THE CUP 2011/12

Boxy otevřené sběrateli v měsíci prosinci 2012.
Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od Tony Lapacka »

Když vezmu cenu toho boxu a představím si, co se za to dá koupit na aukcích nebo na comc, tak je to dost absurdní rozdíl. Tyhle produkty typu high-end jenom pomáhají zachraňovat v podstatě krachující výrobce typu upper deck, jiný smysl to nemá.

Abych nebyl přehnaně kritický, tak uznávám, že pro každého je něco. Pro mě by byly maximem asi tak ty Artifacts boxy.
Hobby od roku 1994.

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od 33mc »

pavelbart píše:Ty ale porad jen resis co bylo a je ted. A tento stav nemuze z dlouhodobeho hlediska fungovat. Jestlize nekdo rozbali boxy za 20000 a vynda karty za 5000, tak proste priste nerozbali, nebo bude prodavat za pevne ceny. Vsadim celou svou sbirku, ze to tak bude cca do 5 let. To totiz nemuze dopadnout jinak. Nikdo si memuze dovolit prodelavat dlouhodobe. Ani ti velci fealrri nemuzou vxdelat a cupech, jake jsem mel ja...
Ty se porad snazis vestit budoucnost, takže samá hypotéza, ale moje argumenty jsou podloženy fakty... A minulost
je fakt nezvratna - to se proste stalo a jinak to už nebude... Staci zpetne prolistovat Beckett, re-chronologicky rok po roce dozadu... Poslednich rekneme 12-15 let ceny karet padaji ( samozrejme az na vyjimky ) dolu.. Myslim, ze to tenkrat zpusobil
nastup Pacificu, ktery zacal presycovat trh. A dokud se tak bude dit, ceny karet nikdy nahoru nepujdou. Sberatele radsi prestanou sbirat, nebo to hodne omezi - cimz logicky klesne poptavka a jsme zase u toho...
A jak to funguje u maindealerů tady radši psát nebudu, nechci se pouštět na úplně tenký led....

Ale abych to shrnul - drive byla pravdepodobnost "neprovaru" pri otevreni boxu mnohem mnohem mnohem vyssi nez
je to dneska a je to bohuzel rok od roku horsi.. Proto jsem se jen pozastavil nad tim, proc si nekteri sberatele radeji
nekoupi konkretni kartu ( a tudiz prinos ) do sbirky....

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od 33mc »

Tony Lapacka píše:Když vezmu cenu toho boxu a představím si, co se za to dá koupit na aukcích nebo na comc, tak je to dost absurdní rozdíl. Tyhle produkty typu high-end jenom pomáhají zachraňovat v podstatě krachující výrobce typu upper deck, jiný smysl to nemá.

Abych nebyl přehnaně kritický, tak uznávám, že pro každého je něco. Pro mě by byly maximem asi tak ty Artifacts boxy.
Sláva, konečně tady má někdo podobný názor !!!!! :clap: :clap: :clap: :clap:

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od pavelbart »

Martine, s tebou nemá cenu diskutovat.

Až budeš v práci kupovat betony za 10.000,- Kč a reálná cena na trhu bude 8.000,-kč, tak pochopíš o čem tady mluvím. Budeš muset něco dělat, v nejlepším případě se na to vykašleš (což samozřejmě spousta lidí udělá v kartách, resp. rozbalování nejen drahých produktů), nebo ceny zvedneš - nic jiného nelze. Současný stav není normální vzhledem k cenám produktů myšleno boxů. Karty dole, a ceny sérií vyšší - UD ser. 1 je vyšší, Victory zmizely, OPC je vyšší, BD je o maličko vyšší atd atd.
Ten stav je neúnosný a nemyslím si, že ho vyřeší výrobci tím, že sníží ceny. Ti jsou ti poslední. Ale i oni to pocítí - no proč bych rozbaloval box, když snad kromě Artifacts se nevyplatí naprosto nic? Jenže, jen o tom sběratelství není. Ale to je jiná písnička.

Ty se pořád hrabeš v minulosti, ta ale nikoho nezajímá. Je to to samý, jako kdybych chtěl dneska prodat svou sbírku Haška a strašně bych se divil, že jsem "ten patch" koupil za 100USD a dnes mi za něj nikdo nechce dát ani 50, protože tak to skutečně je... ale to je každýmu ukradený.... Dnes je cena prostě taková, tak to tak je - ale jak to dlouho lidi bude bavit?

Znovu opakuji, ty a všichni, co si tady v podstatě klepete na čelo nad lidmi jako je Dzou, byste si měli uvědomit, že kdyby pár takových nadšenců na světě nebylo, ty karty v životě - se svým postojem k rozbalování - nemáte!!!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od SugarRay »

Mě spíš přijde šílený , že v zámoří si frajer koupí v kamenym obchodě nebo na netu plechovku Dominion například , dá za ní na naše šest tisíc , ty si za ní u nás připlatíš a cáluješ deset litrů to je extrém , pořád ještě jsou na tom v zámoří platově mnohem líp než my tady a celkovou životní urovní . Tady platíš poštu , clo , daň , já nevim co všechno , takže oni na tom ještě tak špatně nejsou , nepodělávaj tolik na beji to taky zase až tak tragický neni .
No a tady když si to někdo dopřeje jednou za rok za dva na vánoce tak co , řikám pořád budeme za blbce jak na tom přeplácíme to jediný mi vadí když už tak ty ceny boxů jsou přestřelený . Ale stejně bych do toho asi taky šel mít prachy .
Obrázek

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8450
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od Hans »

To je právě to, co já řeším od začátku. Kde lidi budou brát karty, až tady nebudou nadšenci, kteří budou boxy otvírat? Psalo se tady, že je tu několik dealerů v zámoří, co na tom dokáží vydělat. Ale pokud se dostaneme do téhle fáze, kde bude dostupných jenom pár zdrojů, co budou karty prodávat, tak se to na cenách projeví 100%, protože takový si potom tu cenu budou diktovat. Podíval jsem se třeba na comc. Nevím, jestli tam fungujou nějaké slevové akce, ale ty ceny třeba Cupek jsou totálně přestřelené. Řeší to obchodně, proto otevřou box/plechovku. Cenu plechovky potom rozpočítají na jednotlivé karty. Za takové peníze to teď samozřejmě nikdo kupovat nebude, ale pokud bysme se dostali do fáze, kdy to bude jeden z mála obchodů, tak budeme muset buď tu cenu akceptovat nebo se na sbírání vykašlat.

Co se týče přesycenosti trhu, tak je tomu tak jak píše Martin. Ale vždyť přece spousta z nás na kartičkářském trhu chtěla konkurenci, takže vlastně máme co jsme chtěli. Tím, že je tu konkurence, tak je samozřejmě těžké ne-li nemožné, aby Upper Deck dosahoval stejných zisků jako předtím. Toto se samozřejmě projevuje i na kvalitě a obsahu boxů, takže se náklady musí tlačit dolů a cena produktů nahoru. Proto je v dnešní době spousta obsahově prázdných boxů. Myslím, že celé situaci nejvíc vydělala značka ITG, která je podle mě pořád na svým. Jedou si pořád to svoje a moc na tom netratí.

Uživatelský avatar
17ilya17
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 66
Registrován: pon 18. čer 2012 13:31:01

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od 17ilya17 »

Podľa mňa takych ľudi treba obdivovať čo kupia takéto boxy,lebo sa neotváraju každy deň,či už ma niejaku pecku alebo
nie, nieje nad pocit vytiahnuť niejakú peknú kartu aj ked nie drahú.Ja som sa toho veľmi nenaotváral, ale nikdy nezabudnem ako
som vytiahol jersey Kovalchuka z boxu ultra fleer 08/09. Karta ktorá ma možno cenu 3 eura no mne urobila veľkú radosť a o tom
to je.Na kartách som ešte nikdy nezarobil a ani nezarobím ale o tom je hobby.Niekto chľastá a sa nečuduje že na flaši od čuča
nezarobý.
Kovalchuk 227/?

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od 33mc »

pavelbart píše:Martine, s tebou nemá cenu diskutovat.

Až budeš v práci kupovat betony za 10.000,- Kč a reálná cena na trhu bude 8.000,-kč, tak pochopíš o čem tady mluvím.
A jsme přesně u toho !!!
Proč bych za 10.000,- Kč kupoval něco, co má reálnou cenu na trhu 8.000,- Kč ???
Dokud tady neskončí nesmyslný a neustále se zvyšující počet produktů na trhu, tak ceny nahoru prostě nepůjdou !!!
Už takhle to sběratele nebaví a dráž už je to nebude bavit vůbec. Takže namísto toho, aby akceptovali vyšší ceny
s tím prostě seknou.
A obávám se, že sbírání určitě neovlivní pár nadšenců, kteří si párkrát do roka loupnou nějakej ten boxík...
Píšu to tady po několikáté - tohle určujou maindealeři, kteří to ale určitě každý rok nedělají jako charitu a solidaritu
se sběratelama. Rozbalujou proto, že se jim to parádně vyplatí - za jejich pořizovací ceny bych rozbaloval taky....
Oni určitě ty ceny zvedat nemusí a ani nebudou....

Uživatelský avatar
xmkrejci
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1376
Registrován: pát 09. zář 2011 18:25:23

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od xmkrejci »

Nejaky ten den uz tady ctu tuhle diskuzi. Rikal jsem si, ze do toho zasahovat nebudu, ale nedalo mi to nenapsat. Navic ja jsem ten, kdo v zivote zadny box nebreaknul, kdysi jsem si rozdelal semtam jen nejaky balicek. Tak muze byt muj komentar tim zkresleny. Podle toho, co kdo sbira, napr. ja jednoho hrace, tak urcite tomu kvuli tomu nepujdu do celeho boxu. Musim v tomhle uplne souhlasit s Martinem. Ja to vidim uplne stejne. A presne jak psal Sugar, dph, clo, posta...a jine poplatky. Byt box za 2/3 cenu, tak to je o necem jinem, ale takhle to fakt muzes breaknout jako darek k vanocum, jednou za rok a necekat od toho vubec nic. Ale jinak ne. Tim spis, ze pravdepodobnost casehitu je minimalni. A to by musel byt poradny casehit, aby to nebyl propadak.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hans
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 8450
Registrován: pát 13. kvě 2011 10:39:27

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od Hans »

Klucí, já už to vzdávám. Nic ve zlým. Evidentně si nerozumíme. V prvopočátku tahle diskuze byla o tom, proč se koukat na lidi jako na blázny, že otvírají boxy, když je vlastně jako sběratelé potřebujeme, abysme získali karty do svých sbírek.

xmkrejci: Pravda sbíráš jednoho hráče, který navíc už v NHL nepůsobí, ale vždycky tu musí být někdo, kdo ti box otevře, aby sis sbírku mohl rozšířil. Kdyby se na to každý díval jako ty, tak se spousta sběratelů bude věnovat jinému koníčku. Jinak celá tahle rétorika není nemířena proti lidim, kteří boxy neotvírají. Naopak to chápu.

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Taky s dovolením přidám svůj názor na tuto diskuzi. :)
oceňuju odvahu lidí jako je džouí ;) kteří si pořídí takový vánoční dárek a celou tu záležitost si pořádně užijí. :clap:
měl jsem období kdy mě otvírání boxů bralo hodně a někteří zdejší uživatelé můžou potvrdit,že jich několik stovek určitě padlo a někdy to bylo i po casech.příjemné bylo že za Vámi na burze chodí ostatní sběratelé a poptávají karty které jste otvíral.
bylo to období cca od roku 2003 až 2009 a věřte nebo ne, návratnost rozbalovaček byla 35 -40 procent podle produktu,rád jsem zbytek peněz obratem investoval do dalších produktů a bez řečí jsem přidával chybějící.hodně mě to bavilo.
na druhou stranu jsem si začal uvědomovat, že moje sbírka Mika tím začala hodně trpět.
poslední roky jsem se zaměřil pouze na Vánoční otvíračku ITG Ultimate a jarní otevírání H&P a UD SPA a podpora lidí otvírajících boxy tím byla myslím splněna.
letos je vydání Ultimate odloženo a já si za peníze odložené na ně koupil spoustu pěkných Miků do sbírky a mám z nich ohromnou radost :) -teď už jen posoudit co člověka víc pobaví a uspokojí.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od pavelbart »

Já to taky vzdávám, přidám pouze poslední věty. Protože jaksi nikdo z těch, co tady odsuzují, nepochopil o co mi šlo.

Jen dotaz k těm hlavním dealerům - mohl bys Martine jmenovat aspoň jednoho? Dacard je největší distributor UD v severní Americe. Tedy co se týče hokeje, informace z více zdrojů. Ano, máš recht, na boxech rejžují jako svině. V hokeji jsou na světě určitě číslo 1 - oni mají být ti, kdo nás potom zachrání? Nebo Burbank? Ano, super výběr, ale ceny úplně jinde než je reál na ebayi a dokonce i na forech - a o tom tady celou dobu mluvím. Na burbanku nakupuji, protože mají plno pacific paralelek, které nemám. Ale ty ceny jsou asi 10ti násobný oproti tomu, když ji objevím v aukci. Běžně 20, 30 USD za kus - hodně mimo mísu, nebo mimo Beckett. A to je přesně to, kam moje myšlenky směřovaly... ale nebylo pochopeno, půjdu si raději breaknout nějaký ten box, abych se pobavil ;) Nikomu nechci vnucovat co je a není správné, to si musí každý vybrat sám, a není to proto že jsem momentálně prodejce karet, ti kdo mě znají dlouho ví, že jsem vždy (dávno předtím, než jsem měl shop) patřil mezi hojné rozbalovače (15 boxů najednou nebyl problém). Z mojí strany již poslední koment na celou záležitost. Nemyslím to nijak zle, ale pokud sběratelé nepochopí, že karty z boxů musí někdo rozbalit, aby je potom mohli získat, pak jsem tady ztratil dvě hodiny psaním úplně zbytečně. Protože mi šlo jen o to, že ty karty musí "někdo" z boxů vyndat... A buďme rádi, že i v našich končinách se najdou takoví šílenci v dobrém slova smyslu, kteří tu odvahu a pokus v sobě najdou. Minimálně proto, že nás všechny tím dost pobaví. Kdyby Dzou12 vytáhl shield Gretzy, všichni tady píšete jak je UD a Cup speciálně skvělej... Pěkný večer všem zúčastněným.

PS: Jinak taky chápu, že jsou sběratelé, kteří nerozbalují, celkem jim rozumím víc a víc:-). Jen jim neťukám na čelo:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od DzEjDy »

A co takhle kombinace obého? Občas si pořídím konkrétní kartu, která mně přesně zapadá do sbírky, občas si loupnu nějaký ten boxík, i když vím, že s pravděpodobností rovnající se téměř jistotě tam nic do sbírky nenejdu. Opačné přesvědčení ani snad žádný rozumný člověk mít nemůže... Nemůžu přece tvrdit, že ten kdo otvírá boxy je padlej na hlavu. Třeba takový filmový průmysl. Můžu si na film zajít do kina a zaplatit jenom za lístek nemalou částku. Nebo si ten film můžu stáhnout z internetu a mít ho tak zadarmo. To že si občas nějaký film stáhnu mě nepodněcuje k tomu, abych nikdy do kina nezašel nebo abych se takovým lidem vysmíval že já mám zadarmo to, za co oni platí. Protože jak dlouho by se filmy natáčely, kdyby do těch kin nikdo nechodil nebo dvd nikdo nekupoval? A odkud by si potom ti ostatní filmy stahovali? Takže podle mě je to ten samý případ. Odkud si budou lidi kupovat a shánět karty do sbírek, jestliže nikdo boxy neotevře? A kdyby alespoň ti maindealeři, tak nevěřím tomu, že by byli schopni pokrýt komplet celý trh, případně by se to dostalo do situace že by si mohli diktovat svoje vlastní prodejní ceny a to už se dostáváme ke scénáři, který tady nastínil Pavel... Jedno bez druhýho nikdy fungovat nebude.
Obrázek

Uživatelský avatar
gonzzzales
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2708
Registrován: ned 22. dub 2012 14:44:05

Re: THE CUP 2011/12

Příspěvek od gonzzzales »

Občas si pořídím konkrétní kartu, která mně přesně zapadá do sbírky, občas si loupnu nějaký ten boxík, i když vím, že s pravděpodobností rovnající se téměř jistotě tam nic do sbírky nenejdu.
Možná se mýlím, ale podle mého to tak má většina sběratelů. Na každém pak záleží poměr otvírání boxů a koupě jednotlivých karet. Někdo otevře 1 box za rok, někdo otvírá boxy pravidelně a doplňuje chybějící karty.
Sbírám - Sean Couturier
Contenders, Certified, Artifacts, Limited

prodej, výměna - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=2731
wantlist - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.p ... 682#p43682

Odpovědět

Zpět na „Prosinec/December 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti