2019-20 Upper Deck Engrained

Žhavé novinky týkající se sezóny 19 / 20
Odpovědět
Uživatelský avatar
valento3
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2692
Registrován: úte 31. kvě 2011 20:27:51
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od valento3 »

Release date: April 29, 2019

Configuration:
Cards per pack: 6
Packs per box: 1
Boxes per case: 10 (two 5-box inner cases)

Box Break:
- Signature Shots – 1
- Additional Autographs or Memorabilia Cards – 2 Total
- Base Cards or Parallels – 2
- Additional Parallels or Inserts – 1

2019-20 Upper Deck Engrained Hockey uses wood as a central theme. More specifically, it looks to the hockey stick as a form of inspirations. While the memorabilia cards are the obvious offshoot, it goes beyond that. All facets of the checklist integrate the idea, similar to how UD Ice does with acetate.

Engrained leans towards the high-end with single-pack boxes. Of the six cards found in each, three are hits. Boxes also have a pair of base cards or parallels and one insert or additional parallels.

2019-20 Upper Deck Engrained Hockey Base Set Basics

The main set has three sections. Veterans fall under Stars, retired players are Legends and rookies are, well, Rookies. No matter the section, individual cards are numbered to 299 and done to have an oak look. Each box has one of the Rookies and either a Stars or Legends card. These can be either the base form or one of the parallels.

Obrázek

Mahogany parallels have 99 copies each. Other types include Ebony (/49) and Rosewood (1/1). Select cards also have Autographs (Stars – 1:8, Legends – 1:15, Rookies – 1:3), Mahogany Premium Memorabilia, Ebony Premium Memorabilia Autographs, and Rosewood Premium Memorabilia Autographs (1/1).

Autographs, Memorabilia Cards and Other Inserts

Of the three hits in each box, one falls under the Signature Shots banner. The signing area on these are either manufactured carbon fiber or wood. In addition to the main versions, Star and Legends have Red Ink (/10) and Gold Ink (1/1) parallels.

Rookie Signatures Shots have either 249 or 149 copies, depending on the player. From there, print runs for Red Ink parallels drop to 99 or 35. Gold Ink cards are one-of-ones.

Obrázek

Remnants has a checklist of 100 cards, each with a piece of memorabilia. These have a couple of parallels including one with autographs.

Obrázek

Complete Sticks (/25) and Complete Sticks Signatures (/25) have three different pieces from game-used sticks.

Obrázek

2019-20 Engrained Hockey has a pair of one-of-a-kind inserts. Distinguishing Marks have personalized pieces of sticks done by the players.

Obrázek

Dual Stick Nameplates take from the name portion from two sticks. A total of 15 pairings are on the checklist.

Obrázek

Synthesis (1:2) returns for a second year. This 50-card insert set mimics the look and feel of current stick technology. Parallels include Blue (/99), Autographs (1:5) and Gold Autographs.

Obrázek

Carved In Time (1:7) inserts are on wood stock with laser-etched player images. Autographs versions are also available, landing 1:30 packs.

Obrázek

Signature Flexures (1:12) and Honorary Engravings (/100) are also part of the checklist.

Uživatelský avatar
jarse
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1354
Registrován: stř 22. čer 2011 7:44:33
Bydliště: Znojmo

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od jarse »

předmět zájmu : Češi v NHL + karty reprezentace ČR + base sety (historie, legendy)
webová stránka: http://www.jarsecards.websnadno.cz
facebook : Jarse Karty
fotogalerie: http://www.jarse.rajce.net
Nabídka karet: http://www.jarsekarty.rajce.net

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od radek850 »

Tak jaký je váš pohled na Engrained? :)

Za mě za ty peníze očekávaně hrozné plnění, tahle série neměla vůbec existovat...
Buď svůj.

Uživatelský avatar
deiv14
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2532
Registrován: čtv 02. led 2014 23:29:48
Bydliště: Šternberk

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od deiv14 »

Musím souhlasit, i když jen částečně. Existence série mi totiž nijak zvlášť nevadí, ale cenově je teda opravdu hodně přepálená. Viděl bych to tak na úroveň Ice, SPGU, zkrátka kolem 3 tisíc a bylo by to ok. Takhle je to slabota.

Jako pozitivum vidím to, že se oproti loňskému roku podstatně zlepšila kvalita karet, což je ostatně všeobecný trend v letošní sezoně a za to si UD určitě zaslouží pochvalu.

Co mi naopak hodně vadí, tak "třísky" namísto kousků z povrchu. Bavím se samozřejmě o hokejkách. To je podle mě hodně špatně.
Obrázek

MOST WANTED:
2014-15 UD OPC Platinum Golden Treasures #36 Ryan Nugent-Hopkins 1 of 1
2013-14 Panini Titanium Retail Gold #85 Ryan Nugent-Hopkins /10


ACC admin team - https://www.absolutecardcollector.cz/home
Collector since January 6, 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od Bianconero »

Za mě radši Engrained než Stature. Ale to je čisté designová stránka věci. Některé karty jsou pěkné, líbí se mi řadovky a paralelky. Do sbírky Sarose jsem sehnal nádherné dvě memo karty. Už jen to, ze je Saros v checklistu je za mě obrovský palec nahoru. Plnění mě už upřímně nezajímá a cena taky ne, takže to nehodnotím.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
radek850
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 432
Registrován: ned 29. říj 2017 20:58:39
Bydliště: Praha

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od radek850 »

Za mě tam jsou jediné zajímavé karty ty Carved in time, ale to se mohlo klidně přidat jako zajímavý insert do jiné sady, já bych to například viděl jako velký tahák v The Cup boxech, nebo tak..ty karty jsou fakt peckový.
Ale mimo to tam nevidím nic nějak extra zajímavého, přesně ty kusy třísek na stick kartách mi dodávají pocit, že se UD jen zbavuje takového toho přebytečného materiálu (odpadu...)

Mrzí mě, že v posledních pár letech (nesbírám tak dlouho, ale schválně jsem si porovnal, jak postupně stoupá nových sérií od UD) jede UD spíš na kvantitu vydaných boxů, než na kvalitu a
atraktivitu...
Buď svůj.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od Bianconero »

Carved in Time je za mě "nejlacinější" karta, jakou tam můžeš najít. Nemyslím finanční hodnotou, ale svou povahou. Zrovna ty bych úplně vypustil a jsou pro mě nejméně atraktivní z celého produktu. Ale tak my dva máme diametrálně odlišný vkus, co se karet týče.
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13476
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od pavelbart »

Radku, je krásný, jak se každý motáme úplně v jiném světě. Mezi našimi zákazníky, mými kamarády a mezi sběrateli co mám kolem sebe, jsou tento rok Engrained hodnocené velmi dobře (na rozdíl třeba od loňských, kde je dost kritiky a oprávněné). Co se týče case group breaků (ony se casy úplně moc jinak neotevírají u těchto dražších sérií), jsou na ně velmi dobré ohlasy, speciálně casy, co jsme dostali do ČR my, byly plněné skvěle snad úplně všechny. Hodnotím hlavně vždy to, co se otevře u nás. A vůbec nemám problém přiznat, že něco stojí za starou bačkoru - třeba zrovna ty loňské byly o třídu horší. My máme na letošní série opravdu spoustu velmi pozitivních ohlasů hlavně na design a zlepšenou kvalitu karet (což byl velký průšvih loni, ale stejné to bylo třeba u Panini, jen lidi už zapomněli:-) ). Zlepšovat se samozřejmě dá vše, mně by jen zajímalo, jestli je opravdu nějaká série, kterou bys třeba zhodnotil jako pozitivní:-).
A pokud to budeš brát vše tak, jak píšeš, tak jsou samozřejmě všechny karty zbytečné - jsou to přece jen vyrobené kousky papírků:-).
Bianco, ta Carved - souhlasím, vyrobená karta, jako by bez sběratelské hodnoty (vlastně jako všechny nepodepsané či ne memorabilia karty). Nevím, jestli si je měl v ruce, myslím, že výroba takové karty bude dost mastná. Pže tento rok jsou fakt krásně propracované. Mně by potěšilo, kdyby třeba byly jen podepsané. A nebyly by i verze bez podpisů. Tam se s tebou dá defacto souhlasit. Myslím ale, že je to taková zajímavost v sérii. Ostatně, pokud se líbí i Radkovi, to už něco znamená:-).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
Bianconero
Legenda
Legenda
Příspěvky: 5772
Registrován: pon 30. kvě 2011 9:06:18

Re: 2019-20 Upper Deck Engrained

Příspěvek od Bianconero »

Po dnešním vybrání pošty jsem se v kráse Engrained jen utvrdil, viz obrázek níže. :)

Já si právě nemyslím, že by ta výroba byla tak mastná. Na stejné bázi, tedy stejnou technologií, nechával Matěj vypalovat na dřevěné krabičky na karty motivy podle přání a zaměření sbírky. Nahraješ návrh a laserem to vypálíš. Jako nejdražší vidím cenu grafiky. Ale jak říkáš, pokud se to líbí Radkovi, má to jistý punc kvality. :)

Obrázek
Let them hate. Just make sure they spell your name right.

Odpovědět

Zpět na „2019 / 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host