Peldap - UD Trilogy 14/15

Boxy otevřené sběrateli v měsíci únoru 2015.
Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - UD Trilogy 14/15

Příspěvek od pavelbart »

Jenže chlapi, ono to ani není tak vina UD. Vezměte si, že např. loni začátkem roku, byl dolar hodně nízko v kursu vůči EURu (EUR 27, USD 20 až 21). A dnes? 27,70 EUR, 25USD, Jinými slovy, box v USA 100USD, loni 2000,- Kč, nyní 2500,-Kč. My nakupujeme boxy hlavně v EURech a kurs EUR vůči USD je mnohem horší než byl loni. Na SPx je to krásně vidět - Trilogy jsou mnohem levnější než loni (skoro o 3000,- Kč). Ale SPX - nyní 3499,- Kč. Se stejnou procentuální marží jako vždy u nových boxů u nás na shopu. Já mám dojem, že nebyly loni zas o tolik levnější v USA, spíš asi stejné, my jsme startovali na 2799,- Kč, ale ten rozdíl bych přičítal jen kursu CZK vůči zahraničním měnám a nárůstu USD vůči EUR. Za to UD skutečně nemůže... To si páni z ČNB pořád myslí, že to je dobře. Tak asi jo. Že to zvedá veškeré zboží z dovozu o rakety, je prý super, protože všichni asi vyděláváme o 5000,- Kč měsíčně více, takže nás to netankuje... Sorry za malý OT, ale s cenami boxů to momentálně hodně souvisí.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - UD Trilogy 14/15

Příspěvek od peldap »

souhlas, lépe bych to nenapsal, jsem rád, že máme podobný názor, díky.
deiv14 píše:
peldap píše:tak myslím, že nelze než souhlasit, zase na druhou stranu si myslím, že když si někdo koupí box za 4200Kč tak nějakou lepší kartu očekává, je to radost sbírat kartičky ale když k tomu jako přídavek se ti alespoň něco z těch peněz za box vrátí, je to fajn, né?
Jasně že očekávání tam je a nějaká návratnost by rozhodně být měla, o tom žádná, já jsem měl na mysli fakt pecky, jako třeba ten Mario z Pavlova breaku...kdyby podobně skvělá karta byla v každym boxu, ztratilo by to pak takovou tu exlusivitu a po nějaké době by asi člověk neměl takovou radost :)

Ale samozřejmě by plnění boxů mělo mnohem víc odpovídat ceně, respektive plnění by dle mojí předchozí myšlenky klidně mohlo zůstat tak jak je, ale ceny by měly být úplně někde jinde, ale to už zabíháme do trochu jiného tématu :)

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - UD Trilogy 14/15

Příspěvek od peldap »

myslím, že máte pravdu, páni z ČNB by si měli vyzkoušet plat 15000Kč měsíčně a alespoň půl roku s tím fungovat, určitě by změnili názor.
pavelbart píše:Jenže chlapi, ono to ani není tak vina UD. Vezměte si, že např. loni začátkem roku, byl dolar hodně nízko v kursu vůči EURu (EUR 27, USD 20 až 21). A dnes? 27,70 EUR, 25USD, Jinými slovy, box v USA 100USD, loni 2000,- Kč, nyní 2500,-Kč. My nakupujeme boxy hlavně v EURech a kurs EUR vůči USD je mnohem horší než byl loni. Na SPx je to krásně vidět - Trilogy jsou mnohem levnější než loni (skoro o 3000,- Kč). Ale SPX - nyní 3499,- Kč. Se stejnou procentuální marží jako vždy u nových boxů u nás na shopu. Já mám dojem, že nebyly loni zas o tolik levnější v USA, spíš asi stejné, my jsme startovali na 2799,- Kč, ale ten rozdíl bych přičítal jen kursu CZK vůči zahraničním měnám a nárůstu USD vůči EUR. Za to UD skutečně nemůže... To si páni z ČNB pořád myslí, že to je dobře. Tak asi jo. Že to zvedá veškeré zboží z dovozu o rakety, je prý super, protože všichni asi vyděláváme o 5000,- Kč měsíčně více, takže nás to netankuje... Sorry za malý OT, ale s cenami boxů to momentálně hodně souvisí.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - UD Trilogy 14/15

Příspěvek od peldap »

tak toho bych si vůbec nevšiml, je vidět že máš velký smysl pro detail, zajímavý postřeh.
SteveRogers92 píše:Tak Jarnkrok je super. U toho Pavlova boxu by mě trošku štvalo že na Jurčově kartě neni na tom puku to logo vodorovně :D Hold detailista. :D Steve

Uživatelský avatar
Dodko02
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 566
Registrován: ned 17. čer 2012 13:39:48

Re: Peldap - UD Trilogy 14/15

Příspěvek od Dodko02 »

a mne zasa udreli tie odfláknuté limity na paralelkách a crystaloch... na takom drahom produkte by si mali dať trošku záležať a nie to tam buchnúť ako im príde *axe*

Odpovědět

Zpět na „Únor/February 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host