

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

tak mě spíše zaráží to, že v UD Premier ze 7 karet bylo 6 RC karet, to je prostě podle mě šílenství. Co jsem se ptal na burze p. Bartka, v pátek také otvíral 15-16 UD Premier a taky tam měl 6 RC karet, hodně zvláštní plnění.
Jak píšeš, než jsem koupil UD Black, asi 10 min jsem přemýšlel právě nad Premier 14 - 15 a nebo nad 14-15 Ultimate, nakonec jsem se rozhodl špatně, i když samozřejmě nevím, co by mě případně čekalo v těchto boxech.
SugarRay píše:Ještě mě ale zaráží jedna věc , když jsem otvíral Premier 14 - 15 a Ultimate stejnej rok tak v každym balíčku byla jenom jedna jsy karta , co jsem zatim viděl ty brejky 15 - 16 těch high end sérií tak všude je hroznýě moc těch obyčejných jsy karet , který člověka nenadchnou a ani nemaj žádnou hodnotu v takových sériích by jich mělo být podlě mě minimum a né že to bude hlavní výplň boxů , to je prostě špatně .
Black , Premier i Ultimate jsou samí jsy a rc podpisovky + jsy , to je docela hovadství nemůžu si pomoct .
McDavid sice super , šance vytáhnout jeho rc je lákavá ale já bych šel spíš do Premier 14 - 15 .

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od pavelbart »

Za mě teda Sugy GU jersey než manufactura patch - viz Black Diamond a ještě někde byly, teď z hlavy nevím... V takovýhle sérii podle mě nemá manufactura karta co dělat.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
lastik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1806
Registrován: pon 05. led 2015 14:29:47
Bydliště: Olomouc

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od lastik »

Jj jak rikate... ja bych sel taky do 2014-15 nebo 2015-16 Ultimate misto Black... videl jsem dost breaku a fakt me nenadchlo jejich plneni ikdyz karty jsou nazivo paradni... ale po bitve je kazdy general... :angel:

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od deiv14 »

Ono je to jedno z druhym. Rozhodně lepší GU jsy než manu patch, tady není co řešit. To, že je v takhle drahym boxu tolik obyčejných jsy, jak píše Sugy, to je svým způsobem asi špatně. Na druhou stranu, něčím ty boxy naplnit musí a kdyby byly ve většině případů použity patche místo jsy, asi by byla mnohem větší spotřeba dresů a taky by zbylo mnohem víc "odpadu". Tím se ale vracíme k další věci, kdyby na té obyčejné jerseynce byla nějaká hvězda nebo dokonce legenda, člověk by se na to hned díval jinak, než když je tam další nováček. Ten poměr měl být minimálně 1:1 a bylo by všechno přijatelnější...je to škoda, každopádně velký dík patří Peldapovi, za to, že nám tyto breaky prezentoval. Doufám, že Tě tenhle dílčí neúspěch neodradí od dalších pokusů, budu Ti držet pěsti, ať se příště zadaří :thumbup:
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

na Cupky se těším taky, ale na burze jsem se dozvěděl, že budou dražší kvůli Mc Davidovi, cena okolo 16000Kč.
Omerta píše:No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)

Cenu a obsah Premierek asi nemá cenu komentovat, tohle je prostě (jako hodně letošních produktů) RC produkt a je to dělaný pro severoamerický sračkatrh....
Connora jsi sice vytáhla, ale není konor, jako konor. Škoda, mohl jsi být za hrdinu ;)

Vůbec špatně ale nedopadly Black, ten Seguin je randomly inserted, takže takovej "lehkej" kejshitík.

Já si osobně počkám na Cupky, tam snad bude aspoň bejska nějaký legendy :D

Uživatelský avatar
freddy-NJD26
Legenda
Legenda
Příspěvky: 6555
Registrován: pon 13. čer 2011 21:39:21
Bydliště: Rokycany

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od freddy-NJD26 »

tak ja sem si to tu pekne poctive precet a ja budu razit nazor..ze takovyhle box si poridim jen jednou v zivote a jenom z adrenalinu a toho "spravnyho sberatelstvi" abych jenom nevykupoval karty..kdyz sbiram jen jednoho hrace...

me osobne se ten novej trend prave absolutne nelibi !!! 6 ze 7 RC ,,,,to je strasny a este vetsinou to sou "dudaci" kery se tak 3/4 z nich neprosadi...

souhlasim s pavlem ze zacatku vlakna..proc tam kurna nemuzou nasypat aspon jednu "legendu" z 90. tek (a nee jenom z 90tek)....Roenick,Amonte,Blake,Belfour,Damphouse,Lafontaine,Coffey,Fedorov...dyt takovej kombinaci a skvelejch hracu se muze vydat....

jenze ja chapu ze ten trend je zrovna nastolenej takhle a este dlouho se to hejbat nebude a nezbyde nam nic jinyho ze ,nez si poridit box...tak to budem muset porizovat s timhle plnenim..a to takovym ..ze proste kdyz netrefis nic do sbirky...tak 3/4 boxu muzes radoby vyhodit...protoze spoustu tech hracu co zrovna Peldap vytah asi i mozna neuvidme v NHL pravidelne hrat...
Patrik Eliáš - 1 275ks

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

tak odradit se určitě nenechám, tentokrát to nevyšlo, měl jsem zase štěstí u jiných boxů, tady u těch brejků jenom zamrzí to, že to stálo hodně peněz, díky za trochu optimismu.
deiv14 píše:Ono je to jedno z druhym. Rozhodně lepší GU jsy než manu patch, tady není co řešit. To, že je v takhle drahym boxu tolik obyčejných jsy, jak píše Sugy, to je svým způsobem asi špatně. Na druhou stranu, něčím ty boxy naplnit musí a kdyby byly ve většině případů použity patche místo jsy, asi by byla mnohem větší spotřeba dresů a taky by zbylo mnohem víc "odpadu". Tím se ale vracíme k další věci, kdyby na té obyčejné jerseynce byla nějaká hvězda nebo dokonce legenda, člověk by se na to hned díval jinak, než když je tam další nováček. Ten poměr měl být minimálně 1:1 a bylo by všechno přijatelnější...je to škoda, každopádně velký dík patří Peldapovi, za to, že nám tyto breaky prezentoval. Doufám, že Tě tenhle dílčí neúspěch neodradí od dalších pokusů, budu Ti držet pěsti, ať se příště zadaří :thumbup:

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od Omerta »

peldap píše:na Cupky se těším taky, ale na burze jsem se dozvěděl, že budou dražší kvůli Mc Davidovi, cena okolo 16000Kč.
Omerta píše:No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)

Cenu a obsah Premierek asi nemá cenu komentovat, tohle je prostě (jako hodně letošních produktů) RC produkt a je to dělaný pro severoamerický sračkatrh....
Connora jsi sice vytáhla, ale není konor, jako konor. Škoda, mohl jsi být za hrdinu ;)

Vůbec špatně ale nedopadly Black, ten Seguin je randomly inserted, takže takovej "lehkej" kejshitík.

Já si osobně počkám na Cupky, tam snad bude aspoň bejska nějaký legendy :D

že budou ty letošní kapky dražší, je jasná věc, ale že je Pavel takhle napálí..... *lgh*
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

jak už jsem psal, určitě to souvisí s McDavidem, myslím, že jsem někde zahlédl, že v Americe budou stát někde okolo 600-700$ , ta cena je šílená.
Omerta píše:
peldap píše:na Cupky se těším taky, ale na burze jsem se dozvěděl, že budou dražší kvůli Mc Davidovi, cena okolo 16000Kč.
Omerta píše:No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)

Cenu a obsah Premierek asi nemá cenu komentovat, tohle je prostě (jako hodně letošních produktů) RC produkt a je to dělaný pro severoamerický sračkatrh....
Connora jsi sice vytáhla, ale není konor, jako konor. Škoda, mohl jsi být za hrdinu ;)

Vůbec špatně ale nedopadly Black, ten Seguin je randomly inserted, takže takovej "lehkej" kejshitík.

Já si osobně počkám na Cupky, tam snad bude aspoň bejska nějaký legendy :D

že budou ty letošní kapky dražší, je jasná věc, ale že je Pavel takhle napálí..... *lgh*

Uživatelský avatar
DJjandy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2192
Registrován: čtv 31. črc 2014 15:44:13
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od DJjandy »

Omerta píše:že budou ty letošní kapky dražší, je jasná věc, ale že je Pavel takhle napálí..... *lgh*
*lgh* *gp*
#1 Anže Kopitar 770 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... 409688fde0
#2 Jonathan Quick 407 karet https://www.absolutecardcollector.cz/pu ... a210f62270
#3 LA Kings 3300+ karet

Uživatelský avatar
Nikhaj
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 123
Registrován: pon 09. bře 2015 10:17:46

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od Nikhaj »

Tak isto som si prečítal poctivo celú konverzáciu. Celý výsledok boxov v širších súvislostiach je relatívny. Ľudia vyhadzujú peniaze za rôzne veci. Podstatné /nepodstatné.

V podstate tieto boxy patria medzi TOP toho čo sa dá zohnať, parádne karty, design, atď... tak ako Pavel písal robia najlepšie karty doposiaľ. Práve preto taká cena a potom Conor a neviem kto dalej...

Čo ale v prípade, že dáš do toho také peniaze a keď to prerátaš zistíš, že ťa niekto škaredo "voškubal". Pokiaľ niekto stále deklaruje a myslím, že by to tak stale malo byť ,že karty sú komodita, ktorá predstavuje nejakú investíciu, či už v budúcnosti rastúcu alebo stagnujúcu (nie klesajúcu) tak potom nakupovanie týchto boxov je veľmi nevýhodna a neistá investícia. platím za prekvapenie nie za karty, presne ako v športke. V takom prípade ak nechcem prerobiť a chcem premeniť peniaze na karty do tohto produktu nejdem a volím inú, prijateľnejšiu cestu, ktorou môžem výsledok v podobe kariet ovplyvniť. Ak ale chcem otvoriť mega šupu v podobe UD BLACK alebo Premier tak musím do toho ísť stým, že tam nič nebude a nebudem potom and tým plakať. Za odvahu v tomto prípade by som bral ak by som to kúpil a povzniesol by som sa nad slabým obsahom čo pelpad podľa mňa aj splnil, nezanevrel, dá si odvykaciu pauzu a pôjde dalej. Avšak takýto prístup je vzácny a veľmi drahý, doslova.

Skôr mi ide o to, že trh nie UD ale trh sa postaral o to, že tie boxy stoja koľko stoja a pomaličky nechávajú aby sa trh pokazil, čo sa už aj do istej miery stalo. Ak by som pre 10 rokmy niekomu povedal, že dáš do kariet 500€ a nebudeš tam nič mať a musíš to predýchať lebo tak to je, asi by si o mne každý pomyslel svoje. Osobne som rád, že si sa podelil aj o túto "nelichotivú" skúsenosť.

Podľa mňa každý nech si kupuje čo chce no nemyslím si, že týmto produktom sa zberateľský svet hýbe správnym smerom.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od SugarRay »

Spíš jde o to že v zámoří si člověk co pracuje a vydělává koupí celej case a tam už má prostě takový karty že nemůže být zklamanej , viděl jsem že ty lidi tam otvíraj většinou ty 5ti boxový Premier casy .
Vytáhne tam pár těch mega patch karet , spoustu nováčku to je samozřejmý ale s tim že tam má několik fakt super jmen už Fabbriho , Domiho atd. a tyhle ty karty jsou fakt cenný . Už má i současný hvězdy a legendy v takovym množství boxů když to rozbalí .
My u nás jsme rádi že jsme rádi že si jednou za rok koupíme jeden takovej box a pak to zamrzí dvojnásob když to dopadne tak jak u peldapa .
Ale pravda je ta že prostě člověk když za to dá takový prachy tak by měl dostat nějakou protihodnotu nazpět , ne pár jsy karet a no name rc hráče na podpisu limit 299 , každej box by měl být hodnonej v takových drahých sériích . A ne jenom jeden z casu aby ses pak musel modlit že zrovna ty ho chytneš , takhle to být nemá .
Každej box od ITG ty starý high end série jako Ultimate nebo Superlative ´byl hodnotnej , pan Hrbek dělá série kde každej box je hodnotnej , jde to , ale Upper Deck jde tou pro nás Evropany nejhorší možnou cestou a ještě za to chtěj tolik peněz .
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od pavelbart »

Sugy s temi Itg uplne pravdu nemas. Treba BAP signatures jsou vetsinou prusvih... a taky ne levny. A myslim ze levny nikdy. nebyly...
EDIT: obrovský výhoda ale u nich je fakt, že tam i ve slabým boxu taháte jména jako např. Mathieu Schneider, Eric Desjardins, Jamie Storr, Milan Hnilička apod...:-)
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

taky jsem toho názoru, že když si člověk koupí tento "high end" box ( a je úplně jedno jestli je Čech, Američan, Somálec nebo Eskimák )tak by tam měla být alespoň jedna hodnotná karta.
UD Premier má v boxu 7 karet, z toho je 6 RC karet, klidně ať tam dají jenom 4 karty ale třeba 1 garantovanou AU nebo patch nějaké legendy, bude to rozhodně lepší.
SugarRay píše:Spíš jde o to že v zámoří si člověk co pracuje a vydělává koupí celej case a tam už má prostě takový karty že nemůže být zklamanej , viděl jsem že ty lidi tam otvíraj většinou ty 5ti boxový Premier casy .
Vytáhne tam pár těch mega patch karet , spoustu nováčku to je samozřejmý ale s tim že tam má několik fakt super jmen už Fabbriho , Domiho atd. a tyhle ty karty jsou fakt cenný . Už má i současný hvězdy a legendy v takovym množství boxů když to rozbalí .
My u nás jsme rádi že jsme rádi že si jednou za rok koupíme jeden takovej box a pak to zamrzí dvojnásob když to dopadne tak jak u peldapa .
Ale pravda je ta že prostě člověk když za to dá takový prachy tak by měl dostat nějakou protihodnotu nazpět , ne pár jsy karet a no name rc hráče na podpisu limit 299 , každej box by měl být hodnonej v takových drahých sériích . A ne jenom jeden z casu aby ses pak musel modlit že zrovna ty ho chytneš , takhle to být nemá .
Každej box od ITG ty starý high end série jako Ultimate nebo Superlative ´byl hodnotnej , pan Hrbek dělá série kde každej box je hodnotnej , jde to , ale Upper Deck jde tou pro nás Evropany nejhorší možnou cestou a ještě za to chtěj tolik peněz .

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od peldap »

jak píšeš, čekal jsem pouze na to, až si našetřím peníze a šel jsem do toho, protože jsem chtěl.
ještě k boxům, UD Premier hezčí karty ale Black co se týká karet tak lepší, každopádně rozbalovačku jsem si užil, pocit potom ale nic moc.
Omerta píše:No nemyslím si že by bylo nutný někomu gratulavat k "odvaze", tohle není o odvaze, tohle je o tom, že to CHCEŠ otevřít a to nemá s odvahou co dělat :)

Cenu a obsah Premierek asi nemá cenu komentovat, tohle je prostě (jako hodně letošních produktů) RC produkt a je to dělaný pro severoamerický sračkatrh....
Connora jsi sice vytáhla, ale není konor, jako konor. Škoda, mohl jsi být za hrdinu ;)

Vůbec špatně ale nedopadly Black, ten Seguin je randomly inserted, takže takovej "lehkej" kejshitík.

Já si osobně počkám na Cupky, tam snad bude aspoň bejska nějaký legendy :D

unnofiks
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 78
Registrován: pát 02. led 2015 19:01:43
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - 2015-16 UD BLACK a 2015-16 UD PREMIER

Příspěvek od unnofiks »

Peldap- já tě v tothle chápu.Taky zkoušim ušetřit a koupit aspoň 1 lepší boxík.Zkusit si jaké to je pač dost lidí tvrdí,že to je úplně jiné než otevírat box za 3K.

Odpovědět

Zpět na „Říjen/October 2016“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti