Peldap - SPGU 14/15

Boxy otevřené sběrateli v měsíci lednu 2015.
Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od pavelbart »

To je jasný, o tom žádná... Já to ani nesrovnával kus vs. kus, to jsou dvě úplně jiný roviny, jen jsem tím chtěl naznačit, že to je všude.
Třeba švédský karty, tam box stojí snad 1600, 1800,- Kč a není tam skoro nic. 5 insertů a myslím, že ani garantovaní memo a podpis, prostě hromada řadovek.
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od peldap »

já si z toho nic nedělám, jednou to je můj koníček a každá sranda něco stojí!!!!!
Veteran fans hcs píše:pelikoši, nic si z toho nedělej, jeď si svoji pohodu a užívej si svého koníka :)

jinak pane Bartko, zrovna SPGU bych s OFS Classic vůbec nesrovnával.
SPGU je klasická loterie buď a nebo, kdežto OFS Classic dávají sběratelům přiměřenou hodnotu za to kolik stojí.
přirovnal bych to třeba k UD MVP....

Uživatelský avatar
hektuur
Veterán
Veterán
Příspěvky: 990
Registrován: pát 06. pro 2013 18:25:18

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od hektuur »

Řekl bych že je každého věc co si koupí a co ne.. Jsou to jeho peníze takže si něma může vytapetovat třeba i ložnici. Někomu se tento produkt líbí někomu ne..Klobouk dolů že jsi ty peníze do toho vrazil. Kdyby jsi vytáhl nějákou monstrozní kartu tak by zase všichni psali jak je to skvělý atd.. Je to prostě o štěstí ne?
Sháním karty Petr Gewiese a SÍŇ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od peldap »

moje slova, přesně jak píšeš !!!!!!!!!
hektuur píše:Řekl bych že je každého věc co si koupí a co ne.. Jsou to jeho peníze takže si něma může vytapetovat třeba i ložnici. Někomu se tento produkt líbí někomu ne..Klobouk dolů že jsi ty peníze do toho vrazil. Kdyby jsi vytáhl nějákou monstrozní kartu tak by zase všichni psali jak je to skvělý atd.. Je to prostě o štěstí ne?

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od 33mc »

Zase se vracíme někam do doby, kdy už se tady tohle řešilo...

TO PELDAP : hrubá citace z úvodu Tvého příspěvku : "Moc díky za případné komentáře..." .
Nemělo tam spíše být " Moc díky za případné POZITIVNÍ komentáře" ?

TO PAVEL : Na boxu OFS Classic se nedá vydělat ??? A proč je tedy rozbaluješ ? Abys na každém boxu provařil ?
I když ono to vlastně u Tebe docela jde, když prodáváš pod cenou karty, které se dají v pohodě prodat za dvojnásobek...

A že si nepamatuješ dobu, kdy se na otevírání NHL boxů dalo vydělat ? To zas bude asi tím, že jsi do toho vlaku nastoupil
teprve na zpáteční cestě...
Jasně, díra na trhu tady - co se týče prodeje NHL boxů - vznikala, protože právě proto, že se začal trh ubírat trošku jinam, jsem pomyslně předal "žezlo" prodeje boxů pánům z http://www.hokejovekarty.cz a ti pak zase v podstatě předali žezlo Tobě..
Na prodeji boxů se pochopitelně stále vydělat dá - obzvláště má-li člověk monopol - ale věř mi, že byla doba ( a ne úplně krátká ), kdy se dalo mnohem víc peněz vydělat na samotném rozbalování...

Před asi patnácti lety jsme si kupovali boxík - jak říkal pan Hrbek " ke kávičce"...
Stál okolo patnácti stovek, bylo v něm většinou 24 balíčků po osmi až deseti kartách a tak nějak, než to člověk rozbalil, kávička vystydla...
Co ale dneska může někoho bavit na třicetivteřinovém otevření boxu s jedním balíčkem o pěti kartách nota bene za skoro
čtyři tisíce Kč ??? To u toho kafe ani nesedne lógr...
Navíc, když každoročně ceny boxů šplhají nahoru a ceny vytažených karet padají dolů ?

Závěrem, jak už tady bylo mnohokrát napsáno - každý si může se svými penězi dělat, co uzná za vhodné...
Tohle právo nikomu neberu a naštěstí ani nikomu na boxy nepřispívám.
Nicméně můj názor je takový, že otevírat v dnešní době drahé boxy NHL můžou jen ti, kterým s dlouholetým kamarádem
a průkopníkem karet v ČR říkáme "pacienti".

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od pavelbart »

*gp* Martine, jako vždy:-)

Chodit někam a kazit lidem radost z něčeho, to je taky věc dotyčného, a ostatní, zkusím snad krátce.
Mně žezlo opravdu nikdo nepředal. To bylo úplně jinak, ale to ty přece sám moc dobře víš... Jinak ty žiješ z minulosti. Mě minulost extra nezajímá. Já udělal tohle, já tamto... Já toho mohl mít, kdyby mi v roce 1989 bylo 25... měl si z toho business mnohem větší než lidi dnes (řadovka 50,- apod.), pže byla jiná doba. jasně, díky internetu skvělá, čekalo se na to, co ti kdo pošle. Super. Ale je to pryč.
Doba skončila, tak si to zavřel, to je přece normální. Zachytil si 90. léta, to platilo nejen v kartách...Já mluvím o době třeba před 10ti lety a toho se skutečně moc extra nezměnilo. SPGU - to je extrém, a souhlasím s tou dobou rozbalení. Ale třeba na GB super vzít case:-))). Video tak 4 minuty :D . Žádná práce:-)).
Boxy NHL jsou naší nejhorší komoditou, co se týče marže, ale to je úplně jedno. Držíme je proto, že je v ČR pořád dost lidí, kteří si je rádi rozbalí. Když něco děláš, tak musíš komplet, ale to je jiná debata. Ve své hlavní práci to máme zrovna tak. Jinak sisi možná všiml, že vynecháváme nesmyly typu ITG Ultimate 13-14 apod.
Proč rozbaluji OFS? Abychom měli karty z OFS. Proč je budu kupovat?? A kde??? NHL karty mám kde koupit, mám kde koupit OFS? Ne!
OFS bych přirovnal finančně třeba k MVP, OPC, nebo Score. Tam to právě občas příjemně překvapí. Rozbaluji i NHL boxy, na kterých si myslím, že nijak extra neproděláváme, jak kdy, upřímně, vždy mě zachrání nějaká karta typu MacKinnon /99, a protože otevíráme často, občas se prostě něco takového povede. Ano, jsou dny, kdy rozbalíme 4 boxy a nic moc tam není. Ale o tom to bohužel taky je. Já myslím, že všichni tady tvůj názor známe, neříkám, že je zcestný, s hodně věcmi souhlasím, ale řešíš něco, co se tě moc netýká. Myslím v tom smyslu, že NHL nesbíráš (nové karty) a boxy nerozbaluješ, tak by ses nad tím klidně mohl doma zasmát a je to. Ale jak píšu nahoře, je každýho věc, co píše, co kupuje apod. Já si jdu zahrát hokej, tak se tu všichni mějte a pěkný večer! A hlavně - jsou to jen karty... nic kvůli čemu bychom se měli střílet. Peldovi díky za break a příště to u Vás bude lepší, o tom jsem na 100% přesvědčen:-))).
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od peldap »

hned na začátku jsem napsal, že pokud má každý na tento produkt svůj názor ať pozitivní nebo negativní, pak je vše v pořádku a tudíž jsem rád za každý příspěvek nebo komentář.
hokejové karty jsou už 19 let můj velký koníček, veškeré volné peníze jdou do karet, někdy více, někdy méně, dle situace, pokud bych si mohl dovolit vysolit 13000Kč za UD The Cup, tak si box koupím a jestli jsem teď ve škatulce "pacient" pak by mě zajímalo, do jaké kategorie bys mě zařadil po koupi tohoto boxu.
33mc píše:Zase se vracíme někam do doby, kdy už se tady tohle řešilo...

TO PELDAP : hrubá citace z úvodu Tvého příspěvku : "Moc díky za případné komentáře..." .
Nemělo tam spíše být " Moc díky za případné POZITIVNÍ komentáře" ?

TO PAVEL : Na boxu OFS Classic se nedá vydělat ??? A proč je tedy rozbaluješ ? Abys na každém boxu provařil ?
I když ono to vlastně u Tebe docela jde, když prodáváš pod cenou karty, které se dají v pohodě prodat za dvojnásobek...

A že si nepamatuješ dobu, kdy se na otevírání NHL boxů dalo vydělat ? To zas bude asi tím, že jsi do toho vlaku nastoupil
teprve na zpáteční cestě...
Jasně, díra na trhu tady - co se týče prodeje NHL boxů - vznikala, protože právě proto, že se začal trh ubírat trošku jinam, jsem pomyslně předal "žezlo" prodeje boxů pánům z http://www.hokejovekarty.cz a ti pak zase v podstatě předali žezlo Tobě..
Na prodeji boxů se pochopitelně stále vydělat dá - obzvláště má-li člověk monopol - ale věř mi, že byla doba ( a ne úplně krátká ), kdy se dalo mnohem víc peněz vydělat na samotném rozbalování...

Před asi patnácti lety jsme si kupovali boxík - jak říkal pan Hrbek " ke kávičce"...
Stál okolo patnácti stovek, bylo v něm většinou 24 balíčků po osmi až deseti kartách a tak nějak, než to člověk rozbalil, kávička vystydla...
Co ale dneska může někoho bavit na třicetivteřinovém otevření boxu s jedním balíčkem o pěti kartách nota bene za skoro
čtyři tisíce Kč ??? To u toho kafe ani nesedne lógr...
Navíc, když každoročně ceny boxů šplhají nahoru a ceny vytažených karet padají dolů ?

Závěrem, jak už tady bylo mnohokrát napsáno - každý si může se svými penězi dělat, co uzná za vhodné...
Tohle právo nikomu neberu a naštěstí ani nikomu na boxy nepřispívám.
Nicméně můj názor je takový, že otevírat v dnešní době drahé boxy NHL můžou jen ti, kterým s dlouholetým kamarádem
a průkopníkem karet v ČR říkáme "pacienti".

Uživatelský avatar
gonzzzales
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2708
Registrován: ned 22. dub 2012 14:44:05

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od gonzzzales »

Tady jde ale o dva pohledy. Jeden je ten, že někdo počítá box jako to, na čem by měl vydělat. A druhý je o tom, že si někdo koupí box jen pro sebe, bez snahy přepočítat cenu boxu a cenu vytažených karet.
Sbírám - Sean Couturier
Contenders, Certified, Artifacts, Limited

prodej, výměna - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.php?f=43&t=2731
wantlist - http://forum-hokej-karty.cz/viewtopic.p ... 682#p43682

Uživatelský avatar
pavelbart
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13480
Registrován: pon 18. dub 2011 20:39:49
Bydliště: Litvínov

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od pavelbart »

gonzzzales píše:Tady jde ale o dva pohledy. Jeden je ten, že někdo počítá box jako to, na čem by měl vydělat. A druhý je o tom, že si někdo koupí box jen pro sebe, bez snahy přepočítat cenu boxu a cenu vytažených karet.
Přesně tak. Já třeba i dnes jsem naštvaný po nepovedeném boxu, upřímně rozbalovat nemusím. Base set a i karty CZ, SK si umím sehnat bokem. Za lepší peníze, než vytažené z boxů. Ale vždy mě dostane ten adrenalin... Zážitek. Vždy si řeknu - ale tak žijeme jen jednou:-).
A další věc - všechny hašany, co jsem vytáhl z boxů si přesně pamatuju!!
Dominik Hašek sbírka - k 29. 7. 2016 NHL celkem 2603 ks. OFS a Legend CS - 221 ks v roce 2014.

Uživatelský avatar
33mc
Veterán
Veterán
Příspěvky: 802
Registrován: sob 04. čer 2011 23:25:43

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od 33mc »

pavelbart píše:NHL karty mám kde koupit, mám kde koupit OFS? Ne!
Blbost - kdybys chtěl, mohl jsi mít karty třeba ode mně...

Další věc - já nic neřeším, já jen píšu svůj názor.
Navíc jsem ne zcela pochopil Tvojí poslední větu..

TO PELDAP : Rozbalovač UD THE CUP je "těžký pacient"... *lgh*

peldap
Veterán
Veterán
Příspěvky: 899
Registrován: úte 22. led 2013 12:33:17

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od peldap »

tak to už bude asi na LDN, že?
33mc píše:
pavelbart píše:NHL karty mám kde koupit, mám kde koupit OFS? Ne!
Blbost - kdybys chtěl, mohl jsi mít karty třeba ode mně...

Další věc - já nic neřeším, já jen píšu svůj názor.
Navíc jsem ne zcela pochopil Tvojí poslední větu..

TO PELDAP : Rozbalovač UD THE CUP je "těžký pacient"... *lgh*

Uživatelský avatar
Dampa17
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2052
Registrován: pon 30. kvě 2011 11:45:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od Dampa17 »

Já myslím, že podstatné je uvědomit si jednu základní věc - bavíme se hobby neboli koníčku. A ten prostě většina "zapojených" bude dotovat a díky nim pak může být holt pár těch, pro které to může být zároveň i zdrojem výdělku. Holt ti první (pacienti ;) ) vytvářejí určitý trh pro ty druhé. No a pro ty první je ten "profit" právě v jiné rovině, než té finanční (třeba zážitek z rozbalování) a když se část peněz třeba vrátí nebo za vytažené karty získají jiné do sbírky, tak bych to bral jako určitý bonus. Samozřejmě určitý poměr cena/výkon by měl být, ale čekat, že vše se zaplatí je z pohledu hobbysty (sběratele) nereálné. Já třeba teď o víkendu zkouknul nějaké stránky modelářů a myslím si, že ti třeba do svého koníčka taky vrazí nemalé peníze, o času ani mluvit nebudu a že by tam byla nějaká "návratnost", to si opravdu nemyslím. Prostě jde o to "vypnout" při něčem, co mě baví ;)
... no a abych jenom neplácal, u tohoto boxu je škoda že za ty peníze není víc muziky právě třeba v počtu paklíků. Těch 24 opravdu vydrží k té kávičce, zatímco toto je spíš k párku v rohlíku na stojáka v bufáči :think: ... a u samotných karet je škoda, že třeba ta stick nemá vícebarevný kousek hokejky, to by pak byla moc pěkná karta a za takovou bych já osobně byl třeba rád

Uživatelský avatar
1993-94
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 161
Registrován: pát 14. zář 2012 10:50:25
Bydliště: Praha/Č Buděj.

Re: Peldap - SPGU 14/15

Příspěvek od 1993-94 »

Tak v té modelařině je ten trend podobná jako v kartách. Naši tátové a i já jsme začínali na modelech v měřítku 1:72 a stavělo se převážně s krabičky. České modely za pár kaček. Dneska je to úplně někdě jinde. Populární jsou velká měřítka 1:48 a 1:32. Když chcete pěkný model, tak si musíte většinou koupit plno doplňků a k tomu i patřičné vybavení. A ty doplňky vás stojí někdy pomalu to samé jak ten model. Trh na nás valí dokola se opakující Messerchsmitty, Spitfiry, Mustangy. A v kdysi oblíbeném měřítku máte dneska modely spíše raritních mašin, malokusové série a cena se pohybuje jako když si koupíte ten větší model 1:48 např. Pokuď se nežívíte tím, že stavíte modely na zakázku, nebo kvůli recenzím do časopisů, tak vám s dobře postaveného modelu zbyde jen vzpomínka na příjemně strávené chvilky (také chvilku napětí, nebo ty které se odehrávají na kolenou, když vám nějaký malý dílek upadne na zem) a dobrý pocit z krásného modelu. I modelařina je svým způsobem zběratelství, protože spoustu modelářů nepostaví všechny modely do konce života.
Chce li mít člověk koníček, musí si člověk prostě šáhnout většinou do peněženky. Tedy pokud mu nestačí sedět doma u televize s lahváčem v ruce a o nic se nezajímat. Tyhle lidi mi přijdou jako daleko větší pacienti, než ten kdo si za svoje vydělaný peníze koupí box a rozbalí si ho.
Jo devadesátky fajn. Spousty karet v boxu. Taky se mi to líbí. Ale co si člověk mohl krom pěkných inzertů vytáhnout? Ani třeba na pražskou burzu už moc lidí s řadovkama (NHL) nechodí. Tyhle karty se už pomalu prodávaj na kila. Ten trh se někam posunout musel. Kam to půjde dál, tak na to jsem zvědav. Zkrátka stalo se to zábavou pro lidi, kteří jsou ochotní zaplatit i více peněz s tím, že můžou mít podepsanou, nebo jinou memo kartu, stejně jako v tom modelaření, když si přikoupíte set třeba například vybavení pilotního prostoru.
Holt za všechno se platí. Své by vám určitě řekli vláčkoví modeláři, astronomové, chovatelé zvířat...........

Odpovědět

Zpět na „Leden/January 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů