Prázdninová akce OFS 4+2

Boxy otevřené sběrateli v měsíci srpnu 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Tony Lapacka »

Aktuální akci firmy OFS jsem využil k objednávce boxů OFS Plus 2011/12. Boxy přišly obratem a v pořádku.

S obsahem vcelku spokojenost, překvapilo mě ale, že jednotlivé boxy byly plněné dost rozdílně. Jeden obsahoval 5 podpisů, druhý 3, další dva atd., v posledním boxu byly zřejmě vrácené balíčky z obchodů a insertek tam bylo minimum.

Všiml jsem si, že ty lepší boxy byly v originál folii a ještě přelepené víko boxu isolepou, ty podprůměrné boxy byly zřejmě nějak dobalované později. Byly sice taky ve fólii, ale box uvnitř nebyl zalepený lepící páskou.

Nicméně se to celkově zprůměrovalo na 2 podpisy a 2-3 Cage Mesh karty na box. Samozřejmě plus spousta dalších insertů, např. 3 Die-Cut karty.

Cage Mesh karty:
Hamerlík - bílá, zelená
Pinc - bílá
Furch - zelená, zlatá
Kantor - černá
Salfický - stříbrná
Mensator - zlatá 2x
Pöpperle - zelená
Horčička - zlatá
Chábera - černá

Obrázek

Podpisy:

Květoň - black, red
Bicek - black, red
Karol Sloboda - black
Tomáš Pospíšil - red
Martin Zaťovič - red
Jan Peterk - black
Martin Čakajík - black
Milan Toman - black
Pavel Kolařík - red

Obrázek

Die-Cut karty: 2x Leška, 1x Peter Jánský

Obrázek

Legendy:

Josef Černý, Zdeněk Kepák, Meixner - Skopal - Šubrt, Fr. Vacovský, Rudolf Scheuer, Pavol Svitana, Stanislav Neveselý, Fr. Vorlíček, Fr. Kaberle

Obrázek

Stanislav Bartoň, Igor Liba, Vincent Lukáč

Obrázek


K 6 boxům firma OFS přibalila asi 20 premiových balíčků, kde bylo taky pár zajímavých karet. Skenuji jen ukázky Legend:

Ladislav Gula, Vladimír Dzurilla, Miroslav Dvořák


Obrázek


Samozřelmě, mohlo to být lepší, ale za ucházející cenu, cca 500 Kč na box ... přijatelné.

V boxech byla řada dalších insertů, pokud něco sháníte k doplnění sbírek, mrkněte na Checklist a napište.

http://www.ofscards.com/unnuke/modules. ... ge&pid=153
Hobby od roku 1994.

Uživatelský avatar
Steven Hockey Cards
Veterán
Veterán
Příspěvky: 1014
Registrován: úte 23. srp 2011 22:07:46
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Steven Hockey Cards »

Pár docela povedenjch karet, gratulace....

Jenom by mě zajímalo proč padla volba zrovna na 11/12 ? Tenhle ročník eště neni úplně zlevněnej na 300, nebo už jo ?

Uživatelský avatar
Lloyd
Opora
Opora
Příspěvky: 263
Registrován: pon 13. led 2014 16:06:48

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Lloyd »

Si nemůžu pomoct, ale ty "legendy"...To je na úrovni, jako když učitelka řekne: "Děti, najděte na netu nějaké staré fotky, vyřízněte z nich detaily rozmazaných panáčků a udělejte kolem nich nějaký ošklivý rámeček..." Mívali jsme skvělý hokejisty i fotoreportéry a takovouhle legendarizaci si prostě nezasloužej ani jedni...

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4348
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Maurice Richard »

Já si myslím, že hlavní problém je v autorských právech. Nemůžeš použít k takové věci každou fotku, kterou najdeš. Proto to někdy vypadá, tak jak to vypadá a souhlasím, že by si to zasloužilo lepší fota, ale bohužel. To byl i případ mého dotazu, proč není mezi golmany z Masked Stories Jan Peka!? Prostě prý nebyla fotka, která by šla použít aniž by bylo porušeno autorské právo, pokud jsem tomu tedy dobře rozuměl!? Ale myslím, že jo.... MR *cl*
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
Lloyd
Opora
Opora
Příspěvky: 263
Registrován: pon 13. led 2014 16:06:48

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Lloyd »

To, že se sluší autorům fotek zaplatit, se snad rozumí samo sebou. Pokud nemají nějaké přehnané požadavky, tak by to neměl být důvod pro to nějakou fotku nepoužít. Podle mě hlavně není vůle hledat fotky i jinde než v nějaký databance. Možná se pletu, ale myslím, že v soukromých archivech leží spousta použitelných a finančně dostupných fotek, jen se nikomu nechce po nich pátrat...

Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Tony Lapacka »

V tomhle bych se zastal výrobce, stačí si někde v antikvariátu sehnat nějakou hokejovou ročenku třeba z 80. let - kvalita fotek prostě nebyla na dnešní úrovni. Byl to asi pro OFS kompromis - mezi kvalitou fotky a jménem určitého hráče.

Navíc ještě dodávám, že ty kartičky jsou docela ok, ten rastr a určitá neostrost - to vzniklo, když jsem je skenoval, na kartách původně samozřejmě není.


Jinak co se týče důvodu k nákupu, jsou tam krom insertů ještě řadovky perspektivních hráčů: Hertl, Nathan Walker, Petr Zámorský, Jaškin, Mazanec... třeba z nich jednou něco bude.
Hobby od roku 1994.

Uživatelský avatar
DaveBrownsound
Legenda
Legenda
Příspěvky: 2916
Registrován: ned 06. říj 2013 0:04:02
Bydliště: Praha/ČB =M=
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od DaveBrownsound »

Tak až na toho Vacovského ty fotky nejsou až tak strašný.
MOST WANTED:
Karty HC Motor ČB
--------------------------------------------
HC Č. Budějovice - cca 2130 (bez expo apod.)
Detroit Red Wings - cca 2000
www.sbirka-karet.cz
Obrázek
Wantlist | Tradelist

Uživatelský avatar
Lloyd
Opora
Opora
Příspěvky: 263
Registrován: pon 13. led 2014 16:06:48

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Lloyd »

Nechci tu offtopicovat, když tak to někam přesuňte nebo smázněte, ale na tohle ještě musím zareagovat.
stačí si někde v antikvariátu sehnat nějakou hokejovou ročenku třeba z 80. let - kvalita fotek prostě nebyla na dnešní úrovni
V 80. letech určitě vznikaly mnohem kvalitnější sportovní fotky než dneska a to navzdory daleko horším podmínkám. To, co máš asi na mysli, je kvalita tisku. Jsem přesvědčenej, že z originálů fotek, které kdysi vycházely ve všech těch Sportech, Gólech a ročenkách a vypadaly tam jako rozmázlí černoši v tunelu, by byly krásný karty, třeba ve stylu Parkhurst 06-07.

Uživatelský avatar
Maurice Richard
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4348
Registrován: pát 23. bře 2012 4:43:37
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Maurice Richard »

Tak pokud mám správné informace, tak tyhle fotky z 80.let vlastní jejich autor pan Koliš a ten si jich dost ceni, nebo jak to napsat správně :-)?
Ale spíš jde o ty staré fotografie. Vacovský, Kobranov, to není opravdu nic moc a nebude to scanerem Tony :-)!
Já mám taky ve sbírce několik starých fotek, ale pořád to je kopie... A práva na originály má kdoví kdo?
Každopádně, tohle by mám mohl přesně vysvětlit výrobce karet. MR
Sbírám auto a memo karty Legend Montrealu Canadiens. Dále pak materiály týkající se LTC Praha a historie hokeje u nás do roku 1950.

Obrázek

Uživatelský avatar
Lloyd
Opora
Opora
Příspěvky: 263
Registrován: pon 13. led 2014 16:06:48

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Lloyd »

Pan Koliš je legenda sportovní fotografie a má velmi bohatý archiv, ale určitě není jediný, kdo v minulosti fotil hokej. Sehnat použitelný fotky třeba z 30. nebo 40. let, to už je asi dost velký problém, ale z 60., 70., 80. let by to zase tak nemožný být nemělo.

Uživatelský avatar
Tony Lapacka
Hvězda
Hvězda
Příspěvky: 647
Registrován: pon 04. črc 2011 12:44:43

Re: Prázdninová akce OFS 4+2

Příspěvek od Tony Lapacka »

Možná to bude tím, že fotografů, kteří v těch dobách kvalitně fotili hokej bylo asi dost málo a pokud s nimi není řeč, tak se asi fotky sehnat nedají.
Hobby od roku 1994.

Odpovědět

Zpět na „Srpen/August 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host