2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Boxy otevřené sběrateli v měsíci květnu 2020.
Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od pavelbart »

Již v pátek jsme rozbalili novinku od MK, českou repre.

RETAIL BOX:
Obrázek

Obrázek

RETAILy bych řekl, že šly nahoru. Sice to asi není na koupi boxu, ale na koupi balíčku, SUPER!!! Slušné plnění, 17 lepších karet, jen v sedmi jsou pouze řadovky. Za mě palec nahoru. Výrazný posun, dříve to plnění bylo o dost horší.

1. HOBBY BOX
Obrázek

Bohužel hned box, kde byl slabý podpis a hokejka Gulaš sice jméno super, ale kousek stick slabý. 1/1 Sedlák asi dobrý, mně osobně paralel 1/1 moc neberou, ale samozřejmě 1/1 potěší vždy. Za mě slabý box.

2. HOBBY BOX
Obrázek

Unique Růžička samozřejmě super, Furch /5 taky, 1/1 Kašpar asi slušný. Dobrý box.

3. HOBBY BOX
Obrázek

Super box, takhle bych si představoval plnění za tuto cenu. Dva podpisy, jen čemu bych se určitě vyvaroval, 2x hit stejného hráče, to opakovaně kritizuji u UD. Ale super.

4. HOBBY BOX
Obrázek

Taky slušný box, ale podruhé Růža, a podruhé Jaškin... Ze 4 boxů.

Hodnocení.
Přiznám se, že jsem byl z plnění a z produktu celkově dost skeptický již dopředu a rozbalení můj názor ani s 3-denním odstupem moc nezměnilo.
Krásné jsou inserty golmanů GOALIE SCHOOL. Naživo vypadají mnohem lépe karty Best Captains, ale i tak ta grafika je taková nudná, přesto náhledy vs. realita - výrazně lepší. Co jsem ale naprosto nepochopil - a vůbec jsem nevěděl, že to tak je.
Inserty limitované vs nelimitované jsou stejné. Já jsem myslel, že je 6 verzí, ale ony jsou defacto 3. Protože stejné jsou limitované i nelimitované, alespoň tam rozdíl nevidím.
Nechápu, jak bych jako sběratel, měl chtít kartu purple stejnou, jen oraženou limitem. nebo je tam něco, co nevidím?
Obrázek

Obrázek

Tomu jsem neporozuměl.

Kousky memo - sérii nezachrání podle mě, ty kousky co jsme vytáhli my, mně nijak neoslovily. Na jedné nám dokonce chybí limit. Nevím, zda záměrně. Osobně bych je nechal podepsat, alespoň 5, 10 ks od každé. To by byla úplně jiná písnička.
Klasické podpisy jsou na hodně slabém materiálu, taková laciná karta naživo.
Unique Generation perfektní. Ale bez ní jsou boxy prostě slabé.
Co mi vadí a kritizoval jsem to u výrobce opakovaně, když rozbalíme větší množství boxů, opakují se stejné hity. Viděl jsem další dvě rozbalení, a měli to tak taky, viděl jsem 10 boxů (jako že case, protože snad bylo garantováno vše na 10 boxů) a tam 3x stejný podpis. I proto jsem skončil na 4. boxu. Měli jsme to tak před 3, 2 lety i loni.
Pro mě osobně a nechci vůbec sérii hanit, repre představuje obrovský potenciál, který zůstává nevyužit. Hobby určitě příští rok rozbalovat nebudeme. U výrobce tyto nedostatky kritizuji opakovaně, pořád nevyslyšeno.
Jinak když si budete chtít koupit 1 box, tak myslím, že slušná koupě a pokud budete mít box, kde bude Růža Unique a Jaškin, proč ne, to nemůže nikoho urazit. Jen řadovky mají skoro všechny takové divné rohy, trochu poničené, jsou poměrně kvalitní, silné, asi je to způsobeno tím laminem.
Určitě bych plnil casy, tak jako třeba OFS či UD. A vyvaroval se všem chybám - chyby limitace, text u Game Dated Moment Martina Straky. Je to jedna série za rok, to by se stával nemuselo...
Za mě 6/10.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DaveBrownsound »

Pavle, Sedláka 1/1 i /5 beru! :-)
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
SugarRay
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5971
Registrován: sob 21. kvě 2011 19:04:51
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od SugarRay »

Já tam teda taky žádnej rozdíl nevidím mezi těma limitovanýma a bez limitu , to je dost hloupí . Jinak se mi ty karty docela líbí , kdyby byl hobby box o 500 - 700 levnější tak by asi nebylo o čem , vzal bych 2 - 3 klidně a nebo jak to bylo dřív 3 podpisy na box a každej musí být spokojenej , když dá 2700.
Ty memo se mi hrozně líbí designově , teď záleží jakej kousek hokejky člověk chytne jak řikáš , když chytne pěknej tak ty karty jsou fakt nádherný .
Ale zase na druhou stranu když člověk má nějakej vztah k českýmu hokeji ELH nebo repre a rozhoduje se v boxech mezi NHL a českýma kartama , tak pořád je to mnohem lepší než ty UD sajrajty a vůbec mě jako zákazníka nemusí zajímat důvody proč jsou ty ceny UD takový jaký jsou , mě může zajímat jenom ta protihodnota co dostanu za 100 - 150 doláčů když to převedu , když jsem teď třeba otvíral Ultimate od UD za čtyřku tak to je taková sračka , že vždycky radši místo toho vemu 2-3 boxy OFS nebo 2 ty MK .
Cena / výkon OFS vs MK jasně vítězí OFS , i s těma duplikátama jsou na tom mnohem líp OFS koukám , ty stejný karty nebo hráči na pár boxech se takhle přece nemůžou opakovat , takhle si nikdo , nikdy nemůže koupit celej kejs přece *nevim*
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od pavelbart »

Právě, ale jak píšeš. Karty jsou hezký, když to vezmu v globálu. Jen teda mně osobně se ty memo právě nelíbí, ale to je věcí vkusu, to je 100 lidí, 100 názorů.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od radek850 »

Za mě je letošní ročník dosti trapný, už kvůli plnění, už kvůli memo kartám, jejichž vzhled mi nepřijde nijak zajímavý, ale hlavně kvůli tomu, co tady Pán Bartko zmínil jako jednu z hlavních věcí - stejná karta s limitem, stejná karta bez limitu... Navíc ta bez limitu se rozdávaly ještě jako promo karty, takže to je taky ještě neskutečně matoucí a hloupé.

Hodnocení 6/10 mi přijde hodně optimistické, za mě je to spíš tak 2/10.
Buď svůj.

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od smiesek »

pavelbart píše:Inserty limitované vs nelimitované jsou stejné. Já jsem myslel, že je 6 verzí, ale ony jsou defacto 3. Protože stejné jsou limitované i nelimitované, alespoň tam rozdíl nevidím.
Nechápu, jak bych jako sběratel, měl chtít kartu purple stejnou, jen oraženou limitem. nebo je tam něco, co nevidím?
Vše vidíš správně, prostě v tom hledej pouze (bez)limit.
Ono třeba právě ty Goalie School byly interpretovány jako PROMO, ale ve skutečnosti co jsem pochopila nejsou *nevim*
pavelbart píše:Kousky memo - sérii nezachrání podle mě, ty kousky co jsme vytáhli my, mně nijak neoslovily. Na jedné nám dokonce chybí limit. Nevím, zda záměrně.
Memo bez limitace jsou tzv. PROMO
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od Bianconero »

smiesek píše: Vše vidíš správně, prostě v tom hledej pouze (bez)limit.
Ono třeba právě ty Goalie School byly interpretovány jako PROMO, ale ve skutečnosti co jsem pochopila nejsou *nevim*
No počkat, to mi chceš říct, že ty bez limitace nejsou promo, ale klasicky vkládané do boxů? To se teda pana Koppa asi poptám, protože mi jde, jak dobře víš, o ucelenost checklistů.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od klajda »

No, mnoho lidí, od kterých beru karty, co kupují 5-10 case, mám zprávy, že je to produkt o ničem, co se týče peněz.

Koukám na ty karty a lidi chtějí za memo karty 800kč, za tu /30. 2 ročníky zpátky, když bylo jiné plnění, stály ty /25 memo karty kolem 500. Teď se prodávají za 250~. Tady je vidět to umělý nastavování cen skrze plnění, když jsem chtěl koupit ten zlatý Die-Cut /5 Francouze, tak 1000kč. Ze 100 boxů jen 9 těchto zlatých karet, Francik jeden. Nevím, kdo to bude kupovat, kdo to bude kompletovat.

Jinak rozdíl mezi Retail a Hobby Goalie School není žádný, jen ta ražba. Což nechápu a je to škoda.

Každopádně, ty modré karty Francouze /5 a Goalie School /25, o ty bych měl zájem, pokud se neobjeví na shopu, tak bych je rád koupil :-)
No počkat, to mi chceš říct, že ty bez limitace nejsou promo, ale klasicky vkládané do boxů? To se teda pana Koppa asi poptám, protože mi jde, jak dobře víš, o ucelenost checklistů.
Byly posílány s ostatními "Promo" kartami dopředu odběratelům, ovšem není na nich vyrežené "Promo" a lze je nalézt v Retail boxech. Takže je to prostě Retail verze a jen asi poslali dost karet předem odběratelům spolu s Promo kartami.
Naposledy upravil(a) klajda dne pon 18. kvě 2020 12:56:34, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od pavelbart »

Promo karty jsou bohužel úplně stejné, jako v Retailu, to nás taky udivilo, že tam není (aspoň vzadu) vyraženo PROMO.
Co se týče peněz, to jsem srovnávat nechtěl, my nemáme jména jako McDavid a tu jeho generaci, mezi současnými hráči. Máme Pastu. Ale pak dlouho nic. To takhle nejde brát. Mně jde o sběratelskou hodnotu. Jako fanoušek českého hokeje chci rozbalit produkt a mít z něj radost. Jasně, dříve se to kupovalo, protože se na tom dalo asi i vydělat. Ale obecně se u této série vše blíží k plnění UD a myslím, že tento ročník to ještě předčil, což nemyslím, že by měl být obecně cíl českých výrobců. Nejsou UD a nikdy nebudou (a to by měla být výhoda, protože ta velikost některým věcem samozřejmě někdy může i škodit), ani nejsou v sérii betony Králíka nebo Dzurilly, jako v Leaf (ITG). Měli bychom si jet svoje.

Smiesek - chceš mi říci, že jsem měl v boxu memorabilii PROMO? My jsme totiž žádnou memo Promo neměli, proto se divím jak by se dostala do hobby boxů:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
smiesek
Technická podpora
Technická podpora
Příspěvky: 2986
Registrován: pon 30. kvě 2011 4:06:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od smiesek »

pavelbart píše: Smiesek - chceš mi říci, že jsem měl v boxu memorabilii PROMO? My jsme totiž žádnou memo Promo neměli, proto se divím jak by se dostala do hobby boxů:-).
PROMO MEMO vypadá tak, že nemá na přední straně limitaci, leda, že by se z těch /30 na jednu zapomnělo orazítkovat *zurim*
Obrázek
* Chybějící karty do sbírky * | >> Nabídka karet Obrázek <<
" Jedna víra, jeden tým, jeden cíl " (Petr LEŠKA #19) Obrázek
Jmenovec Lukáš KRAJÍČEK Obrázek

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od klajda »

pavelbart píše: Co se týče peněz, to jsem srovnávat nechtěl, my nemáme jména jako McDavid a tu jeho generaci, mezi současnými hráči. Máme Pastu. Ale pak dlouho nic. To takhle nejde brát. Mně jde o sběratelskou hodnotu. Jako fanoušek českého hokeje chci rozbalit produkt a mít z něj radost. Jasně, dříve se to kupovalo, protože se na tom dalo asi i vydělat. Ale obecně se u této série vše blíží k plnění UD a myslím, že tento ročník to ještě předčil, což nemyslím, že by měl být obecně cíl českých výrobců. Nejsou UD a nikdy nebudou (a to by měla být výhoda, protože ta velikost některým věcem samozřejmě někdy může i škodit), ani nejsou v sérii betony Králíka nebo Dzurilly, jako v Leaf (ITG). Měli bychom si jet svoje.
Já jsem spíš myslel to, že po této sérii se také může stát, že příště s podobným plněním jim zůstane většina boxů na skladu. Lidi nebudou kupovat ve velkém case, když to nerozprodají následně, kvůli tomu to obchody a velkoodběratelé berou. Jakože, s tím plněním musí zákonitě jít cena karet nahoru, aby se ten box pro ně vyplatil, ale kdo to koupí?
Obrázek

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DzEjDy »

To je prostě ten problém českých karet. Aby se finančně vyplatilo nějakou kartu vytisknout, tak to musí být v obrovským nákladu, který převyšuje potřebný množství k zabalení do boxů. Potom je pak stejná karta jednou s limitem, jednou bez, jednou jako promo, jednou jako first day, jednou jako "shop" verze,... Pořád jedna a ta stejná karta. Jestli tady u tý série je insert z retail boxu totožný s promo kartou, tak to pardon, ale to je hodně velký faul na sběratele... To plnění je o hodně horší než u loňský série, to může pan Kopp klidně psát jak je strašně super, že tam jsou 1/1 karty, hráči jako Pasta, Voras, Kubalík, atd... ale to je úplně jedno, to není žádná přidaná hodnota. Ty karty jsou o český repre, tak je naprosto logický že tam tito hráči musí být, určitě to nemůže být použito jako argument pro tvorbu ceny nebo obsahu jednoho balení....
Obrázek

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od pavelbart »

Tak super, my jsme si vytáhli promo memo z hobby boxu:-)))- Díky smiesku, tos mě potěšila:-).

To Klajda - upřímně, ono se to dalo tušit už z preview, že to nebude mega hitparáda na rozbalení. Ale kdybych tam neměl tolik stejných karet, určitě bych to hodnotil jinak. Mně spíše pak zarazilo, že třeba v těch 10-ti boxech co bral někdo najednou, měl 3x stejnou Unique. To myslím, že by se stávat nemělo a tomu se dá vyvarovat jen tak, že se budou plnit casy, a že se to bude hlídat.
Ale souhlasím s tím, že tento rok určitě lidi nenaláká na příští rok. Já už jsem loni říkal, že to rozbalovat nebudu, jenže člověk je vždy zvědavý:-). Ale příští rok na 99% opravdu otevírat nebudu. Hobby.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DzEjDy »

klajda píše:Já jsem spíš myslel to, že po této sérii se také může stát, že příště s podobným plněním jim zůstane většina boxů na skladu. Lidi nebudou kupovat ve velkém case, když to nerozprodají následně, kvůli tomu to obchody a velkoodběratelé berou. Jakože, s tím plněním musí zákonitě jít cena karet nahoru, aby se ten box pro ně vyplatil, ale kdo to koupí?
Ale tohle je klajdo přeci jedině dobře. Ten stav, jakým se poslední roky dostávají český karty na trh je otřesný. Drtivou většinu boxů zkoupí pár jedinců, kteří to otevírají pouze na kšeft. Nějaký otvírání a vyměňování mezi sběrateli je tatam. To neexistuje. Samozřejmě že tihle překupníci chtějí svoji investici zpátky plus ještě něco vydělat do kapsy, takže potom jsou ty ceny za jednotlivý karty jaký jsou. Memo karta /30 za 700Kč+ není reálná. Ok, ještě třeba ten Pasta, ale 90% checklistu je o několik pater níž. Rozpočítat cenu boxu na karty uvnitř může fungovat možná u těch OFS, který jsou šitý na míru přesně pro tento účel a tyto lidi, ale u konkrétně tohoto boxu je to mimo realitu. A je pouze hloupost lidí, že musí mít vše v první den vydání a jdou na ruku těmto osobám, když ty karty přeplácí. Počkejte si pár týdnů a ty ceny budou úplně jinde. A nebo budou ležet na skladě shopů, protože to prostě nikdo kupovat nebude. Klasická lose-lose situace pro obě strany.
Obrázek

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DaveBrownsound »

Jenže zrovna u tohodle produktu to nebude moc jiný i kdyby to rozbalovali jednotlivci. Za kolik myslíš, že někdo prodá memo kartu /30, když je to spolu s jednou podpisovkou hit celýho boxu za 2700 Kč? Řekl bych, že tady tu cenu určuje hlavně plnění vs. cena boxu, za 300 to přeci nikdo nemůže prodat, když box stojí 2700 Kč.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
DzEjDy
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4241
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:52:58
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DzEjDy »

DaveBrownsound píše:Jenže zrovna u tohodle produktu to nebude moc jiný i kdyby to rozbalovali jednotlivci. Za kolik myslíš, že někdo prodá memo kartu /30, když je to spolu s jednou podpisovkou hit celýho boxu za 2700 Kč? Řekl bych, že tady tu cenu určuje hlavně plnění vs. cena boxu, za 300 to přeci nikdo nemůže prodat, když box stojí 2700 Kč.
Dobrý Dave, ale proč by cenu jednotlivých karet měla určovat cena celýho boxu? U nhl boxů to nikdo "kvůli penězům neotevírá", "obsah na peníze nepřepočítává",... ale u českých karet to tak budeme dělat? Takže budeme zase světoví? Problém je v tom mini trhu. Jsou tady dva větší eshopy, dva možná tři menší, který se snaží nějak prosadit a pak skupinka pár lidí, kteří otevírají boxy na kšeft. Zajímavý je, že ceny těch karet jsou z 99% jak přes kopírák. Neříkám, že jsou mezi sebou domluveni, ale asi těžko deset lidí nezávisle na sobě vytvoří totožný ceník. Prostě jedna velká kopírka, když to funguje jednomu, tak to další dělá stejně. Ale to je jedno. Jenom nerozumím tomu faktu, proč zrovna u českých karet má být cena odvozována od částky za kterou se prodávají boxy/case. Proč si mám koupit memo stick /30 za tisíc, když můžu mít podobnou kartu stejnýho hráče třeba na Cupce za polovinu.
Obrázek

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od klajda »

DzEjDy píše:
klajda píše:Já jsem spíš myslel to, že po této sérii se také může stát, že příště s podobným plněním jim zůstane většina boxů na skladu. Lidi nebudou kupovat ve velkém case, když to nerozprodají následně, kvůli tomu to obchody a velkoodběratelé berou. Jakože, s tím plněním musí zákonitě jít cena karet nahoru, aby se ten box pro ně vyplatil, ale kdo to koupí?
Ale tohle je klajdo přeci jedině dobře. Ten stav, jakým se poslední roky dostávají český karty na trh je otřesný. Drtivou většinu boxů zkoupí pár jedinců, kteří to otevírají pouze na kšeft. Nějaký otvírání a vyměňování mezi sběrateli je tatam. To neexistuje. Samozřejmě že tihle překupníci chtějí svoji investici zpátky plus ještě něco vydělat do kapsy, takže potom jsou ty ceny za jednotlivý karty jaký jsou. Memo karta /30 za 700Kč+ není reálná. Ok, ještě třeba ten Pasta, ale 90% checklistu je o několik pater níž. Rozpočít cenu boxu na karty uvnitř může fungovat možná u těch OFS, který jsou šitý na míru přesně pro tento účel a tyto lidi, ale u konkrétně tohoto boxu je to mimo realitu. A je pouze hloupost lidí, že musí mít vše v první den vydání a jdou na ruku těmto osobám, když ty karty přeplácí. Počkejte si pár týdnů a ty ceny budou úplně jinde. A nebo budou ležet na skladě shopů, protože to prostě nikdo kupovat nebude. Klasická lose-lose situace pro obě strany.
To sice ano, to s tebou souhlasím, že ten stav v posledních letech není moc "collector friendly", ale výrobci karet je tohle jedno. Pokud on svůj produkt neprodá, tak s tím skončí. To je také lose-lose situace pro všechny. Eshopy a malí sběratelé tady v čechách nerozeberou 450 Hobby boxů a 250 Retail boxů (dle plnění). Nadruhou stranu, jsou tu karty s limitem /5 nebo 1/1 které když neseženeš hned, tak pak už je třeba neseženeš nikdy. Jako ty karty jsou teď fakt vysoko. Za /30 memo Pasty nebo Voráčka 1300, nebo za /5 memo "noname" hráčů 1500... To chápu. Já jsem spíš chtěl apelovat na to, že pokud by bylo lepší plnění, lidi to budou kupovat a bude o to zájem. Jestli si na tom několik desítek % vydělá pár lidí, budiž.
Obrázek

Uživatelský avatar
Omerta
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2572
Registrován: pon 30. kvě 2011 17:56:25
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od Omerta »

DaveBrownsound píše:Jenže zrovna u tohodle produktu to nebude moc jiný i kdyby to rozbalovali jednotlivci. Za kolik myslíš, že někdo prodá memo kartu /30, když je to spolu s jednou podpisovkou hit celýho boxu za 2700 Kč? Řekl bych, že tady tu cenu určuje hlavně plnění vs. cena boxu, za 300 to přeci nikdo nemůže prodat, když box stojí 2700 Kč.

Cenu určuje poptávka vs nabídka. Protože když ti tu kartu za 700 nikdo nekoupí, musíš jít zákonitě s cenou dolu. Pokud ne, zůstane ti doma v šuplíku :) Taky hodně záleží na jménu, 18-ti letýho nosiče lahví taky asi sotva prodáš za to co Pastu, nebo Vorase...
Ray Bourque - 1046
Bobby Orr - 167
02-03 SPx Winning Materials Silver - 30/35
OFS - Immortals - 49/75
Boston Hard Signatures - 157
Tomáš Rolinek (PCE) - 15
Kompletní Wantlist
Tipuj s námi na NHL, MLB, NFL, UCL a NBA --> Stanley Cup tip

Uživatelský avatar
klajda
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 192
Registrován: pon 30. říj 2017 1:59:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od klajda »

DzEjDy píše:Jenom nerozumím tomu faktu, proč zrovna u českých karet má být cena odvozována od částky za kterou se prodávají boxy/case. Proč si mám koupit memo stick /30 za tisíc, když můžu mít podobnou kartu stejnýho hráče třeba na Cupce za polovinu.
Protože tady je jiná kupní síla, než za louží. Proč tam jedou plechovky s jednou kartou za stovky-tisíce dolarů a tady ne? Navíc zrovna tenhle produkt je o reprezentaci. Kolik lidí za louží sbírá reprezentaci? Produkt je to sice hezkej, ale tolik lidí nepřitáhne, jako OFS s kartama z ligy. A když už si chceš tenhle box koupit, tak tam musíš mít něco, co chceš otevřít a sesbírat. Ten base set má 100 karet, skoro polovinu těch hráčů nikdo nesbírá. Upřímně kdo si chce koupit box kvůli 2-3 kartám, když polovinu boxu ani nebude mít šanci prodat? Takže "normální" sběratelé ty boxy nebudou kupovat, možná box ze zvědavosti, ale ne, kvůli tomu, že tam je "šance" najít něco, co chci. To si každej radši těch pár karet koupí od někoho, kdo to bere ve velkém. Což je i můj případ, loni jsem nekupoval nic, to tam měl Francik jednu kartu, kterou jsem sehnal na burze ve Znojmě minulý léto. Ročník před tím jsem si koupil box ze zvědavosti, protože se mi ty karty líbily a nakonec jsem kompletoval i base set, ale ty ostatní karty jsem měl doma dost dlouho, protože je nikdo nechtěl - a to mluvím o podpisech a memo, jelikož inserty mám doma dodnes. A karty, co jsem chtěl, jsem si stejně kupoval. Stejně jako letos. Beru to ale ze svého pohledu, když sbírám jen jednoho hráče.
Obrázek

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 Moje kartičky 4x Hobby, 1x Retail

Příspěvek od DaveBrownsound »

DzEjDy píše:
DaveBrownsound píše:Jenže zrovna u tohodle produktu to nebude moc jiný i kdyby to rozbalovali jednotlivci. Za kolik myslíš, že někdo prodá memo kartu /30, když je to spolu s jednou podpisovkou hit celýho boxu za 2700 Kč? Řekl bych, že tady tu cenu určuje hlavně plnění vs. cena boxu, za 300 to přeci nikdo nemůže prodat, když box stojí 2700 Kč.
Dobrý Dave, ale proč by cenu jednotlivých karet měla určovat cena celýho boxu? U nhl boxů to nikdo "kvůli penězům neotevírá", "obsah na peníze nepřepočítává",... ale u českých karet to tak budeme dělat? Takže budeme zase světoví? Problém je v tom mini trhu. Jsou tady dva větší eshopy, dva možná tři menší, který se snaží nějak prosadit a pak skupinka pár lidí, kteří otevírají boxy na kšeft. Zajímavý je, že ceny těch karet jsou z 99% jak přes kopírák. Neříkám, že jsou mezi sebou domluveni, ale asi těžko deset lidí nezávisle na sobě vytvoří totožný ceník. Prostě jedna velká kopírka, když to funguje jednomu, tak to další dělá stejně. Ale to je jedno. Jenom nerozumím tomu faktu, proč zrovna u českých karet má být cena odvozována od částky za kterou se prodávají boxy/case. Proč si mám koupit memo stick /30 za tisíc, když můžu mít podobnou kartu stejnýho hráče třeba na Cupce za polovinu.
Já to spíš myslel tak, že když si koupím takovej box za 2700, tak tu memo kartu za 300 prodávat nebudu (a už vůbec ne nabízet), to ji buď vyměním za nějakou kartu, co chci do sbírky nebo si ji nechám, než až bych jí jen tak prodával úplně pod cenou do světa. A je otázka, jestli bych takovej box vůbec koupil.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Odpovědět

Zpět na „Květen/May 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti