2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Boxy otevřené sběrateli v měsíci listopadu 2014.
Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od DzEjDy »

Artifacts je jedna ze sérií, u kterých se snažím alespoň jeden box v daný sezoně otevřít. Samozřejmě jsem četl spoustu těch negativních recenzí, viděl několik breaků, atd... ale když to pak člověk zažije na vlastní kůži, tak je to o něčem jiným. Nejsem zklamaný nebo naštvaný za ten obsah, spíš udivený. Dva roky zpátky byly Artifacts série, která měla smysl, člověk dostal alespoň něco. Ale co s tím letos pánové a dámy od Upper Decku vykouzlili, to opravdu rozum zůstává stát... No nic, tentokrát ani nemám moc motivaci se víc rozepisovat nebo komentovat jednotlivý karty. Každý si na to názor udělá sám, ale myslím že budou ve většině dost podobný...


Obrázek

Obrázek


No možná že nakonec přeci jenom malá poznámka. Pokud připíšete nějaký komentář, zkuste prosím napsat jakou kartu považujete za "hit" tohoto boxu (pořizovací cena 2750Kč :D ). Můžeme to pak třeba dávat jako porovnání k Pavlovým Gold balíčkům, až si někdo nebude jistý, že za cca třetinovou cenu nedostal co by měl.

*thks*
Obrázek

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od mapko »

No ty voe
Tak pre mna je "hit" Tomas Jurco ako pre slovaka
Ale za tie prachy su tie uvodzovky obrovske :(
Zlate Gold balicky, asi tak ...
Uplne nie Artifacts zhovadili, vzdy tam bola aspon jedna pekna karta a design detto tento rok

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od peldap »

pro mě jako pro dlouholetého fandu hokeje jako takového tak největší pecka Pelle Lindbergh, taková nostalgie.
co ještě napsat, za ty prachy... já měl sice možná o trochu lepší box ale v podstatě to bylo to samé, takže ještě ke Gold balíčkům, jen houšť.....

Uživatelský avatar
Stefi
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1563
Registrován: čtv 16. kvě 2013 19:41:50
Bydliště: Zlín

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od Stefi »

No, mě by potěšil Joni Ortio, ale to jsem zaujatý. Jinak taky Jurčo, ale to je fakt málo... Jsem zvědavý na plnění Black Diamond, na které mám zálusk
Sbírám New York Rangers: 5158 ks k 9. 4. 2023
Most wanted: Nakládal na Fleer Showcase 2016-17

Uživatelský avatar
SteveRogers92
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2718
Registrován: stř 26. čer 2013 23:15:46
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od SteveRogers92 »

Stefi píše:No, mě by potěšil Joni Ortio, ale to jsem zaujatý. Jinak taky Jurčo, ale to je fakt málo... Jsem zvědavý na plnění Black Diamond, na které mám zálusk
S tím souhlasím taky by mě potěšil Ortio a taky i Lindbergh a bude to tím že jsem vysazen na brankáře. A Ward? No už pěknou není golmanem za kterého bych byl rád. Ale obsah slabý no , nevadí každý rok není posvicení. Steve
MVP 14-15 Base set. 9 ze 300
UD AHL 14-15 Base Set. 53 ze 150

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od DzEjDy »

No mě osobně úplně nejvíc zarazilo, že všechny karty jsou kromě jediný (Couture /99) úplně ty základní verze, žádná paralelka. Přitom Artifacts mají těch "barviček" snad pět nebo možná i víc. Tady nikde nic. Ani jedna mem karta s limitem. Nevím jestli ten Jurčo je nějakej lepší group výskytu, ale jinak teda fakt nevím. Na krabičce mají Artifacts velkým písmem "Every box is chock full of hits!", tak právě hledám alespoň ten jeden :D .

pedap: Bez nadsázky a s plnou vážností, klidně vyměním celý obsah tohoto boxu za tu vyrážečku Lundqvista, kterou jsi měl v boxu ty :) .
Obrázek

Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od Tony Lapacka »

Při těch úvahách o ceně karet/boxů je dobré si uvědomit, že s tím clem, DPH a slabou korunou jsme dneska někde úplně jinde než Američani. Takže co si oni koupí "pro zábavu" je pro nás jaksi až příliš velký výdaj. Osobně bych do karet z této nové sezony vůbec nešel, jelikož se mi zdá, že tam nejsou žádní zajímaví Rookies. Ale i s ohledem na ty slabé game-used karty je to prostě výsměch.
Hobby od roku 1994.

Uživatelský avatar
hektuur
Veterán
Veterán
Příspěvky: 990
Registrován: pát 06. pro 2013 18:25:18

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od hektuur »

Já bych to napsal asi takhle, kdyby se podívali borci z upper deck co dává p. Bartko do gold balíčků a za jakou cenu tak se z toho poserou. Připadá mi že trochu zneužili název Artifacts protože předešlé ročníky podle mě jsou v top 5 co je na trhu . Pro mě je to velké zklamání..
Sháním karty Petr Gewiese a SÍŇ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od peldap »

moc díky za kompliment ale vzhledem k tomu že i já to považoval za suveréně nejlepší kartu a nebyl jsem asi sám, tak Lunqvist je už dávno prodaný, ale moc díky za nabídku.
DzEjDy píše:No mě osobně úplně nejvíc zarazilo, že všechny karty jsou kromě jediný (Couture /99) úplně ty základní verze, žádná paralelka. Přitom Artifacts mají těch "barviček" snad pět nebo možná i víc. Tady nikde nic. Ani jedna mem karta s limitem. Nevím jestli ten Jurčo je nějakej lepší group výskytu, ale jinak teda fakt nevím. Na krabičce mají Artifacts velkým písmem "Every box is chock full of hits!", tak právě hledám alespoň ten jeden :D .

pedap: Bez nadsázky a s plnou vážností, klidně vyměním celý obsah tohoto boxu za tu vyrážečku Lundqvista, kterou jsi měl v boxu ty :) .

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od Bianconero »

Jak to letos sleduju, tak je to opravdu výsměch. Co se týče hitu tohoto boxu, tak za mě, jako u mapka, Tomáš Jurčo.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Maurice Richard 9
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1077
Registrován: ned 16. čer 2013 14:40:45
Bydliště: Brno

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od Maurice Richard 9 »

Dzejdy lépe jsi to nemohl napsat...když vidím ten obsah tak srovnání s Gold balíčkama je jako nebe a dudy.Docela děs,tohle vytáhnout za cca 130 usd...to je důvod proč nerozdělávám boxy.Ale zase ten adrenalin něco vytáhnout co ti zaplatí box a nebo i vydělá na další karty o to přícházím(nebo taky ne).Tak přeji příště lepší box.
Obrázek

Jean Beliveau autograph karty
Connor McDavid autograph
David Pastrňák memorabilia cards

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od zette »

Jak pise Tony Lapacka, box v USA stoji 80 dolaru, kdyz nebudu pocitat postu, clo, dane a umele oslabenou korunu, stal by box ani ne 1600kc a za ty penize ten box uz tak katastrofalni neni...

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od DzEjDy »

Chápu že když jsem tam dal do porovnání ty Gold balíčky s cenou tohoto boxu, že to vypadá že to hodnotím tímto směrem. Ne. Ideály o tom, že se dá vytáhnout z boxu něco, co ten box zaplatí jsem ztratil už dávno, s tím ani nepočítám. Když jsem před časem vytáhnul 1/1 kartu Doughtyho, čili jednoho z nej beků v nhl, Kings, který se vezou na vlně úspěchů, Norris Trophy, atd... a ta karta se stejně neprodala za cenu jednoho jedinýho boxu, tak o tom to opravdu není. Spíš mě zaráží, jak si můžou dovolit na krabici napsat, že každý box je přeplněn hitama? Co jsou ty hity? Schválně jsem hledal ty poměry výskytů a všechny karty v tomto boxu jsem ty nejhorší skupiny. RC? Goalies? Autofacts? Osobně teda tyhle karty vnímám u Artifacts jako základní plnění. Když se na to podívám opravdu se zavřenýma očima, tak snad ta triple jersey. Ale nesmím brát v potaz ty jména, žádný limit a že takových karet jsou mraky. Jinak ať si ty parametry nastavím úplně nejbenevolentněji, tak tady žádná karta co by snesla označení hit není. A znovu opakuji, že rozhodně nehledám nic s BV ve stovkách dolarů.
Obrázek

Uživatelský avatar
meda10
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 06. pro 2012 22:09:55
Bydliště: České Budějovice

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od meda10 »

zette píše:Jak pise Tony Lapacka, box v USA stoji 80 dolaru, kdyz nebudu pocitat postu, clo, dane a umele oslabenou korunu, stal by box ani ne 1600kc a za ty penize ten box uz tak katastrofalni neni...
To právě že ne to stojí možná tak retail box.
Klasickej box stojí cca:115 dolarů viz odkaz
http://www.dmsportscards.com/one/index. ... 1&Itemid=5

Takže ta cena je skoro stejná jak u nás.
Oni to spíš neřeší kuli tomu že berou 3xtolik co my.
Takže je to pro ně jak kdyby sme my dali za box cca:1.000,-Kč
A za tu cenu bych takovejdle break jako měl Dzejdy už rozdejchal snaž :-)

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od zette »


Uživatelský avatar
meda10
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 06. pro 2012 22:09:55
Bydliště: České Budějovice

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od meda10 »

A já ti nevěřil :-)
Tak to šla cena slušně dolu.
Asi to bude i tim hodnocením :-)

COBBY
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 186
Registrován: pon 20. led 2014 15:25:26

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od COBBY »

Beru 3-krat tolko? Na Slovensku je priemerny plat cca 600-650 € v cistom a minimalne tolko zaraba iba 40 % Slovakov. Priemerny American zo strednej vrstvy musi zarobit v cistom v prepocte 3000 € mesacne.

Box nestoji v USA 115 USD, na Dacardworld ho maju za 89,95 USD a teraz dokonca asi kvoli Black Friday za 79,95 USD.

Inak, napr. In The Game Between The Pipes 2013-14 zlacneli zo 111,95 USD na 33,95 USD. A maji tam toho do bludu. Black Friday sa proste oplati.

Ja som bral vcera karty z COMC, kde maju kvoli tomu postovne zadarmo pri kupe 10 a viac poloziek, aj ked i bezne je to len 3 USD.
Naposledy upravil(a) COBBY dne sob 29. lis 2014 13:47:53, celkem upraveno 1 x.
::::::::::::: Lecavalier: 1029 ::::::: Luongo: 725 ::::::::::::

Uživatelský avatar
Lembi
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2968
Registrován: pát 03. čer 2011 17:48:08
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od Lembi »

Ja bych jako HIT videl asi jersey Orpika, ten jich tolik nema, a Jurco mam pocit ze je v kazdem druhem boxu :D
http://hokej-karty.webnode.cz/
Obrázek
Roman Turek 784
Václav Prospal 276 Roman Horák jr. 192

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od superman66 »

Pro mě jsou letošní Artifact největším zklamáním na trhu.. hrozně se to plnění zhoršilo, tuším že to bylo 2 roky zpátky, co člověk snad nenarazil vyloženě na "hrozný" box.. ted jsem jiný snad neviděl.. nevím, co by z tohoto pro mě mělo být hitem, asi by nesklamal Jurčo, ale to je hrozně málo.. navíc upřímně jen proto že je to u nás zajímavý jméno, jinak to žádný hit taky není. Mě sice strašně baví otvírat, a dříve jsem toho naotvíral poměrně dost.. ale poslední dobou při cenách těch produktů mě přešla chuť, to už si raději fakt koupím karty do sbírky přímo, byť ten adrenalin z otvírání miluju..
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2014-15 Artifacts aneb Tohle vážně ne-e

Příspěvek od deiv14 »

Souhlasím s Dzejdym, tohle je prostě katastrofa a naprostej výsměch sběratelům. Při pohledu na break mě hned napadá myšlenka na to, že pánům z UD opravdu netrvalo moc dlouho aby začali zneužívat monopolu... :sick:
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Odpovědět

Zpět na „Listopad/November 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů