2019-20 OFS Classic I. série

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Evutan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. srp 2018 13:29:25
Bydliště: Ostrava/Brno

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Evutan »

elektrikar píše:za mě je těch paralelek až moc,
jinak jsem rád že v hobby boxu je podpis, tudíž ten box má nějaký hit
souhlas. I když sbírám vždy celý tým, tak paralelky vždy max 1. V sezóně 18/19 Silver karty byly parádní, zase jedna změna, proti jiným verzím. Jsem zvědavý na design Sand karet, respektive jejich povrchovou úpravu. Jinak myslím, že Black můžou být hooodně povedené, samotný nápad na black karty se mi moc libí, ale v limitu x/6 a x/1 si pro jednou zase nechám zajít chuť. Tak kouknu aspoň na fórum na něco, do čeho nehodlám investovat 2-20 tisíc :-D

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Ještě budou rozumně dostupné gold snad x/19
Nejpozději ve čtvrtek je přivezou z výroby, tak hned začnu fotit ;)

Veteran fans hcs
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2147
Registrován: stř 01. čer 2011 18:26:32

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Veteran fans hcs »

Původně jsem si říkal že to udělám jako v Ope-che platinum 12 různých paralelek :D

Evutan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. srp 2018 13:29:25
Bydliště: Ostrava/Brno

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Evutan »

Veteran fans hcs píše:Původně jsem si říkal že to udělám jako v Ope-che platinum 12 různých paralelek :D
Hm... :-D Řekl bych, že znám jenom asi 5, možná 7 sběratelů, kteří by se hecli a šli by do toho, ale jinak tuším, že většina karet by byla spíše do počtu.

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od SugarRay »

Já nevim že vy jste vždycky tak psychicky v prdeli z těch paralelek , vychází jenom jedna série ELH každou sezonu tak v čem je problém ? Když duha tak aspoň 6 barev i těch 12 jako v Platinách bych klidně bral :angel: , kdyby byla šance na 1 of 1 base karty super , kdyby to byla jako u Artifacts proč ne ?
Když řikáš že je jenom 7 sběratelů , který by do toho šli tak to potom neni problém to zkusit dát dohromady ne ? Nevim no , nikdy neni daný že musíš dát dohormady celou duhu , ale ta možnost je přece dobrá .
To se pak můžeš hroutit i z toho že je verze jedný karty , jsy , patch , auto , au patch a proč to vydávaj když to nikdy nemůžeš dát dohromady .
Obrázek

Evutan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. srp 2018 13:29:25
Bydliště: Ostrava/Brno

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Evutan »

SugarRay píše:Já nevim že vy jste vždycky tak psychicky v prdeli z těch paralelek , vychází jenom jedna série ELH každou sezonu tak v čem je problém ? Když duha tak aspoň 6 barev i těch 12 jako v Platinách bych klidně bral :angel: , kdyby byla šance na 1 of 1 base karty super , kdyby to byla jako u Artifacts proč ne ?
Když řikáš že je jenom 7 sběratelů , který by do toho šli tak to potom neni problém to zkusit dát dohromady ne ? Nevim no , nikdy neni daný že musíš dát dohormady celou duhu , ale ta možnost je přece dobrá .
To se pak můžeš hroutit i z toho že je verze jedný karty , jsy , patch , auto , au patch a proč to vydávaj když to nikdy nemůžeš dát dohromady .
Nebudu se do další debaty pouštět, nejsem konfliktní typ člověka, jenom tuším, jak to cítí sběratelé tady, že se vždy snaží kompletovat své oblibené týmy nebo hráče asi jsme tady byli na tom našel malém písečku většinou zvyklí na to, že do karet rádi vrazíme nějaké peníze, protože je to koníček, ale když už je to v řádech desetitísíců, tak je to pro mnoho lidí frustrující, že chtějí, ale nemůžou.

Tím jsem skončil se svým názorem a těším se na samotné náhledy karet *ano*

HogoFogo
Opora
Opora
Příspěvky: 267
Registrován: ned 02. bře 2014 11:06:46
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od HogoFogo »

Trošku se zastanu kolegy, který žehrá na velké množství paralelek. Vůbec nic proti duhám, naopak, ale je vidět, kdo to kompletuje a kdo ne. Nebo kdo se o to aspoň snaží. Někdo se hroutí z karet NHL, někdo z tohoto. Každý má svoje priority, favority, prostě to svoje. Troufnu si říct, aniž by to Evutan měl dobře spočítané, tak jsem jedním z těch, kdo se pokouší karty svého týmu kompletovat všechny, pokud možno. Duha je super, ale je to o tom, zda je ten dotyčný ochotný jít do toho kolotoče, kdy se ty částky za jednu kartu pohybují někdy dost vysoko. Taky záleží na týmu, který sbírá... každopádně já se těším na další ukázky nové série. Nechme se překvapit ;)

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

V tomhle má Šugy velkou pravdu. Kolik sérií vydá Upper Deck za rok? Deset, dvanáct, třináct? Minimálně dvě (OPC a UD) mají velmi obsáhlý už jen base set a k tomu paralelky. Pak je tu dalších několik sérií, které jsou rovněž plné hráčů, nehledě na to, že se jména opakují.

Připodobníme-li to k tomu, jak už naznačil pan Hrbek s OPC Platinum, tak 7 paralelek je krásných. Myslím si, že se tu taky nenajde moc lidí, kteří jdou do toho, aby posbírali komplet tým se všemi paralelními verzemi u OPC Platinum nebo třeba z master setu klasických O-Pee-Chee.

Často jsem si tu stěžoval, jak je base set obsáhlý a dostával argumenty, že se přece dostává i na hráče, kterým vyjdou karty třeba jen ve dvou třech sériích za život. Není pak přece skvělý, když nějaký hráč, jak se říká "no name", má třeba kartu v té jedné sérii a má k tomu 6-7 paralelek? Tady přesně ty paralelky dávají smysl. Já jsem při zpětném ohlédnutí rád, že Petru Chaloupkovi vyšlo aspoň těch pár karet, kdy působil v Litvínově a vyhrál s nimi titul. Dohromady má vydaných cca 30 karet a to díky paralelkám, jinak by jich bylo tak 8-10.

A za pár korun se dá v Česku pořád posbírat hodně parádní sbírka českých karet. Buďme rádi, že tu OFS S1 a S2 máme. Ne vždy se dokážu ztotožnit s koncepcí, návrhy, checklisty atd. pana Hrbka, potažmo OFS, ale i tak jde o super produkt.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
Davejar
Opora
Opora
Příspěvky: 328
Registrován: pát 03. led 2014 21:12:35
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Davejar »

Optám se...jak za Dynamo hráli s KV junioři, budou mít taky karty? Pak bych tu jako fanoušek a sběratel Dynama mluvil o totální destrukci peněženky *rfl* *rfl*

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DaveBrownsound »

Mohl by to být speciální subset Pardubičtí junci na tripu :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od SugarRay »

Kámo to ale neni problém tý série nebo výrobce , že se na tom pak někdo snaží vydělat , to je uplně jinej příběh . Je těžký urvat nějaký nízko limitovaný paralelky to je jasný , ale to nejde brát tak ať radši nevychází nic .
To se dá pak použít na všechno , kolik karet se dá udělat z jedný hokejky ? kolem 30 ? no pane Hrbek to je moc málo , to pak budu těžko shánět , nebo to bude drahý a name plate 1 of 1 jste tam dávat neměly vůbec to nemam šanci urvat ani náhodou a několik tisíc za to dávat nehodlam .
Může vycházet série OFS jenom s řadovkama a s pár marnejma insertama jako v roce 2004 a budeš mít klid jestli to bereš takhle .
Obrázek

HogoFogo
Opora
Opora
Příspěvky: 267
Registrován: ned 02. bře 2014 11:06:46
Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od HogoFogo »

Já jsem nikde nepsal, že by nemělo nic vycházet, já to takhle neberu. Jsem rozhodně rád za to, co tady máme a můžeme si sesbírat. A určitě souhlasím s Tebou, že duha má mít víc barev. Ale hokejky potažmo name plate jsem neměl vůbec na mysli, bavili jsme se o paralelkách. Je jasný, že kus něčeho ze zápasu (dres, hokejka) by měl mít větší cenu než karta s razítkem 1/1 ať už s nějakým efektem. To, že to vidím jinak přeci neznamená, že ty karty neguju. Vůbec ne. Jen jsem řekl svůj názor. A určitě většinu těch karet budu chtít mít ve sbírce. Ale taky chápu, že pro někoho 7 verzí je hodně. Díky :thumbup:

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Já zase chápu názor Evutana... S těma OPC Platinum se míchají jabka s hruškama, ano, je to ovoce, ale úplně jiný... U OFS je problém, že z těch iks paralelek, je ve výsledku 80% v limitaci okolo /10 a níž. Jaký jsou limitace u Platinum? Base bez limitu, rainbow bez limitu, Violet Pixels bez limitu, Color Wheel bez limitu, Red Prism /199, Arctic Freeze /79, Seismic Gold /50, Orange Checkers /25, Emerald Surge /10, Golden Treasures 1/1... Jenomže v takových limitacích OFS vydat nejdou, protože by se to v životě neprodalo, jelikož ten trh na to není stavěný. Takže prosím, to že někde vychází série o několika barevných paralelkách ještě neznamená, že se to dá aplikovat i u českých karet.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Tomino69 »

Souhlas s DzEjDym.

Co mám zkušenost já, tak ty nízkolimitované verze spíš lidi štvou a buď se na to rozhodli úplně vykašlat nebo to hodně osekat. Samozřejmě ať jsou různé verze, ale musí to být limit například /3?

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Možná je problém jinde. Český sběratel byl roky zvyklý, že si všechno posbírá, protože to, co se dřív vydávalo, bylo velice snadno dosbíratelné. A většina těchto sběratelů patrně nikdy v obdobné míře nesbírali NHL. Ti, co sbírají NHL týmy, jakože opravdu týmy, nebo i konkrétní hráče, se dokázali smířit s tím, že nikdy nesesbírají všechno. A možná to je ta podstata. Kdo si řekne "sbírám všechno", nikdy uspokojení nedojde.

A druhou věcí je, není přece uměním mít sesbírané všechno "měsíc po vydání". Jinými slovy, sbírání je přece od toho, že jednu limitovanou paralelku lovíme třeba i 5-10 let po vydání a někdy ji získáme až po 20-25 letech. Často to vidíme u valenta, tímtoho ho zdravím, který až dnes, po 20-25 letech vyzobává krásné inserty nebo paralelky z 90. let. Sběratel českých karet, myšleno obecně kohokoliv, kdo sbírá jen extraligu, by měl k něčemu podobnému taky dojít. To už je za mě ten vyšší stupeň sběratelství. Ne všechno co nejdřív po vydání pokoupit, ale na kartu si počkat. Možná je pak větší radost získat kartu po 20 letech po vydání, než když ji koupím 20 dnů po vydání. Že tu narážíme na problém s distribucí a někteří mají karty bokem, to už je jiný problém, byť s tím souvisí.

Pokud řešíme sesbíratelnost "master setu", abychom měli všechny paralelky, limity, atd., stáváme se tak trochu otroky karet. Sběratelé Sparty, Pardubic nebo Kladna zkrátka nikdy nebudou mít sbírku 100%. A řekl bych, že to snad ani není podstatou toho, proč sbíráme. Kdo si nedokáže definovat rozumné limity, nikdy nemůže mít z karet radost.

Každopádně je vtipné sledovat ten vývoj. Nejdřív je karet málo, pak jich je zase hodně. :D Máte to těžké, pane Hrbku, všem se nezavděčíte. ;)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od pavelbart »

Hezky si to shrnul Bianco. Hodně výstižné. Já osobně nejsem rád, že je v OFS tolik paralelek, raději bych více insertů, ale vůbec nechápu, tu každoroční hysterii kolem nich. Přece když něco sbírám, není sběratelství to, že týden po vydání mám vše. To za prvé. A za druhé, přece nebudu naštvaný jen proto, že těch karet je hodně a nikdy je mít nebudu všechny. O tom přece také sběratelství není. Sbírám Hašana a chybí mi, přestože mám 3500 ks (cca, dlouho jsem nepočítal) mraky karet. Hlavně právě paralel a jsem rád, hlavně za ty staré kousky, když se někde objeví.
Opravdu to nechápu a to nemyslím nijak zle. Jen mi prostě přijde dětinské to, mít vše a když to mít nebudu, tak to odsoudit.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Opravte mě kluci (Bianco, Pavel) jestli se pletu, ale na vašich názorech je znát, že jste nikdy extraligu hlouběji nesbírali. Podotýkám, že váš názor nebo směr myšlení nemám vůbec za špatný nebo nesprávný. Každý to cítí a vnímá jinak, to je v pořádku. Tady žádná pravda ani není, tak je zbytečný ji hledat :D ... Když nepočítám ty úplně první "plenkový" ročníky z devadesátek a ty ročníky, kdy vycházel defakto pouze base set s jedním, dvěma inserty (jestli se to tak dá nazvat), tak ono i v době "před Hrbkem" nebylo úplně na lusknutí prsty sesbírat tzv. všechno. Např. podpisovky, kdy možná ani vydavatel nevěděl v jakých všech limitech (barvách razítka) a počtech ty karty vycházely. Ale to uhýbám od tě paralelek. Za mě ať jich je třeba deset, ale bylo by fajn, kdyby tam byla nějaká posloupnost. Udělat řadovku bez limitu, první limit na stovce a pak skočit s dalšíma pěti paralelkama pod dvacet kousků? To mně ty nůžky přijdou rozevřený sakra hodně. Ano Bianco, máš pravdu že sběratelství není jenom o tom mít všechno a hned, ale ze samotný podstaty slova sbírka, by to mělo utvářet i nějaký souhrn něčeho s nějakou hodnotou. A to je taky jeden z problémů, že díky té nerozmanitosti, sběratelé ty nízké limitace nesbírají, maximálně si vyzobou jednu paralelku, jednoho hráče, golmany, atd... a ty ostatní karty nikdo nechce, tzn. nemají hodnotu. Proč tedy takový karty sbírat? Jenom abych je měl? To by přece vyvracelo samo sebe, ne? Ano, pan Hrbek to bude mít těžký s každou jedinou kartou co vydá, nezavděčí se všem, nezavděčí se ani většině, nezavděčí se možná v širším slova smyslu nikomu, každý si na tom najde něco. Ale to myslím nemá vůbec cenu rozebírat a už dávno proti tomu musí být pan Hrbek imuní.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Dzejdy, je to jen o tom nastavit si limity. Je úplně jedno jestli sbíráš karty, pivní tácky nebo knížky. Je to jen na každém člověku, co se rozhodne sbírat a v jaké míře. A osobně nesbírám karty kvůli jejich hodnotě. Sbírám je, protože je pro mě zábava, koníček. Někdo má cigára, někdo pije, jiní si ujíždějí na jídle atd. Kdybych chtěl sbírat něco s hodnotou, co si hodnotu udrží nebo tomu hodnota vzroste, nikdy bych nešel do karet. :)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od DzEjDy »

Bianconero píše:A osobně nesbírám karty kvůli jejich hodnotě. Sbírám je, protože je pro mě zábava, koníček.
Nic proti Bianco, ale tohle je tak trošku lichý argument, který asi každý někdy použijeme, abychom si sami pro sebe (či naše blízké) omluvili, že za karty dáváme peníze :D ... Proč některá karta stojí 10Kč a jiná 10 tisíc Kč? Protože každá karta má nějakou svoji hodnotu, cenu, kterou tvoří to, jaký je o ni zájem. A pokud o karty zájem není, tak jako to je u těch nízkolimitních paralelek ofs karet, tak nemají ani tu cenu. To je co jsem chtěl říct předchozím příspěvkem.

Btw. když před tebe dám dvě karty Toewse, první řadovku z Victorek, druhou shield z Cupek a řeknu ti, ať si jednu vybereš a je zadarmo tvoje, která to bude? Victorka, která ti udělá radost nebo Cupka, která má nějakou hodnotu a je něčím unikátní? Odpovídat nemusíš, nechci tě někam tlačit, pouze řečnická otázka... ;)

PS: nic proti řadovkám, aby mě zase někdo natahal na pranýř, že pohrdám base kartama...
Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 OFS Classic I. série

Příspěvek od Bianconero »

Sbírání je stejná droga jako cigára, chlast, ženský, automaty... Pro mě to je taky forma závislosti. Když před mě dáš láhev stáčeného a Cabernet Sauvignon, dám si Cabernet. Proč? Protože mi chutná. Když přede mě dáš MacBook, Asus, Acer, Dell, Lenovo, vezmu si MacBook. Proč? Protože mám rád Apple. Když přede mě dáš na míru dělaný oblek za 20 tisíc a vedle toho za stejné peníze 3 konfekční, vezmu ten na míru. Proč? Protože se chci cítit pohodlně a ne jak v pytli od brambor. Bavíme se ale o tom, do čeho chceš dát svoje peníze. A osobně mám svůj rozpočet a přes něj nejdu. Nebavíme se tady totiž o kartách zadarmo, ale o tom, co si koupíš. Moje nejdražší karta, co jsem si koupil, nestála víc než 1.500 Kč. Podle toho si udělej obrázek. :)
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host