1991-92 PRO-SET series 1&2

Boxy otevřené sběrateli v měsíci květnu 2020.
Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od leebour »

Návrat ku mojim začiatkom. Dva boxíky, 72 balíčkov, ktoré som si musel otvoriť.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Leto 1993 a ja ako 18násťročné ucho v stánku narážam na karty s hráčmi NHL. Konečne. Už rozbeh s 1991-92
Upper Deck Czech World Juniors nás s bratom nalákal na tento papierový výmysel od Uncle SamA.

Keď pri náhodnej výmene juniorov s bratrancom na mňa vyskočil Gino Odjick s Vancouveru ako otravuje
Kelly Hrudeyho bolo rozhodnuté. Moja prvá karta NHL.

Obrázek

Toto by som chcel zbierať :) Paradoxne som najprv narazil na Series 2, ale mená ako LaFontaine, Nicholls, Scott Stevens, Pierre Turgeon, Uwe Krupp, Messier, Vanbiesbrouck, Shanahan a Fuhr nám rozťahovali zrenice :D
Obrázek

Naša republika československá stále čerstvo rozkrojená zastúpená menami ako Rúžička, Reichel, Musil, Látal,Hrdina a Peter Bondra to bola slasť.
Obrázek

V sete sa nachádzali aj nejaký ROOKIE, kde som netušil VO CO GO, až po listovaní v slovníku,
že bažanti mi docvaklo ako to páni z NHL myslia. Zbierali sme súbežne s bráchom, ale RC Hašeka mal iba on. Kuwa to ma sralllo :D Ale Bure-ho som mal zase iba ja a obaja duo Lidstrom + Konstantinov. Ďaľší subsetík CAPTAIN to už bola iná kávička. Bourque, Yzerman, Messier, Lemieux ba aj sám Gretzky to sme srali Maggi v kockách :D
Obrázek

Karty v sépiovom odtieni odkazujúce na históriu, vyvolávali skôr úsmev na tvári, ale ten pramenil z úbohej našej nevedomosti. Po tom čo sme prikúpili prvú knihu o NHL v češtine, sme pomaly dopĺňali naše strohé info o najlepšej lige na svete.
Obrázek

Veľmi sa mi páčili kartice LEADER najmä pre 5ks parádnych brankárskych záberov, zvyšné jednoducho patrili ku nim. O čo išlo PLAY SMART sme ani nepátrali.
Obrázek

Pamätám si, že sme mali aj pár CC teraz som z dvojky vytiahol brutálne duo combo HULL a OATES.
Obrázek

Mali sme už takmer pozbieranú komplet sérku 2, keď sa namiesto strieborných balíčkov začali v stánku objavovať čierne. Co to kua JE? "D Až po roybalení nám doplo, že sa jedná o ďaľšiu resp. prvú časť série podľa číslovania.

Tam už tie mená tešili viac a viac. Všetko to do seba zapadalo a my sme medzitým úspešne zapĺňali fólie, v bielom albume s oranžovým logom NHL, ktoré sme si splašili v Čechách.

Vo svojom 75 ročníku sa poprvýkrát predstavili aj žraloci zo San José, ale pre mňa vtedy nebolo okukané žiadne mužstvo, tak som sa tešil s každej novej karty, ktorú som získal.

Brankári
Obrázek

Aj akčnejší
Obrázek

Defensmeni
Obrázek

Čechoslováci
Obrázek

Borci bez helmy
Obrázek

Legendy
Obrázek

Európsky vietor
Obrázek

Karty z All Star Game boli nádherné.
Obrázek

Zaujímavé boli aj tie kde plejeri oháknutí v sakách pózovali so získanými hrncami - trofejami.

A opäť historické sépiovky, kde sme sa už trochen viac chytali nabúšení informáciami
z knihy o NHL, ktorú sme si taktiež zakúpili paralelne. Na naše prekvapenie sme v nej našli aj reprodukované obrázky našich prosetiek.

Obrázek

Z CCéčiek za mi teraz zadarila maska Patricka Roya.
Obrázek

Inu bol to veľký zážitoček toto naše zbieranie. Po Pro Setkách to nabralo väčší rozmer, ale to už je iný príbeh.

Po toľkých rokoch som si kúpil boxy oboch sérií a pokúsil sa zložiť svoj prvý kontakt
s kartičkovým svetom NHL. Nepodarilo sa chýbajú až tri karty. To už ale po toľkých peripetiách dám, aby som mal na pamiatku vo svojej zbierke set, ktorému sa už nikdy nič nevyrovná.

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4336
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Maurice Richard »

Bomba! Moc děkuji!!! Tenhle box jsem vyhrál v roce 1992 v pořadu Billy spolu s podepsanou fotkou Jágra, kterou mám dodnes doma. Tenkrát to bylo něco hodně speciálního, otevřít celý box! A Ty si mi to takhle krásně připomněl..... Díky! *thks* *drink*
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2049
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Dampa17 »

Krásně jsi to popísal :clap: :clap: :clap:

Uživatelský avatar
Tomino69
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 548
Registrován: ned 11. srp 2013 6:01:55
Bydliště: Praha

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Tomino69 »

Velká nostalgie, na těchto kartách jsem začínal. Díky za break :thumbup:

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od leebour »

Som rád, že sa páčilo *mrk* robme si aj naďalej kartami radosť.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Bianconero »

Krásná práce, Liborku. Tohle je opravdu kus historie a krásná retrospektiva. :clap: Psal se rok 1996, potažmo 1997, kdy mi děda tyhle balíčky kupoval v trafice. Neskutečná paráda. Ohromně rád na ty časy vzpomínám, kdy jsme byli takoví ti "nepolíbení sběratelé", kteří oceňují každou novou kartu, byť jen řadovečku. Úžasný, díky za break, kamaráde. :wave:
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od zette »

Ty karty mam natolik v hlave nactene, ze jsem si Tvuj prispevek pomalu roloval a hadal vsechny hrace, co jsou na kartach. Uhodl jsem vsechny, dnes vec naprosto nemyslitelna. Rocniky 90-93 mam tak zakodovane, ze bych byl z tech sezon schopen napsat kompletnejsi soupisky nez z letosni sezony *rfl* . Jo, detstvi a radost z neceho noveho ma clovek jenom jednou...

Uživatelský avatar
Rafa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 14. kvě 2020 19:02:15
Bydliště: Praha/Prešov

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Rafa »

Tak to je krásny break. Tieto karty sme si zbierali, vymieňali a hrali o ne ešte na základke a bohužiaľ vtedy sme sa veľmi nesnažili o zachovalosť. Pre mňa sú ešte viac nostalgické PRO-SET zo sezóny 92-93. Zaujímavé, že aj keď vznikli ešte pred mojím narodením, z nejakého dôvodu ich všade bolo veľa a mal ich každý.
Každopádne diki za peknú spomienku na detské časy *gp*

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od pavelbart »

Jak říkal Luděk Sobota - teď se mi vybalilo celé dětství:-). Krása. *gp*
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od leebour »

Teď se mi to vybalilo celééé ... celééé dětství :D

*thks*

Uživatelský avatar
Sulzer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon 21. říj 2013 21:39:42
Bydliště: České Budějovice

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Sulzer »

Zaujala mě ta tvoje "první" karta... A vybavila se mi ta moje úplně první... Ray Whitney - Parkhurst 94/95 z druhý strany žraločí zuby! Díky! *thks*

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od leebour »

Ja som mal Gina so vycerenými zubami :D Je to asi ako s prvou láskou na tú sa tiež nezabúda :D

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od deiv14 »

Jeden z nejlepších breaků, co tady kdy byl :angel: skvělá prezentace, ryzí láska ke kartám, Liborku, tleskám :clap:
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
superman66
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3240
Registrován: úte 21. čer 2011 21:32:21

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od superman66 »

Krásnej break a super prezentace, takový návrat do dětství pro všechny, kdo na Prosetkách začínali. Pro mě to jsou první karty, se kterými jsem se setkal, a taky mám většinu z nich doted v živé paměti *cl* Jak jsme měnili ve škole, každý sbíral něco a ani pořádně nevěděl co.. ale věděli jste, že žraloky můžete vyměnit u Martina, Toronto u Pavla a Michal má Jágra ale nechce ho hajzl vyměnit :D *lgh*
Sbírám karty Maria Lemieuxe, Michala Neuvirtha a hrané hokejky českých hráčů z NHL (aktuálně asi 60 ks, most wanted Dominik Hašek a David Pastrňák).


Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/na ... 88bf49ad98

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2913
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od DaveBrownsound »

Musim si dosbirat set Wings, a protoze jsem velkej kluk, musi to byt aj a fj verze zvlast :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

zette
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2137
Registrován: sob 20. srp 2011 16:59:47
Bydliště: Ostrava

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od zette »

Pro me tyto Prosetky byly az treti v poradi. Prvni byla ta ceskoslovenska mutace junioru z MSJ ve Fussenu, ktere dokonce distrubovala chemikarka a za balicek chtela 40 kcs. Druhe byly fialove a cervene Score. Sbiral jsem kvuli americke vlajecce samozrejme ty fialove. A pak az Proset, stejne tak u nas nejdrive druha serie. V sazkove kancelari meli na zdi i reklamni plakat a na nem karta s Gretzkym, Lemieuxem a Barrassem. Pak jsem objevil Parkhurst 91-92 (ty karty se mi ale nelibily ani v dobe vzniku, nekvalitni fotky, ten hnedy design, ale zase se leskly *cl* ) a pak uz to jelo... Si to pamatuji lepe, jak minuly tyden *lgh*

Uživatelský avatar
Stefi
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1563
Registrován: čtv 16. kvě 2013 19:41:50
Bydliště: Zlín

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Stefi »

zette píše:Ty karty mam natolik v hlave nactene, ze jsem si Tvuj prispevek pomalu roloval a hadal vsechny hrace, co jsou na kartach. Uhodl jsem vsechny, dnes vec naprosto nemyslitelna. Rocniky 90-93 mam tak zakodovane, ze bych byl z tech sezon schopen napsat kompletnejsi soupisky nez z letosni sezony *rfl* . Jo, detstvi a radost z neceho noveho ma clovek jenom jednou...
Krásný komentář ke krásnému breaku a s těmi soupiskami to mám podobně :-)
Sbírám New York Rangers: 5158 ks k 9. 4. 2023
Most wanted: Nakládal na Fleer Showcase 2016-17

Uživatelský avatar
Buri 26
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 604
Registrován: stř 12. srp 2015 13:55:25
Bydliště: Jihlava

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od Buri 26 »

Super super super... moc díky vybavili se mi krásné vzpomínky na dětství *thks*

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5958
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od SugarRay »

Já taky začínal na Pro Set 91 - 92 serie 2, balíček stál 25 korun si pamatuju , nic jinýho u nás nikde dlouho nebylo pak až první sérka , potom Upper Deck , Score , Fleer Ultra , taky se vsadim že bych poznal všechny hráče podle ksichtu . pěkný *ano*
Obrázek

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 1991-92 PRO-SET series 1&2

Příspěvek od leebour »

Jó kucí to byli časy *thks*

Odpovědět

Zpět na „Květen/May 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti