2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Boxy otevřené sběrateli v měsíci srpnu 2013.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukyn55
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2246
Registrován: úte 05. črc 2011 19:55:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Lukyn55 »

bordel je hlavně to, že karty se měly začít prodávat dneska a nakonec se ani prodávat nezačaly, protože OFS je údajně vyprodali předobjednávkama .. takže jak jsem psal normální člověk byl bez šance, páč nevím jak vy, ale když je napsaný prodej od 30.8., tak čekám, že ten den budou na eshopu dostupné pro všecky, ale to se nestalo no ..
RADEK DVOŘÁK, TOMÁŠ VINCOUR, LIBOR HÁJEK, BRNO COLLECTOR

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od DzEjDy »

A jestli je něco vyprodaný u oficiálního prodejce ještě dřív, než se to vůbec objeví v nabídce, tak je to taky prostě špatně.

EDIT: Prakticky identický názor jako Lukyn výše.
Obrázek

Uživatelský avatar
karty-slavia
Opora
Opora
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. led 2013 12:20:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od karty-slavia »

DzEjDy píše:A jestli je něco vyprodaný u oficiálního prodejce ještě dřív, než se to vůbec objeví v nabídce, tak je to taky prostě špatně.
Naprosto souhlasim
:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
HC Slavia Praha ....991/x
Vladimir Růžička st. v NHL 39 z 52
Vladimír Sobotka v NHL 14 z 51
Jan Hejda v NHL 15 ze 46

Uživatelský avatar
Michal
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1524
Registrován: pon 18. črc 2011 21:52:33

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Michal »

Já bych jen rád dokončil, co Dzejdy načal a pevně doufám, že se trefím.

České karty potřebují nabrat novou krev, potřebují se zpropagovat. Série jako Exclusives to nedělá, je to dobrá série, je to pěkná série, ale je absolutně špatně načasovaná a svojí strukturou, věcmi v pozadí a množstvím vydaných karet působí laciným dojmem, že je vytvořená pro pár kamarádů, nově ale s nálepkou ,,ofiko" než jako vlajková loď typu Cupek nebo Dominion.

Rád bych udělal menší rozbor. Pomiňme, že pan Hrbek ještě skoro před rokem plival na pana Vrkoče a celé OFS a dnes jsou spolu kamarády a obchodními partnery, osobními vztahy do toho tahat nebudeme.
Co mi přijde ale neprofesionální je investovat takovou kupu peněz do série Exclusives a následně do updateu! Proč se nezapracuje na designu, insertech, paralelkách, kvalitě fotek a velikosti nákladu a reklamě? Já být ve vedení, tak aspoň 3 boxy daruju na cloutsnchara na demonstrativní break, založím si samostatný účet na ebay, kde budu boxy a balíčky - nikoliv jednotlivé karty!, nabízet, udělam si účet na youtube pro případná review. Zapracuji na webovkách a na jejich verzi v angličtině. Najmu si korektory textu. Navrhnu letáky, které bych vylepil na stadionech, distribuoval bych boxy do hračkářství a do velkých trafik. Pokusil bych se snížit cenu, aby byly karty i pro malé kluky.

Takhle se rozjíždí byznys, jako to zvládlo ITG bez licence a Sereal s nenáviděnými Rusy. Tyhle karty jsou pro smích. Kolik lidí v USA o nich ví? Ke kolika se asi dostane base karta? Podpisy a PP vůbec ani neřeším. Kolik z těchto ofiko karet je na beckettu registrovaných? Pan Hrbek se snaží stavět pyramidu na vodě, resp. něco velkého a úžasného na absolutně žádném podkladu.
Pane Hrbku, měl jste zastání a přízeň sběratelů, co víc si přát? Proč nepřevést vaši pověstnou kvalitu do obyčejných karet?

Mám toho na jazyku mnohem víc, ale při psaní mě nějak opustila chuť. Je to vážně škoda, po osobní rovině to mezi námi dost skřípe, i tak jsem ale doufal, že za vás nastane kartičkové boom! v českých zemích - spetl jsem se.

Kdo tohle vezme jako kritiku, hnidopišství, závist nebo další zlomyslné praktiky, tak je mi ho líto. Byla to naprosto objektivní kritika a myslím, že podložená fakty a i pár, podle mě dobrých, rad tam bylo.
Co sbírám:
Curtis McElhinney - 2xx/??? (xx%)
1992-1993 Pro Set - Kompletní set
2002-2003 UD MVP - 775/1021 (76%)
2018-2019 UD Black Marks of Obsidian - Kompletní set
2018-2019 SOTT (1st + 2nd Edition)- 132/133 (99%)
2019-2020 Admirable Impressions (1st, 2nd & 3rd Edition) - 16/21 (76%)

Uživatelský avatar
kidder
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1514
Registrován: pon 30. kvě 2011 22:47:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od kidder »

Michale mas asi tak nejak pravdu.... nicmene ani nevim proc tak me napadlo tohle... :D
RIMMER: Jo, ta možnost tu existuje, ano, eh, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Mutanti ven!“, „Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!“ ... a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co…

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Molda »

Podle mě celkem ukvapené záběry. Je to v podstatě první ryba v rybníce (update nepočítám jako něco nového), zatím nevíme kam se to bude ubírat. Tahle série se podle mě po mnoha stránkách povedla, cena je si myslím parádní, vzhledem k obsahu boxu je 1800 směšná částka. Za takovou cenu dostane od UD či Panini člověk plivanec do obličeje a ne box se stick kartama, podpisovkama, nášivkama apod.
Pokud by ty negativní věci, které popsal Michal zůstaly i u druhé, třetí, čtvrté série apod, pak je to asi na prd, ale zatím bych asi počkal jak se to bude vyvíjet, jaké další serie, s jakým obsahem a za jaké ceny vyjdou a uvidíme. Kritika ale každopádně musí být a člověk se z ní musí umět poučit ať už je pozitivní či negativní.
Naposledy upravil(a) Molda dne pát 30. srp 2013 18:31:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od DzEjDy »

Michale, to jak to ty popisuješ je celkem správná úvaha, akorát bych to neviděl tak světově. Nedělejme si iluze, že někde za mořem budou masy lidí zajímat český karty, resp. karty český ligy. Úplně dokonalý stav by byl, kdyby všechny ty věci fungovaly v rámci naší země. Jenom nevím jestli je tady na to ten trh dostatečně velký. Asi se to nedá dělat jako hlavní a jediná práce, protože to by toho člověka/firmu neuživilo, takže jedině jako nějaký vedlejšák a to je zase problém, že když se něco nedělá na 100%, tak to nebude fungovat "profesionálně", pořád to bude "amatérský"... Já nevím jestli česká extraliga potřebuje boxy tohoto typu jeko jsou Exclusive. Deset karet, kde polovina z nich je podepsaných a druhá nepřeleze limitaci do deseti kousků. Psal jsem to minule, takže je mně to trochu trapný pořád něco dokola omílat. Klasický OFS jsou skvělý na široký base set, kde se dostane opravdu na každýho, ale ty jejich inserty a rádoby memo karty jsou tragický. Naopak vaše base jsou úplně o ničem a vlastně jenom do počtu, všechno sázíte a hrajete na stick, auto, mem karty, nápadité inserty atd. Jenomže v tom nákladu, kterým se to (ne)dostává mezi lidi, je to úplně zbytečná práce. Jak je možný že karty mají vyjít dnes, začít jejich prodej a už je má Martin v nabídce po jednotlivých kusech na svým shopu? To přece takhle dělat nejde, protože je to neprofesionální a nahrává to těm různým spekulacím a rovnosti podmínek pro všechny... Pane Hrbek, klidně se to může jmenovat OFS Exclusive, ale OFS to prostě není, je to zase jenom jeden z vašich nízkonákladových produktů. Já je mám rád, ale netahejte to pod nějakou oficiální značku, protože jestli klasický OFS stojí za prd, tak touhle vaší strategií z nich děláte ještě větší hnus než jaký byly až doteď. K čemu je to dobrý vydávat takový série karet, ke kterým se 90% lidí vůbec nedostane? Nemůžete se potom divit řečem, že si akorát děláte byznys mezi svýma kamarádama, který se na tom snaží rejžovat neslušný peníze. Až taková raritní karta bude jedna na box, kterých ale budou plný hračkářství, trafiky, eshopy,... tak prosím, každý bude mít šanci, ale takhle je to prostě postavený na hlavu a je mně opravdu líto, že vy do toho dáváte určitý úsilí, spoustu času, objíždíte hráče, scháníte materiály, přinášíte nový technologie,... a pak musím napsat nějaký takový názor.
Obrázek

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Molda »

Je ale pravda, jak píše Dzejdy, že pro náš trh by asi bylo ideálnější dělat něco méně "exkluzivního". Možná by bohatě stačilo něco na způsob tradičních OFS, akorát s hezčím designem, pořádnými inserty a třeba navíc v boxu nějaká ta podpisovka, nášivka či stick karta.

Uživatelský avatar
Nick-Sloter-Zasahuje
Opora
Opora
Příspěvky: 318
Registrován: úte 01. kvě 2012 18:35:30

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Nick-Sloter-Zasahuje »

Veteran fans hcs píše:kritika je moc prima věc, každopádně jsem myslel že alespoň někdo ocení, kolik muselo být práce s sháněním těch podpisů
jinak se omlouvám ale checklist toho co se nám podařilo podepsat bude na webu v úterý, absolutně nestíhám protože připravujeme i do klasické serie OFS zajímavé spestření pro sběratele, a tam opravdu nebude muset nikdo sahat hlouběji do kapsy :)
Zajímalo by mně , možná i více sběratelů co jsou tady ,co se chystá u klasické serie OFS ,jaké to spestření se bude konat . A v jakém termínu by se mohlo objevit . ;)

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Molda píše:Podle mě celkem ukvapené záběry. Je to v podstatě první ryba v rybníce (update nepočítám jako něco nového), zatím nevíme kam se to bude ubírat. Tahle série se podle mě po mnoha stránkách povedla, cena je si myslím parádní, vzhledem k obsahu boxu je 1800 směšná částka. Za takovou cenu dostane od UD či Panini člověk plivanec do obličeje a ne box se stick kartama, podpisovkama, nášivkama apod.
Pokud by ty negativní věci, které popsal Michal zůstaly i u druhé, třetí, čtvrté série apod, pak je to asi na prd, ale zatím bych asi počkal jak se to bude vyvíjet, jaké další serie, s jakým obsahem a za jaké ceny vyjdou a uvidíme. Kritika ale každopádně musí být a člověk se z ní musí umět poučit ať už je pozitivní či negativní.
máte pravdu :)

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Nick-Sloter-Zasahuje píše:
Veteran fans hcs píše:kritika je moc prima věc, každopádně jsem myslel že alespoň někdo ocení, kolik muselo být práce s sháněním těch podpisů
jinak se omlouvám ale checklist toho co se nám podařilo podepsat bude na webu v úterý, absolutně nestíhám protože připravujeme i do klasické serie OFS zajímavé spestření pro sběratele, a tam opravdu nebude muset nikdo sahat hlouběji do kapsy :)
Zajímalo by mně , možná i více sběratelů co jsou tady ,co se chystá u klasické serie OFS ,jaké to spestření se bude konat . A v jakém termínu by se mohlo objevit . ;)
jedna informace již v pondělí společně s checklistem (Extreme Update) a další budou následovat za cca 14 dní

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od zette »

Moldo, nevim, proc tady resis cenu boxu, ktery neni?

Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Molda »

To je věc druhá no. Ale pokud si pamatuju, tak se to stávalo u podobných serií i dříve, že byly v podstatě hned po vydání pryč a pak se k nim člověk už nedostal. Takže nic nového. Hlavní je, aby takovéto nízkonákladové serie nebyly moc časté a vycházeli i trochu objemnější, přístupnější.

Uživatelský avatar
karty-slavia
Opora
Opora
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. led 2013 12:20:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od karty-slavia »

Molda píše:To je věc druhá no. Ale pokud si pamatuju, tak se to stávalo u podobných serií i dříve, že byly v podstatě hned po vydání pryč a pak se k nim člověk už nedostal. Takže nic nového. Hlavní je, aby takovéto nízkonákladové serie nebyly moc časté a vycházeli i trochu objemnější, přístupnější.
myslim si ze je rozdil jestli jsou pryc hned po vydani nebo do prodeje vubec nejdou a rozebere si je urcita skupina lidi.
HC Slavia Praha ....991/x
Vladimir Růžička st. v NHL 39 z 52
Vladimír Sobotka v NHL 14 z 51
Jan Hejda v NHL 15 ze 46

mmaier
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 93
Registrován: ned 15. črc 2012 23:54:30
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od mmaier »

Problém je, že tady byli pryč už před vydáním *axe* . Je to věc výrobce, jen mi není jasné, proč tam hráči k podpisu nepřipojili i věnování těmto lidem, když bylo jasné u koho jednotlivé karty skončí *lgh* *lgh* *lgh* .

Martin.

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od 33mc »

To DzEjDy : Je zcela běžné, že velcí dealeři mají boxy až 48 hodin před oficiálním vydáním produktu.

To Michal : Určitě máš částečně pravdu, ale nemůžeš srovnávat pana Hrbka, potažmo OFS, s takovými giganty, jakými
jsou SeReal nebo ITG. A Tvoje návrhy na zlepšení distribuce a potažmo zavedení nějakého marketingu by celý produkt spíše prodražil. A co se eBay týče : boxy OFS Exclusive zde byly nabízeny více než měsíc za doporučenou cenu.

To ostatní : Jsou-li mé informace správné, měly by se boxy objevit i u zdejšího prodejce. Navíc Štěpán ( zakladatel tohoto topicu ) taky asi box neutrhl na stromě - jen se jako sběratel karet OFS s předstihem zajímal o nové produkty.

To Molda : skoro se vším souhlasím *drink*

Uživatelský avatar
Luky
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1685
Registrován: stř 25. dub 2012 15:31:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od Luky »

Zajímalo by mě pane Hrbku, kdo u Vás vede obchodní oddělení? Jestli pan Vrkoč, tak se nedivím, hlavně, že zlaťáky sypou, jestli vy, tak se raději ani nechlubte a jestli někdo jiný, tak bych ho okamžitě dal olizovat známky, nebo něco co nezkurví. Nepíši to v rozhořčení ani nějaký zášti, ELH "naštěstí" nesbírám, ale toto je opravdu hnus. :thumbdown:
Nicklas Lidström - 1255

TRADELIST
WANTLIST

Uživatelský avatar
karty-slavia
Opora
Opora
Příspěvky: 244
Registrován: sob 05. led 2013 12:20:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od karty-slavia »

http://ofscards.com/unnuke/modules.php? ... le&sid=196
tady nevidim nikde zminku o predprodeji. a kdyz clovek prijde dnes na stranku ofs,aby si ho objednal tak zjisti ,ze se prodavat nebudou. To je asi ten hlavni problem,ktery se mi nelibi.
HC Slavia Praha ....991/x
Vladimir Růžička st. v NHL 39 z 52
Vladimír Sobotka v NHL 14 z 51
Jan Hejda v NHL 15 ze 46

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od DzEjDy »

33mc píše:To DzEjDy : Je zcela běžné, že velcí dealeři mají boxy až 48 hodin před oficiálním vydáním produktu.
Ale Martine, to je přeci tak alibistický :D . Ty znáš nějakýho prodejce, který prodává takto vykuchaný boxy jako ty? Kdyby jsi měl v nabídce i nerozbalený boxy tak nepípnu ani popel. Pár jich otevřeš a karty prodáváš, něco máš na skladě. Ale tohle je tak očividný, že mě skoro až uráží když se z lidí snažíte dělat debily, jako že je všechno vlastně ok, že si ani nedáte práci s tím to nějak maskovat. Na webu OFS je jasně oznámený, že prodej začíná 30.8. a pak se tam ten den objeví zprávička Sorry, my už nic nemáme... A rozdíl mezi tebou a autorem tohoto breaku je v tom, že on si koupil jeden box pro sebe jako sběratel. Ty sis koupil desítky boxů na prodej jednotlivých karet jako obchodník.
Obrázek

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: 2013 - OFS Extreme Exclusive (OFS Exclusive update)

Příspěvek od 33mc »

Luky píše:tak bych ho okamžitě dal olizovat známky, nebo něco co nezkurví. :thumbdown:
I anglická královna se dá nalepit hlavou dolů !

Odpovědět

Zpět na „Srpen/August 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host