2019-20 The Cup

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

2019-20 The Cup

Příspěvek od mapko »

Sorry chlapi nemam nahlady ale dnes som dostal cenu boxu v predpredaji
900 USD !!!! kam toto ide ... *what*

Uživatelský avatar
elektrikar
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 751
Registrován: pát 11. lis 2016 15:39:07
Bydliště: Rakovník

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od elektrikar »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
chyběnka
na vymenu
sbírka :
EHLERS

MOST WANTED:
"YEAR OF THE DRAGON" Signature (x/19)
YOTD-12 Pavel Kantor (G) TRI
YOTD-22 Vladimír Svačina TRI
YOTD-24 Ethan Werek TRI

Uživatelský avatar
flynander
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 110
Registrován: pon 01. zář 2014 19:05:20
Bydliště: Šternberk

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od flynander »

The Cup se s cenovkou 900 dolarů stále více vzdaluje obyčejným sběratelům... Asi to bude hlavně velkým počtem zajímavých nováčků na rookie kartách. U CUPek se mi pravidelně většina karet líbí, ale třeba design Brilliance na mě působí trochu laciným dojmem. Mrzí mě, že se začínají v sérii objevovat karty se sticker podpisy, ale chápu, že sehnat 9 hráčů na podpis jednoho bookletu nebude moc reálný (navíc v koronavirové době)..., ale stejně za tu cenu plechovky. :D

Uživatelský avatar
Tie
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4831
Registrován: úte 10. kvě 2011 21:44:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od Tie »

Mně přijde ohyzdná ta karta s Addidasem... tohle fakt nechceš vytáhnout z Cupek, ještě jako 1 of 1.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od DaveBrownsound »

flynander píše:... ale třeba design Brilliance na mě působí trochu laciným dojmem....
Za me dobry, aspon me nebude lakat je sbirat, tyhle holotropni karty rad prejdu...
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

Podobný karty, jako je Brilliance, je vždy lepší hodnotit až v reálu. Dříve jsem kolikrát takto odsoudil karty a když jsem je měl v ruce, byly úplně jiný. Třeba i u OFS. Hlavně, ať nejsou odřený...
Co se týče ceny - to je práce US a kanadských prodejců. My budeme mít ze startu velmi podobnou cenu jako loni. A rozhodně to nebude ekvivalent 900USD (s DPH u nás necelých 24000,- Kč).
Bohužel, CUPů nedostáváme tolik, co bychom potřebovali a musíme dokupovat jinde. Následně děláme průměrnou cenu, takže i nás se dotýká to, že prodejci to mají nahulené, protože nám to zničí výslednou prodejku. Ale věřte mi, není to práce UD. Vím to na 100%. A myslím si, že ti největší zámořští prodejci mají třeba i nákupní cenu lepší než my:-). Ty marže jsou neskutečné. Bohužel, zvýšená poptávka dělá divy. Já se jen bojím, aby si od příště něco nepřidali i v UD, když vidí, kolik na tom prodejci mají. Ani bych se jim nedivil. Mimochodem, ale i v US se daly boxy koupit v předprodeji za asi 620USD...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

gigo10m
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. pro 2011 7:51:40

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od gigo10m »

Kdy by tak mohl být checklist?

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od mapko »

u tych renomovanych predajcov som lepsiu cenu nevidel
ale urcite Pavle poznas ine zdroje ako ja to som si isty
kazdopadne je to des
pavelbart píše:Podobný karty, jako je Brilliance, je vždy lepší hodnotit až v reálu. Dříve jsem kolikrát takto odsoudil karty a když jsem je měl v ruce, byly úplně jiný. Třeba i u OFS. Hlavně, ať nejsou odřený...
Co se týče ceny - to je práce US a kanadských prodejců. My budeme mít ze startu velmi podobnou cenu jako loni. A rozhodně to nebude ekvivalent 900USD (s DPH u nás necelých 24000,- Kč).
Bohužel, CUPů nedostáváme tolik, co bychom potřebovali a musíme dokupovat jinde. Následně děláme průměrnou cenu, takže i nás se dotýká to, že prodejci to mají nahulené, protože nám to zničí výslednou prodejku. Ale věřte mi, není to práce UD. Vím to na 100%. A myslím si, že ti největší zámořští prodejci mají třeba i nákupní cenu lepší než my:-). Ty marže jsou neskutečné. Bohužel, zvýšená poptávka dělá divy. Já se jen bojím, aby si od příště něco nepřidali i v UD, když vidí, kolik na tom prodejci mají. Ani bych se jim nedivil. Mimochodem, ale i v US se daly boxy koupit v předprodeji za asi 620USD...

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

I DC startovalo asi 600, nebo 620. A hned to stáhli.... anebo možná hned vyprodali, co měli do předprodeje. u Panini (v NBA) stojí stejná paráda 5000USD...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

gigo10m píše:Kdy by tak mohl být checklist?
velmi brzy, již jsme dostali info, že release date je skutečně 17. 2. Sice se ještě může něco posunout, ale určitě ne o měsíce...
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od DaveBrownsound »

pavelbart píše:Podobný karty, jako je Brilliance, je vždy lepší hodnotit až v reálu. Dříve jsem kolikrát takto odsoudil karty a když jsem je měl v ruce, byly úplně jiný. Třeba i u OFS. Hlavně, ať nejsou odřený...
Pavle, věřím tomu, že to budou pěkné karty, ale pořád to bude pestrobarevná holokarta, to není můj šálek čaje. Stejně jako ty holokarty sunset nebo jak se jmenujou z Platinum nebo ty ohnivý nesmysly s negativem na Full Force :-) A ten checklist na Brilliance stál loni taky za prd. Dřív tam bývaly legendy a top hráči, teď 3/4 nováčků, ztrácí to svoje kouzlo.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
Ragnarook
Veterán
Veterán
Příspěvky: 945
Registrován: stř 10. zář 2014 22:49:10
Bydliště: Frýdek Místek

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od Ragnarook »

Kolikrát si říkám, že ta poptávka rapidně narostla co se rozmohly ve velkém Group Breaky. A že za mořem na to mají firmy, kde se odbalujou GB teda ve velkém. Mně teda akorát mrzí, že se to týká všech karet ty ceny. Upper Decky základní jsem rád rozbaloval pravidelně, ale když se cena boxu začíná blížit třem litrům, tak to prostě už je trošku moc no. Za ty prachy jsem si kupoval classic signature ještě nedávno *lgh* .
Nabízejte INSERTY : 2015-16 FULL FORCE
Nabízejte JERSEY: 2004-05 PACIFIC
Nabídka: https://www.absolutecardcollector.cz/home - profil: Ragnarook
Sbírám: Jágr/Islanders/Ostřížek

Obrázek

Uživatelský avatar
leebour
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1637
Registrován: stř 28. pro 2011 16:37:35

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od leebour »

Ragnarook píše:Kolikrát si říkám, že ta poptávka rapidně narostla co se rozmohly ve velkém Group Breaky. A že za mořem na to mají firmy, kde se odbalujou GB teda ve velkém. Mně teda akorát mrzí, že se to týká všech karet ty ceny. Upper Decky základní jsem rád rozbaloval pravidelně, ale když se cena boxu začíná blížit třem litrům, tak to prostě už je trošku moc no. Za ty prachy jsem si kupoval classic signature ještě nedávno *lgh* .
:clap: :thumbup:

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

Ragnarook píše:Kolikrát si říkám, že ta poptávka rapidně narostla co se rozmohly ve velkém Group Breaky. A že za mořem na to mají firmy, kde se odbalujou GB teda ve velkém. Mně teda akorát mrzí, že se to týká všech karet ty ceny. Upper Decky základní jsem rád rozbaloval pravidelně, ale když se cena boxu začíná blížit třem litrům, tak to prostě už je trošku moc no. Za ty prachy jsem si kupoval classic signature ještě nedávno *lgh* .
Pamatuji si Classic Signatures za 2499,- Kč:-))).
Ale nemyslím si, že za navýšení cen mohou GB. Firmy jako CnC a pod. breakovali vždy ve velkém... Ta poptávka je vyšší díky obrovskému přílivu nových sběratelů, v US se spekuluje, že hodně z jiných sportů (zejména NBA), kde prostě ty produkty vyrostly do nesmyslů. A oni zjistili, že Gretzky se kupuje za zlomek ceny co Jordan, nebo McDavid či Lafreniere za zlomek toho, co Zion... pro ně i 200USD za Artifacts je pohodová cena. Stejný produkt v NBA od Panini stojí 800, 1000USD.
Osobně myslím, že produkty Panini už jsou strašně drahé i pro Amíky... Ekvivalent The CUP za 5000USD? To přece není pro normálního člověka, co třeba bere 4000USD... možná i proto ten přesun k hokeji. Další věc je, že spousta lidí je doma, ušetří hromady peněz za to, že si v práci nekupují obědy, nejezdí do práce autem atd. atd. I u nás sledujeme přísun spousty nových lidí.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Chrostik
Legenda
Legenda
Příspěvky: 1572
Registrován: pát 21. čer 2013 15:03:25
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od Chrostik »

pavelbart píše:Ta poptávka je vyšší díky obrovskému přílivu nových sběratelů


Ono to uz nie su zberatelia, ale priekupnici a investori. Nieraz som videl na FB prispevok, kde dotycny hladal nie karty do zbierky, ale karty na vhodnu investiciu... v poslednej dobe sa vyrojilo obrovske mnozstvo prave takychto ludi a najviac tym trpia naozajstni zberatelia, tie karty uz chodia za nezmyselne ceny...
pavelbart píše:Ekvivalent The CUP za 5000USD? To přece není pro normálního člověka, co třeba bere 4000USD...
Aj ja by som chcel byt taky normalny clovek, co berie 4000 USD *lgh*
Eric Lindros - 3600+ / ???
http://www.chromc.eu/
Obrázek

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od mapko »

ono taketo ceny tych skutocnych zberatelov vytlacia
ruku na srdce, kto z nas moze dat mesacne 30-50tis za karty?
to si mozem tak kupit jednu lepsiu kartu mesacne - ako priklad debilna ultimate auto NYR bez limitu za 500 USD? to uz fakt nemam srdce davat
nechapem ludi z CR/SR - kupia ho za 500 USD a potom sa ho tu snazia predat - za 500 EUR ... neviem komu, tu nie je 1000 ludi co ma bezodnu penazenku - ale to uz je ina tema

a boxy - 2019-20 Black Diamond za 400 USD? co by ste museli vytiahnut ?!?!

nove Synergy alebo Allure 130 USD? za co? tych 70 USD za minuly rocnik su ok a nie toto
on uz aj tie group breaky budu za neunosne ceny

neviem no ... ja som za posledne 2 mesiace nic poriadne nebol schopny zohnat do zbierky *nevim*
otazka ako dlho ma to takto bude este bavit

a naspat ku CUP ... za 900 USD - tiez by ste museli mat extra super kartu aby mala cenu aspon boxu - 2 radovky po 15 usd a 4 karty za 870 USD ... nie necakam ze sa ten box zaplati ale cena/vykon je uz uplne mimo

dovody? investori, nuda doma, neminaju ludia peniaze inde, viac zberatelov? mozno vsetko dokopy, len by zaujimalo ci je to docasny stav alebo bude horsie

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

Marian, ale ty ceny karet zároveň dnes hodně vyrostly, takže růst cen boxů je logický. Mně to vůbec nedělá radost. Ale je to zákon trhu, je to přirozené, děje se v každé branži.
Chrostiku - on ten plat v US (průměrný) je určitě nižší:-). Tím jsem chtěl naznačit, že to je dost i pro někoho, kdo má lepší práci:-).
Co se týče toho tvrzení, že tím trpí opravdoví sběratelé - kdo je dnes pravý sběratel? Znám jich hodně, ale speciálně u nás FB je plný lidí, kteří daleko více prodávají než sbírají. Třeba i to hrálo roli pro ten růst. Musím se někdy až smát, když slyším ty story od zákazníků:-).
Má to ale i druhou stránku. Před 2, 3 a hlavně 6, 7 lety, člověk vytáhl pecku z boxu, case hit. A dostal za ní 2000,- Kč. To taky nebylo v pořádku. Trh se hodně uzdravil a dnes díky větší poptávce máme jako sběratelé v ruce velmi často kartu, která má hodnotu 2 až 5ti násobku boxů. To nebylo snad ani před rokem. Ale samozřejmě chrostikovo tvrzení pravdivé částečně je. Já osobně, pokud chci dnes Haška do sbírky, co nemám, u lepších karet se motám kolem 400, 500USD oproti 100, 120 před řekněme 2, 3 roky. To je neskutečný rozdíl. A velmi často raději mávnu rukou (beru to tak, že mám toho dost a nemusím mít vše - sběratelství pro mě není hon, blbý je, když sbíráte set a chybí Vám pár karet). Nejhorší je, že ta karta se stejně za 2 dny prodá!! Ale jsem si jistý, že bych dnes takovou sbírku jako mám nemohl dát dohromady. A nejsem zdaleka sám.
Všem se totiž zároveň zvýšila hodnota sbírek. Nikdo, kdo sbírá dlouho, to nesbírá kvůli penězům. Ty, co aktuálně spekulují, to mohou za pár měsíců, roků, opustit. Ale jsem přesvědčen, že nikomu nevadí, že má doma něco cenného. Vezměte si kolik je v ČR a SK sbírek Jágra, Ovečkina, McD... ty lidi mají v ruce nyní poklad. A vím, že často i kartu ze sbírky prodají. Ale nemám jim to za zlé. Pokud tím můžete vyřešit nějakou životní situaci... i takový případ znám.
Otázkou pak je, co bude trh dělat dál. Já osobně si myslím, že když něco vyroste moc rychle, není to zdravé. Vezměte si "blbou" Jágrovu Premier RC Grade 10. Prodává se kolem 600USD, ještě před 3 měsíci to bylo 250USD. Může to ještě růst? Kdo ví...
Osobně myslím, že to nemůže dlouho růst stejným tempem, ale zároveň předpokládám, že už to nikdy nepadne na ceny před covidem.

A k tématu - dnes platíme fakturu za The CUP, takže opravdu vyjdou brzy!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
mapko
Legenda
Legenda
Příspěvky: 3657
Registrován: pon 23. kvě 2011 12:17:56
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od mapko »

Pavle, mas pravdu, ze hodnota zbierky je teraz radovo uplne niekde inde
ale ked to zbieras, je ti to vlastne jedno, lebo ja to aj tak neplanujem predat :)
skor ma stve, ze tazko nieco pridam

zijeme v nestandardnom svete, nic, ani ekonomika sa nevyvija pdola doteraz popisanych principov, spolocnost sa dostala do zvlastnej situacie a uvidime co nas este nestandardne caka ... ja by som bol rad keby radsej zase mohli vypadnut od pocitacov von, k moru, na hory atd tak si drzme palce

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od Bianconero »

pavelbart píše: Osobně myslím, že produkty Panini už jsou strašně drahé i pro Amíky...
Ale lidé budou pořád hájit Panini a říkat, že by byla potřeba, aby se vrátili na hokejový trh. :) Sám to vidím, protože sbírám okrajově i NFL a NBA a ceny boxů/balíčků šly raketově vzhůru. A návrat Panini by ničemu nepomohl, ať už mají grafiku a kvalitu karet sebelepší. I kdyby šli s cenou v hokeji trochu níž, než jakou mají pro basket a fotbal, stejně by Upper Deck musel jít s cenou trochu nahoru, resp. by se to přímo nabízelo. A to zapomínáme na evropský fotbal, resp. na produkty Selectů od Panini, to jsou taky rakety, zvlášť když se člověk podívá na Ronalda, Messiho nebo Mbappeho. Sbírám Bernardeschiho a cena paralelek není úplně přívětivá, i když to jsou karty v limitu /125 nebo /199. U karet s limitem /99 a méně je to teprve výzva. A u hráče, který de facto "nikoho nezajímá", je to i tak cenově lehce ujeté.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 The Cup

Příspěvek od pavelbart »

mapko píše:Pavle, mas pravdu, ze hodnota zbierky je teraz radovo uplne niekde inde
ale ked to zbieras, je ti to vlastne jedno, lebo ja to aj tak neplanujem predat :)
skor ma stve, ze tazko nieco pridam

zijeme v nestandardnom svete, nic, ani ekonomika sa nevyvija pdola doteraz popisanych principov, spolocnost sa dostala do zvlastnej situacie a uvidime co nas este nestandardne caka ... ja by som bol rad keby radsej zase mohli vypadnut od pocitacov von, k moru, na hory atd tak si drzme palce
Samozřejmě, že ti to je jedno. Ale teď si vezmi, že bys přišel o práci a třeba za půl roku potřeboval řešit nějaké nečekané výdaje, tak ti to vyřeší situaci. Chraň bůh, nikomu to nepřeji, ale v tu chvíli bys byl hodně rád, že karta, cos kupoval za 80USD je dnes na 400. Takto jsem to myslel. Bohužel, jak píšeš, něco přidat, je sci-fi. A musíš mít hodně hluboko do kapsy. Např. Starquest Gold Haška - nabídka 2000USD. To jsem rovnou odmítl, ale věřím, že to prodávající v pohodě dostal... a že to vlastně ještě byla možná dobrá cena:-))). Ale já bych to nedal. Za takovou cenu snad jedině Shield.
Bianco - je to jak píšeš. A prostě (logicky) hokej šel nahoru s ostatními sporty... Já to hrozně vidím na shopu. Denně se prodávají drahé karty, co máme dlouho v nabídce. Kouknu na ebay a hned je mi jasný proč který kus:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host