1x box OFS Classic 14/15

Boxy otevřené sběrateli v měsíci listopadu 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Molda
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2358
Registrován: ned 22. kvě 2011 11:18:38
Bydliště: Havířov

1x box OFS Classic 14/15

Příspěvek od Molda »

Tak jsem se kvůli nedostatku času dostal k breaku nových OFS až teď, ačkoliv jsem je objednával hned u vydání.

Na sérii jsem se určitě těšil, protože ačkoliv extraligu momentálně nesbírám ani nijak aktivně nesleduji (v dětství jsem sbíral i extraligové karty a třeba k takovým APS 94/95 mám hodně velký vztah, protože to byl první set, který jsem kompletně sesbíral kdysi a to ještě po staru balíčkama z trafik a osobníma výměnama :D Set mi byl později ukraden, tak jsem si ho nedávno z nostalgie sesbíral znovu ) - tak české karty a situace kolem nich mě samozřejmě zajímá.

Situace kolem karet OFS mě dlouhé roky štvala, protože ačkoliv mnozí tvrdili "slováci třeba nemají nic, buďme rádi, že máme aspon něco", já tohle tvrzení neměl rád. Protože drtivá většina problémů a negativ, které OFS karty řadu let měly, byly věci, které se s trochou snahy daly určitě zlepšit. Ale stále se tak nedělo a rok od roku se jednalo o stále stejnou hrůzu.

Jsem rád, že jsem se dočkal dne, kdy se tato série rapidně zlepšila. Je vidět, že to prostě jde, když se chce.

Teď už k breaku. Jelikož breakuji s velkým zpožděním, řadovky už všichni znáte, a tak házím jen ten zbytek:



Nejprve paralelky rainbow /125 a glacier /25 (Kováčik, Laš):

Obrázek
Obrázek
Obrázek



Inserty (bral jsem k boxu i jeden balíček navíc a v něm byl Jarouš):

Obrázek
Obrázek
Obrázek



A na závěr dva zlínské hity (škoda jedné barvy, doufal jsem, že se povede lepší kousek :D ):

Obrázek



A dvě podpisovky:

Obrázek



PLUSY:
- materiál
- cena
- design
- minimální "šance" na redemption
- obsah boxu
- ani jedna poškozená karta
- pěkné fotografie

MÍNUSY:
- "error" karty, které mají celou přední i zadní stranu v nízké kvalitě (rozmazanou)
- velké množství duplikátů (ze 192 karet jsem měl 51 duplikátů)
- "papírová" zadní strana řadovek



Celkově hodnotím velmi pozitivně - obrovský posun vpřed, už teď jsem zvědavý na další ročník. Za tu cenu je to opravdu parádní box plný krásných karet, které se fakt člověk nemusí stydět mít ve sbírce oproti předchozím ročníkům OFS. Mnohem rozumnější koncepce insertů a paralelek, lepší materiál, zajímavé použité efekty apod.
Škoda těch chybových karet a velkého množství duplikátů, na box o 24 balíčcích je to řekl bych dost velké množství, v podstatě celá čtvrtina boxu jsou duplikáty.
Designově nádhera, nejvíce se mi líbí řadovky, solid walls a unique shooters. Ale i ostatní jsou super. Jen podpisovky se mi zdají trochu horší.
Uvítal bych ještě výraznější paralelky, aby ten použitý efekt byl ještě videtelnější a karta se tím více od řadovky odlišovala. Chápu, že by to bylo nákladnější, ale dovedu si živě představit, jak krásně by to vypadalo :D
A zrušil bych paralelky insertů, tuto věc jsem nikdy nechápal a asi nikdy nepochopím.
Podpisovky nakonec nejsou tak zlé jak jsem si dle náhledů myslel, že budou, ale kdyby třeba vypadaly tak jak mají provedenou zadní stranu, tak by byly parádní.

Na cestě mám ještě jeden box, rozbalování jsem si užil a těším se na další rok (či případně druhou sérii).

Odpovědět

Zpět na „Listopad/November 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti